Téma: Délvidék

Délvidék

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Hozzászólás: Délvidék

Üdv mindenkinek!

Nem tudja valaki a kilenc kereskedő hercegség nevét?
Csak annyit tudok (bár olyan tüzetesen nem néztem utána, javítsatok ki, ha tévedek), hogy a legkeletebbi Erlone, a kalózhercegség.

Üdv!

Szerintem Eronéra gondolsz nem Erlone.

Itt egy térkép nemtudom mennyire tekinthető hivatalosnak.

Igen, Erone, csak elírtam.
Kösz a választ. Amúgy egy kalandsorozatomhoz kellett, amiben az egyik ország (a térkép alapján Ennaim) uralkodója is szerepel, és már untam, hogy mindig az ő országaként kellett hivatkozni rá.

A térkép meg szürkecsuklyás, szóval szerintem hivatalos (vagy legalábbis elfogadható annak). Legalábbis akit én ismerek mindenki használja az ottani információkat.

Ezek a térképek nagyon jók, remélem hivatalosak is és előbb utóbb "ide" is felkerülnek a többi közé.

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
A Fű Útjáról keresek mindenféle információt... A lehető legtöbbet szeretnék róla tudni:) Leírhatnátok ide is amit tudtok, vagy az is jó, ha ajánlotok valami novellát/regényt/stb. amiből kiderül számomra valami!
Ja, majd elfelejtettem, ugyanez a helyzet Hergollal, és a hergoli villámmesterekkel is!
Előre is köszi!

Üdv!
One: a hergoliakról nem tudok túl sok konkrétat tudok, a Fű útjáról még kevesebbet. Hergoli fejvadász van a Halál havában elején, villámmesterekről leíást pedig találsz az ÚTK-ban, ill Hergolról szintén itt, a világleírás részben. A fű útjáról konkrétan a Hideg karok ölelése jut eszembe, de csak említés szintjén szerepel. Hergoli fejvadászról rémlik még valami, talán valamelyik Rúnából, de nem vagyok benne biztos.
Tudom nem sokat segítettem, de a szándék megvolt.
Csöcs,
vg

"Életében egy a cél, utód legyen amíg él.
Fészke villám, álma vér, mindig rabol sosem kér."

A Rúnában a Déli Városállamok - Új Ösvény leírásánál említik meg a Fű Ösvényét, kisebb történelmi és "jelenkori" leírással. Hergolról és a villámmesterekről a d20as Fehér könyvben találhatsz leírást.

Hali!

Először is, talán nem a legjobb topicot választottam, de nem leltem jobbat  sad 
Azon gondolkodtam, yneven a kommunikáció hogy működhet? Nyilván megvannak a "világi" módszerek, futárok, őrtüzek, kürt- és zászlójelek, de mindebbe milyen szinten játszik bele a pszi? Ezt valahogy úgy tudom elképzelni mint egy teljesen néma és kvázi lenyomozhatatlan telefont, amivel csak kevesen bírnak. Mennyire elképzelhető hogy az állam - illetve hadseregek pszi-használókból építsenek ki hálózatot? Úgy képzelem, ez nagyon hatékony lenne, de egyrészt korlátozott a számuk, ráadásul ismerniük kell egymást hogy kommunikálhassanak, valamint nem ellenőrizhető, valós információkat adnak-e át egymásnak.

Gondolom ez államonként változik, de pl egyházi szinten ez egy nagyon hatékony módja lehet az információcserének, ami igencsak megerősíti a pozíciójukat (lásd a shadoni egységes és erős világi hatalommal is bíró egyházat, ez még egy nagy erő lehet az oldalán).

Ti hogy vélekedtek a dologról?

