Hozzászólás: M.A.G.U.S. beszélgető

Diocletianus írta:

Mi mást is mondhatnék? Köszönöm az értékelést.

D.
alias
M. J. Hunt

Kedves Maestro!
Most olvastam el másodjára a Kígyószív c. könyvedet és még élvezetesebb volt mint elsőre smile
Kérdéseim: Lesz-e folytatása a könyvnek olyan aspektusból, hogy mi történik az ork szövetséggel és a lovagrend hogyantovábbjáról.
Branig hadmester egy nagyon jó karakter (akár Tom Cruise is játszhatná  big_smile  big_smile ) van esetleg terved, hogy a karakterrel újabb kalandot mesélsz el?
Mi lesz a következő mű, Tőled?

Jó munkát kíván
siuras!

siuras írta:
Diocletianus írta:

Mi mást is mondhatnék? Köszönöm az értékelést.

D.
alias
M. J. Hunt

Kedves Maestro!
Most olvastam el másodjára a Kígyószív c. könyvedet és még élvezetesebb volt mint elsőre smile
Kérdéseim: Lesz-e folytatása a könyvnek olyan aspektusból, hogy mi történik az ork szövetséggel és a lovagrend hogyantovábbjáról.
Branig hadmester egy nagyon jó karakter (akár Tom Cruise is játszhatná  big_smile  big_smile ) van esetleg terved, hogy a karakterrel újabb kalandot mesélsz el?
Mi lesz a következő mű, Tőled?

Jó munkát kíván
siuras!

Szia!

Örülök, hogy másodjára is tetszett!

Nem tervezem a folytatását, főleg nem olyan szempontból, hogy mi lesz utána Gro-Ugonban, úgyhogy szabad a préda. Ha tippelnem kellene, azt mondanám, hogy a törzsszövetség közös ellenség hiányában viszonylag gyorsan megszűnik, de ez nyilván attól is függ, hogy Birak fia Badrid  (vagy valamelyik másik ork) fekete hadúr lesz-e...

Branig, mint Tom Cruise? Hát, nem tudom... Olyan sokat azért nem fut. big_smile  Branig kifejezetten nagydarab, magas, sötét hajú. Inkább Clive Standen (Rollo a Vikingekből), vagy ha A-lista, akkor a kipattintott Christian Bale, esetleg Hugh Jackman.

Branig és Endeline története folytatódik "A ködök városában" c. novellámban (in.: Bíborgyöngyök II.), ezen túlmenően nem terveztem velük foglalkozni, de már annyian kérdeztétek, hogy talán újra kellene gondolnom. wink

Következő mű? Jó kérdés! Elvileg szerkesztés előtt áll egy regényem és kb. egy tucat novellám. Hogy mikor és melyikből lesz valami, az nem csak tőlem függ.

Köszönöm:
D.

Köszönöm a választ!
Tom Cruise eljátszotta Jack Reachert is aki pedig a könyv szerint 190 cm és 110 kg  big_smile  big_smile de sebaj...
Elfogom olvasni a novellát...
Várjuk az új művet!

Szia András!

Csak egy gyors kérdésem lenne, hiába próbáltam utána nézni a neten, nem jártam sikerrel. Van a Keleti szélnek két része, még régi kiadásban, utána megjelent egy kötet a Deltavisionnál. Az a korábbi kettő egybekötve? És amúgy a Karnevállal is ez a helyzet?

Köszönettel, Cundior

Cundior írta:

Szia András!

Csak egy gyors kérdésem lenne, hiába próbáltam utána nézni a neten, nem jártam sikerrel. Van a Keleti szélnek két része, még régi kiadásban, utána megjelent egy kötet a Deltavisionnál. Az a korábbi kettő egybekötve? És amúgy a Karnevállal is ez a helyzet?

Köszönettel, Cundior

Szia!

Magyarázat nélkül szerintem is nehéz összerakni, hogy mi a helyzet. Idemásolom András megjelenéskori posztját az ügyben (a többivel, majd ő kiegészíti):

"A kézirat nagyjából két ívvel (80k) hosszabb a korábbi változatoknál, jelenleg ott ér véget, ahová a folyt. kövöt eredetileg belőttük: az oni alfahímek párbaja után, mikor a fennsíkon meggyújtják a fogadalmi tüzeket.
Volt (ön)kontrollszerkesztés, szöveg- és hivatkozás aktualizálás; az erőltetetten titokzatos, nyilvánvalóan tartalom nélküli kinyilatkoztatásokat kigyomláltam, pár kulcsjelenetet átírtam vagy újravilágítottam, volt több lektori forduló és a szokásos korrektúrák - erre már rá lehet mondani, hogy gondozott szöveg. Vannak aztán vadonatúj borítóink (a második kötethez is!), szerintem messze a legütősebbek, amik WMC-n valaha szerepeltek. Viszont egyik könyv sem lesz keménytáblás; klasszikus is csak akkor, ha végre befejezem. big_smile"

http://www.ynev.hu/forum/viewtopic.php?pid=30077#p30077

Néhány infó a könyv előző kiadásának mikéntjeiről itt:
http://www.deltavision.hu/forum/viewtop … 664#p49664
és itt
http://www.deltavision.hu/forum/viewtop … 010#p43010

A Karnevál, ha jól emlékszem '97-ben két részben jelent meg, de a későbbi kiadások már mind össze vonták a két könyvet.

