Hozzászólás: Regények és antológiák

Puma írta:

Üdv!

Erősen szubjektív felhasználási javaslat a Bosszúangyal című kötethez:

A könyv jó! Ha az ötvenedik oldal tájékán legszívesebben kivágnád a kukába, hát bőven igazad van. Ha dobnád utána a teljes M* könyvtáradat, még akkor is. Ha viszont hajlandó vagy tovább olvasni, a befektetett türelmed busásan meg fog térüni!

Köszönet a szerzőnek és a kiadónak!

Nahát, ezt az alfórumot - és ennek eredményeként ezt a hozzászólást - eddig észre sem vettem!

Köszönöm az elismerő szavakat, örülök, hogy tetszett. Egyszer - ha időd, kedved engedi - majd kifejthetnéd, mi okozta a kukába vágási szándékot. (Van egy sejtésem, de hátha nem...)

Üdv:
D.

@Diocletianus:

Sajnálom, hogy ilyen megkésve...

A Bosszúangyal Prológusa számomra túlzsúfolt a M* sablonokkal: vegyes felvágott kalandozó csapat; ősi kincsért folytatott versenyfutás; elárvult, tiszta vérű kyr leszármazottak; parvenü, kyr vérre és legitimitásra áhítozó ember főpap; féloldalas, százszorosan bővített leíró mondatok... Mintha visszatértünk volna a kilencvenes évek szárnypróbálgatásaihoz.

Valahogy mindig nehezen értettem meg, hogy a kyr világ romjain, a vértisztaság eszméjét valló és kézzelfogható betegségekkel sújtott toroni nemes házak hogyan hagyhatnak elsorvadni külvilági kyr családokat. Emberrablás, kényszerházasság, vérfrissülés...

Puma írta:

@Diocletianus:

Sajnálom, hogy ilyen megkésve...

A Bosszúangyal Prológusa számomra túlzsúfolt a M* sablonokkal: vegyes felvágott kalandozó csapat; ősi kincsért folytatott versenyfutás; elárvult, tiszta vérű kyr leszármazottak; parvenü, kyr vérre és legitimitásra áhítozó ember főpap; féloldalas, százszorosan bővített leíró mondatok... Mintha visszatértünk volna a kilencvenes évek szárnypróbálgatásaihoz.

Valahogy mindig nehezen értettem meg, hogy a kyr világ romjain, a vértisztaság eszméjét valló és kézzelfogható betegségekkel sújtott toroni nemes házak hogyan hagyhatnak elsorvadni külvilági kyr családokat. Emberrablás, kényszerházasság, vérfrissülés...

A Toron 2008 k9önyv elvileg ezt megmagyarázza. Nem szabad azért elfelejteni, hogy vannak olyan kyrek, akik visszahozatala az ún. Új Kyria/Toron mezsgyébe veszélyes lehet: sokan teljesen másként gondolkodnak kyriáról, egyesek pedig olyan nézeteket vallanak, ami pl. Toron legitimátusát is aláásná. Lehet még folytatni ...

Amúgy ezt én is érzékeltem, de az előrehaladással valahogy csökken az arányuk. Ami számomra megocsájthatóbb, mint teszem azt a vége lenne teli Homokszem csupán kategóriás cuccokkal.

üdv!

Morrola írta:

[...]hogy vannak olyan kyrek, akik visszahozatala az ún. Új Kyria/Toron mezsgyébe veszélyes lehet: sokan teljesen másként gondolkodnak kyriáról, egyesek pedig olyan nézeteket vallanak, ami pl. Toron legitimátusát is aláásná.[...]

Nos, az én Toronoban ezek a külhonból befogott tisztavérű kyrek nem őrizhetnék meg a szabad gondolkodás luxusát... az életüket is legfeljebb addig, amíg a mentális/drogos kondícionálás hatása alatt is képesek sikeres tenyészállatként funkcionálni.