Hozzászólás: M.A.G.U.S. beszélgető

bűvdudás írta:

Persze mint minden alól, ez alól is lehetnek kivételek.

Így igaz. Ott van mindjárt egynek Bast-Felice.

Üdv!

Ettin;
Bast-Felice esete egészen speciális; gyakorlatilag minden vitatott (vagy vitatható) vele kapcsolatban. smile Ezzel együtt egyik kedvelt entitásom.

"... A mohos szobor alapján a Bűvdudás nyakigláb alak lehetett különös szemekkel. ..."

Sziasztok!

Először is az a kérdésem lenne , hogy az Amundoknak 6 istensége volt eredetileg, Asham-Ramun és Muezine-
nel kiegészülve ? HA igen ezek azok a csoportosulások akik Kránban leltek menedékre?
Egyáltalán nem tudom, hogy ezek az információk Kanonikusak e vagy léteznek e, de van egy elméletem
Asham-Ramun:
Az örök háborúság istene, a küzdelem által
lecsupaszított lélek szimbóluma volt, a Végső Tűz, amelyben megtisztulhatnak a
halandók. 
Ha mindezek igazak, és Asham-Ramun elgyengült és Isteni hatalmát elvesztve Asztrálúrrá korcsosult.
Én látok párhuzamot a Legnagyobb Úr tanitásaival miszerint (szenvedés által) A végső Tűzben megtisztulhatnak
(kiemelkedhetnek) a teremtmények. És ahogy Ranagol kivan éhezve az " újdonságokra", hogy minél inkább változásban maradjon és Új részeket fogadjon magába elképzelhetőnek tartom ,hogy akár magába olvaszthatta ezt a "kis istent" akár Káoszangyalként. Ugyebár 24+1 káoszangyal van, nem tudom , hogy mindegyik nevesített e ? És a Manifesztációs háború tükrében a Metisztulás álltali felemelkedés igencsak erőteljes érv lenne.
Persze, mivel ez egy Fantasy világ otthon akár játszhatnám ezt a verziót és gondolom senkinek sem fájna, mert ugyebár nem tud róla a.
Annyi kérdésem lenne , hogy logikailag van ebben az elméletben valami buktató?

Köszönöm szépen!

Üdv!

Mgnrb;
ez az Asham-Ramun és Muezine (müezzin?) az Aranytengerből való, úgy hiszem. Tudnod kell, hogy ez az Amundok könyveként is ismert anyag teljes egészében rajongói kiadvány, és sok elemében egyáltalán nem követi a hivatalos M* irányvonalat amund-ügyben. Ez utóbbi leginkább a Manifesztációs Háború antológiákban - Vihar Ibara felett, A Kos és a Kobra éve - rajzolódik ki elénk. Szóval eszerint érdemes kezelni az ötödik és hatodik amund deitást is - csak az Aranytenger szerint léteznek/léteztek...

Pár gondolat a kérdéseid kapcsán:

- A Kránba vándorolt amundok, ha jól tudom, eredetileg Refis hívei voltak. (Nem tudtam utánanézni, de ez rémlik.)

- A Legnagyobb Úr tanításaiban kevéssé érhető tetten a szenvedés általi megtisztulás. A mások szenvedése árán való kiemelkedés annál inkább.

- A Káosz-angyalok egytől egyig nevesítve vannak, megtalálod őket a Summarium 458-459. oldalán.

- A Manifesztáció és Krán a látszólagos értékhasonlóság ("Hulljon a férgese!") ellenére nagyon is ellentétes érdekeket és eszmeiséget képviselnek. Míg Krán és Ranagol a kiemelkedést preferálja (születési előjogok nélkül, a teljesítmény alapján), addig Amhe-Ramun faji alapon - effektíve elfogultan - rangsorolja a teremtményeket; az ő világán csak az amundoknak jut(na) teljes értékű hely.

Ezzel együtt házi alternatívaként nyugodt lélekkel alkalmazhatod az ötödik amund istenségből lett Káosz-angyalt, hiszen - ahogy te is írod, senkinek sem ártasz vele. Nekem sajnos nem tűnik eléggé szervesnek az egész, dehát úgysem ez a fontos.