Remélem segített!

Hmm, azt hiszem véletlenül rossz kategóriára kattintottam. smile

Thompson, köszönöm a választ, de ebből nekem nem egyértelmű. Úgy érti, hogy csak az első könyvet adták ki újra? Mert volt a borítóval kapcsolatban egy megjegyzés. Mindegy, megkérdezem András fórumán is, de köszönöm a segítséget!

Utoljára Cundior szerkesztette (2017.12.05. 14:24:30)

Cundior írta:

Hmm, azt hiszem véletlenül rossz kategóriára kattintottam. smile

Thompson, köszönöm a választ, de ebből nekem nem egyértelmű. Úgy érti, hogy csak az első könyvet adták ki újra? Mert volt a borítóval kapcsolatban egy megjegyzés. Mindegy, megkérdezem András fórumán is, de köszönöm a segítséget!

Semmi gond. smile Egyébként annyi a helyzet, hogy a Keleti Szél eredetileg két kötetesre lett tervezve. Az első kötet 1999-ben jelent meg még a Valhalla Páholyánál. A "második kötetet", ami a Tuan-nál jelent meg (2006) nem újra kiadni kell, hanem részben újra írni és kibővíteni (ha jól tudom), mert nem tükrözi teljes mértékben az eredeti alkotói szándékot (pl. nem zárja le a történentet). Ez utóbbi András eredeti kézirata alapján valamekkora részben egy segédszerző által lett összefésülve (ha jól emlékszem). Ennek eredményeképp viszont a történet a második résszel nem zárult le, hanem lett volna egy harmadik is (szemben az eredeti szándékkal). A Delta Vision által nem rég kiadott Keleti Szél az alkotói szándékkal megegyező 1. rész lesz. Ez utóbbira vonatkoztak az előző posztban idézett változások. A szerzői szándékkal megegyező második (és egyben záró) kötet a Garmacor 3-al együtt valahol a András munkarendjének tetején tanyázik, ergo a közel jövőben akár várható is. smile

Utoljára AThompson szerkesztette (2017.12.05. 19:08:38)

Áh, most már mindent értek. Köszönöm még egyszer!

@AThompson ez így kerek, köszöntem.

@Cundior: a második kötet borítójával kapcsolatos megjegyzésem tényleg félreérthető volt, pedig próbálok vigyázni az ilyenekkel. A lényeg az, hogy ha lesz második kötet, az passzolni fog a DV-nél megjelent elsőhöz.

András, nem biztos, hogy félreérthetően fogalmaztál, az én szövegértési képességeimmel is lehetnek problémák. smile Amúgy, ezt gyakorlati okokból kérdeztem, könyvvásárlás miatt. Akkor, ha jól értem, inkább ne szerezzem be a régi Keleti szél második kötetét, várjam meg a Deltavisionosat (remélem lesz), mert a korábbi változat átdolgozásra szorul, a mostani formában, nem felel meg a saját elképzeléseidnek, amolyan "visszavont" írás? Már bocsánat, ha rosszul fogalmazok, de remélem érthető, hogy mire gondolok.

@Cundior: persze hogy értem. A régi második kötet felejtős - több gond van vele annál, amit itt fel tudok sorolni. A DV-nél megjelent első kötet beszerzése az, amit érdemes fontolóra venned, ha csak az előző két kiadást ismered.

Még csak most tervezek megismerkedni a sorozat ezen részével (részeivel). Akkor beszerzem a Deltavisionos változatot és várom a remélhetőleg megjelenő második részt. Köszönöm a tanácsot!

Ezt már egy ideje be akartam ide dobni:

https://www.youtube.com/watch?v=pXWAsayTFTo

A Unity 5-ös verziójának tech demója egyben - szerintem - szinte tökéletes aquiros (kráni) gyakorlat is. Ez játszódhatna akár Yneven is. :-)

http://onlysp.com/wp-content/uploads/2015/03/Unity-5-Blacksmith.jpg

Utoljára AThompson szerkesztette (2017.12.09. 11:42:03)

Sziasztok!

Egy ideje böngészem a fórumot infó morzsák után, de nem sokat tudtam meg, remélem legalább valami pletykát tudnátok mondani mi lesz a MÁGUSsal? smile
Szorgosan töltögettem a kérdőíveket, és azt értem, hogy csúszás lesz, de mekkora? Lesz egyáltalán valami?
Főleg azért kérdezem, mert lassan (február környékén) pár új taggal újra lenne időnk összeülni játszani, és ha lesz valami új anyag, akkor nekik már rögtön azt adnánk oda.
Szóval ha belátható időn belül lesz valami, akkor türelmesek leszünk és várunk, ha nem akkor már most oda adom nekik a regények mellett a törvénykönyvemet is, olvasgassák big_smile