Üdv: Sagittarius

Na hamár ide is betévedtem hátha segít valamit kevéske tudásom.
Sagittarius, amit felvázoltál szerintem tipikus példája annak a problémának, hogy mennyire elterjedtek az ilyen misztikus tudományok. Az már anno a HBG-ben is írták, hogy mivel elég sok varázshasználó van, ezért nem igazán fejlődött ki az ostromgépek alkalmazása (ettől függetlenül nálam pl. folyton kőhajítóval ostromolnak nem varázslóval...). Na de mielőtt elkalandoznék, a pszivel való kommunikálást ahogy te is írtad, könnyebb elképzelni mondjuk egy egyházon vagy egy kémhálózaton belül. Biztos nem fogja Béla bácsi Mucsaly faluból Pista bácsit Röcsöge faluban pszivel felkeresni (1, mert nincs neki 2, mert átsétál...) és szerintem ez nagyjából jellemző lehet az átlag emberekre és kormányokra is. Egyrészt nincs boldog-boldogtalannak pszi-tudása, másrészt gyakorta egyszerűbb és megbízhatóbb egy galambposta vagy egy futár. Persze, a szellemnyelvnek is van előnye, a mi "kis" csapatunkban pl. egyre jobban elharapódzik az a megoldás, hogy minden apró hülyeséggel pszi-üzenet a Dorani magiszternek (vagy mesterének) vagy ha ő nem tudja, akkor szépen megy körbe a csapat összes ismerősének. Gyorspostának ideális, néha kicsit illúzióromboló.

Hali!

Sagittarius írta:

Először is, talán nem a legjobb topicot választottam, de nem leltem jobbat  sad 
Azon gondolkodtam, yneven a kommunikáció hogy működhet? Nyilván megvannak a "világi" módszerek, futárok, őrtüzek, kürt- és zászlójelek, de mindebbe milyen szinten játszik bele a pszi?

Keményen - bár nyilván bizonyos "tápszint" felett. Ez a nagyobb (nem annyira kicsi  wink ) kereskedőházak
és a Murgadornál komolyabb városállamok esetén már elképzelhető.

Az új Garmacorban pld. Celestius folyton a Domvik-egyház "netjén" lóg, közel real-time kapcsolatban , tongue
de mintha a Karneválban (és itt, a Pyarroni Titkosszolgálatnál is) emlegetett Smaradg Társaság tagjai
is benne lennének egy ilyen hálózatban.

A másik dolog, hogy a térmágia is szépen működik (lásd Nagy Kapuháló), bár azon "bizalmas" adatot,
küldeményt vinni bizonyos lebukási kockázattal jár (ÉL).
Ugyanakkor a nagyobb szervezetek, mint Pyarron, Krán (Renegát), Toron (Csepp és Tenger),
de még az elfek is (Csepp és Tenger - kb. "ezek a fák elég öregek, hogy ismerjék a neveket")
kiépítették a maguk hálózatát.

Innentől spekuláció:
- Toron és Krán esetében különösen, de akár Shadonnál is lehetségesek rivalizáló
szervezetek által fenntartott hálózatok
- Doran építette ki a Nagy Hálót, meglepő lenne, ha nem lenne meg a maguk "VIP" rendszere.
- Ediomad esetében detto - itt különösen figyelembe kell venni a "rivalizáló szervezetek"
kitételt.
- Dzsennek (dzsad/dzsenn bankházak ugye... Valahogy megoldják, hogyha
beteszek Abadanában egy rahedli aranyat és másnap Erenben akarom kivenni, akkor
ez lehetséges legyen), Ordan (nekik inkánn lokális)
- stb.

- Az ilyen hálózatok azonban vagy mély titokban működnek, vagy irdatlan mágikus
védelmet (ideértve a 24/7 ott posztoló védelmező varázstudókat) igényelnek, úgyhogy
nagy tömegű áru szállítására nem alkalmasak, főleg nem rendszeresen - kivétel talán
az lehet, ahogy Erion beszerzi a gabonát pár áruforgalmi kapun át, ami a hercegi hombárokba
nyílik.

- Az én varázsló karaktereim tipikusan úgy üzemeltek, hogy növénygyűjteménybe préseltek
azon helyekről egy-egy levelet-virágot, ahova vissza akartak térni. Pld egy módosabb, de nem
kőgazdag dzsad szeráj kertjéből, a százévek rózsafáról egy szirmot.
Vagy elástak egy-egy félbevágott rézpetákot valahol, az út mentén.
Innentől szimpatikus mágiával oda lehetett teleportálni akár a Zónámat, akár egy
távirányított madarat (hogy nézzen már körül, milyen is a helyzet).

- Ami a szabálykönyvben - még - nem szerepel, az az, hogy a térmágiát viszont
messziről megérzik a varázstudók, minél erősebb, annál inkább. Vagyis egy sequadiont
még be lehet juttatni az észrevétlenség reményével az ÉSZ területére, de már egy hadosztályt
aligha.