"... A mohos szobor alapján a Bűvdudás nyakigláb alak lehetett különös szemekkel. ..."

Ismételten köszönöm szépen a választ !

Igen , hogy az rajongói kiadás az teljesen lerítt róla .. Gondoltam attól még lehet valós alapokhoz nyúlt. Hát nem... A hasonlóságot  nem is feltételeztem csak már a Legnagyobb Úr igazságának elfogadása után. És beintegrálódott istenként. Tehát nem Amund-Ranagol párhuzam. Hanem csak Ranagol tekintetében úgy gondolom, hogy a Manifesztációs háború mint esemény, magyarázható egy természetes kiválasztódásnak is. A szenvedés álltali kiemelkedésnek. Annyira énse szeretek.elnyúlni a hivatalos dolgoktól , szerintem ezt a részt kihagyom

@bűvdudás és Mgnrb: A Kiválasztottak M* Kártya legutóbbi kiadványában, a Kékarcú Kiteljesedésében van egy lap, ami e témához illik. Nephileen - a Fekete Hold elfeledett amund istenét (pontosabban annak áldását) mutatja. Mivel Wayne Chapman volt a kártya tesztcsapat írói tanácsadója, így gondolom részben publikus, hogy ő lesz az ötödik amund isten, csak irodalmilag nem került még kifejtésre.

Utoljára Ettin szerkesztette (2018.09.17. 13:21:57)

Halihó!

Köszi, Ettin! Érdekes felvetés ez a háttérbe szorult amund istenség - de legalább a neve nem gázos. smile (Áthallás persze itt is van, ha a Nephilimre gondolunk...) Kíváncsi vagyok, a megalkotója milyen attribútumokat tulajdonított neki, de arra talán még jobban, hogy András mit is tudna mondani a dologról.

Valahol itt a fórumon olvastam, hogy az amundok a Fekete Holdat Themes halva született gyermekének tartották. Valszeg ő lesz Nephileen. Erről viszont tényleg csak Gáspár András tudna többet mondani.

@bűvdudás, Ettin: az alábbiaknál érdemben többet csak azok a dorani és pyarroni szakértők tudnak róla, akik a Fra Celestius által lejegyzett ún. Arvioni-monológ teljes szövegét ismerik - ez összynevi viszonylatban legfeljebb száz embert jelent.

Nephileen, a Rejtőző Hold
A harmadik hold rejtelmes istene olyan fogódzót választott a szférák alatti világ anyagi síkján, mely a fajháborúk óta láthatatlan Ynev lakói számára, koronként változó (és ritkán jótékony) hatása alól azonban sem a halandók, sem a haláltalanok nem vonhatják ki magukat. Hogy mit tett Theemeth és Reefith előszülöttjével, senki nem tudja – csak annyi bizonyos, hogy Nephileen megváltozott. Nem vett részt az ősi nép elfek és dzsennek elleni háborújában, de zavaros álmok és sugallatok formájában mindmáig válaszol azoknak, akik emlékét megőrizték, azaz képesek őt a nevén szólítani.

Ettin írta:

@bűvdudás és Mgnrb: A Kiválasztottak M* Kártya legutóbbi kiadványában, a Kékarcú Kiteljesedésében van egy lap, ami e témához illik. Nephileen - a Fekete Hold elfeledett amund istenét (pontosabban annak áldását) mutatja. Mivel Wayne Chapman volt a kártya tesztcsapat írói tanácsadója, így gondolom részben publikus, hogy ő lesz az ötödik amund isten, csak irodalmilag nem került még kifejtésre.

Köszönöm Ettin , ez nem is tudom, hogy ment ki a fejemből. Hisz a bontott paklis versenyen is ott voltam.
És rájöttem, hogy nem Mobiltelefont és nem is tabletet tart a kezében, hanem egy homokórát.

András;
köszönöm szépen!

bűvdudás írta:

András;
köszönöm szépen!

@Gáspár András: Mint ahogy én is köszönöm csatlakozva bűvdudáshoz!  smile