Adios
KLM

Üdv!

Bocsánat a megkésett kommentért, húzós volt az előző hét. Először is köszönöm a válaszokat.

@Laki: igaziból nem láttam kifejtve, mennyi pszi-használó jut 1000 lakosra (na meg Doranban vélhetően meghaladja ez a szám a keleti barbárok szállásterületén mérhetőt big_smile ), de úgy látom hasonlóra saccoljuk az ynevi elterjedését.

@KLM: szép kis összefoglaló, gratulálok  smile  Szóval én is valami állami pszivel tápolt besúgóhálózatot tudok elképzelni, bizonyos méret fölött (szerintem egy városállamban felesleges, itt egyébként is elég gyorsan terjednek az információk), illetve bizonyos szervezettségi szinttel rendelkező országok esetében. Nyilván lehetnek fizetett fejvadászok, de simán el tudok képzeli egy "betanított" tagokból álló csapatot, azért egy mester irányítása alatt egy uralkodó simán képeztethet magának "mezei" pszit használni képes besúgókat.

A hadseregben még érdekes lehet, jobban összehangolni seregtesteket, sőt az uralkodó képben lehet a hadi helyzetről biztos távolság megtartásával is. Esetleg külön posztként, mondjuk századonként egy ilyen pszivel bíró egyént el tudok képzelni... Persze ez így túl általános, de mondjuk egy erigowi seregben. Toronban pl a BM-ek intézik ezt a dolgot  smile

Összevetve, úgy látom a telepátia használatával számolni kell, illetve szülhet érdekes helyzeteket, de nem fogja gyökeresen megváltoztatni a hadviselést (főleg a mágia mellett  big_smile  ), inkább csak meggyorsítja a reakcióidőt.

Utoljára Sagittarius szerkesztette (2011.04.25. 20:47:14)

Üdv: Sagittarius

es ist nicht wirklich mit Zwang Maschinen entwickelt (dh einzeln mit mir persönlich verbunden. kőhajítóval immer gegen Nicht-Zauberer gekämpft ...). Dennoch voraus wandern mit Gespräch, während mit psychischen da Sie verfasste verbunden    sind, es ist wirklich besser sichtbar zu machen, behaupten, die Kirche als auch in der Reisehering . Sind Sie noch nicht Mucsaly Community Dad Steve Röcsöge Community Psi Besuch Dad William (1, aufgrund der Tatsache, er oder sie haben nicht einmal ein paar, zu Fuß durch dieses ...) und ich glaube, es könnte weitgehend sein als typische Leute und Bundesregierung ebenfalls gesehen. 1., gibt es absolut keine happy-unglücklich psychischen Verständnis,,,,,,,,,,,,,,,,,,

http://www.chessrivals.net/

Utoljára CharlesJk8 szerkesztette (2015.12.29. 09:02:22)

Amíg kiderül, hogy mi történt a honlappal, feldobok itt egy témát:
Tegyük fel, hogy a Felföldön (Ronna-Gella) az egyik átok úgy működik, hogy adott egy tó, amibe több kisebb folyó és patak folyik be, majd egy nagyobbacska folyó vezeti azt le.
Az átok annyit tesz, hogy időnként kicseréli a tó vizét a Gályák Tengerének vizével. Ezt a tó élővilága is komolyan megsínylette, de a folyam által aladdig táplált, folyásirányban lejjebb lévő terület is jócskán sóssá vált, ami "odatett" a mezőgazdaságnak.
De mivel egyesek a jég hátán is megélnek, kiderítették, hogy egy jól körülhatárolható tengerrésszel van kapcsolatban a tó, sőt kapcsolatba is tudtak lépni az ottaniakkal (Városállamok).
Az "üzleti terv" az lenne, hogy a felföldiek kitermelnek némi fát, amelyet leúsztatnak a tóba, a városállamiak meg összeszedik és például hajót építenek belőle.
A kérdéseim ehhez:
- Ütközik-e ez a koncepció bármi hivatalossal?
- Mi lenne az, amit a felföldiek szeretnének cserébe és milyen "üzleti kockázatok" lehetségesek? (Eddig olyasmikre gondoltam ,hogy a tengeren a megjelenő tutajokat-szálfákat ki kell pecázni, illetve a Triatos mindhárom tagja nehezményezheti az efféle külkereskedelmet.)
#15Ma 11:48:38Jelent Idéz
Draconarius

Az ubar-uledi Íyubar-légió tersiusa
Származási hely: Crisia-Gorrano-Rőt Vidék
Oda-vissza is működik a dolog, vagy csak odafele? A da-ronnák mit nyernének az üzleten? Egyáltalán a felföldiek nem egy babonás nép, amely nem szívesen piszkálgat Átkokat? Miért tennének most ezzel kivételt?
#16Ma 12:04:46Jelent Töröl Szerkeszt Idéz
KLM

Member

Csak oda - tehát megrakják a tavat tutajokkal, aztán egy viharos estén (mindig éjjel, ez a kevés szabályszerűség egyike) a tutajok eltűnnek és megjelenik helyettük pár meglepett, majd hamarosan döglött cápa és hasonló.
És valóban: mi az, ami miatt a felföldiek hajlandóak lennének ilyesmit csinálni és a Gályák Tengerének észak-északkeleti partján tudnak beszerezni? A net ördöge által megevett részekben már említett Hertax városállamnak ez egyértelműen jó biznisz (*), de a "feladónak" még nem látom, miért érné meg.
(*) Valahogy az a benyomásom van, hogy a Ronna Gella hegyein nőnek olyan szép szál fenyők vagy tölgyek
(illetve az ynevi hajóácsoknak hasonlóan fontos fák), amelyek a Városállamok környékén meg nem.
#17Ma 12:28:24Jelent Idéz
Draconarius

Az ubar-uledi Íyubar-légió tersiusa
Származási hely: Crisia-Gorrano-Rőt Vidék
@KLM: Tudomásom szerint (ami nem zárja ki azt, hogy nem tévedek) a Ronna-gellán hangával borított dombok vannak és a Gorranoban láp. Túl sok fenyő nincs. Szerintem. Amúgy meglehet hamarosan viszontlátjuk Hertaxot is.  Mert Gambit megmágiázza a rendszert:) Legalábbis odaát ez hírlik.
+ Beugrott, hogy (talán a Summi vagy a Nagy Zöld írta) a felföldiek mezőgazdasága javarészt állattenyésztésből áll, csak csekély a növénytermesztés, mert tartanak a szántáskor előbukkanó gdon-aquir tárgyaktól. Úgyhogy a fáért akár kérhetnének búzát is. Akár.
Utoljára Draconarius szerkesztette (Ma 12:56:25)
#18Ma 13:27:07Jelent Töröl Szerkeszt Idéz
KLM

Member

Draconarius írta:
+ Beugrott, hogy (talán a Summi vagy a Nagy Zöld írta) a felföldiek mezőgazdasága javarészt állattenyésztésből áll, csak csekély a növénytermesztés, mert tartanak a szántáskor előbukkanó gdon-aquir tárgyaktól. Úgyhogy a fáért akár kérhetnének búzát is. Akár.
Ami felveti azt, hogy hogyan kapják meg a búzát...
Na majd otthon megnézem a Garmacor-t nyomtatásban.
Utoljára KLM szerkesztette (Ma 13:43:48)
#19Ma 14:01:31Jelent Töröl Szerkeszt Idéz
KLM

Member

No, találtam ezt:
http://users2.ml.mindenkilapja.hu/users … orzata.jpg
Azt mondanám, hogy Kasagella és Krigella határa környékén van a tó (és akkor bár Therosával szemben,
ahol a lakosság zöme él, tényleg hangás dombok vannak), aminek a környékén van olyan erdő, mint ami Kamcsatkában és Alaszkában (ezek ugranak be, mint földi párhuzam) is akadnak.
A helyiek ellentételezésére kell majd egy harmadik fél ami Shadon északibb, részéről hoz búzát (azt azért nem hiszem, hogy a Hat Város tágabb környékéről megérné elvinni a búzát, meg ha még meg is érné, akkor a Dermoran medence környéki gabonabárók "szó nélkül" hagynák).
Marad az, ami könnyen, gyorsan szállítható - a készpénz, de legalábbis nemesfém.

Felmerült: Mi van ha a fákkal megjelenik a felföldi Átkok egy része?

Válasz: Jó modulötlet, különösen, hogy hajót építenek belőle.

http://s251.photobucket.com/user/m4gus0 … t.jpg.html

Na ez az, ami az előzőben nem sikerült.