Hozzászólás: Ynev világa

Köszönöm András!

Az igazat megvallva én háromszor olvastam el, pedig maga a sztori finoman szólva sem fogott meg. De. Az író, ahogy mondod nagyon sok anyagot adott hozzá Ibarához. Pontosabban fogalmazva rengeteg olyan, a dzsad-dzsenn kultúrához nagyon passzoló, plusz infó van elszórva a regényben fél-negyed bekezdésekbe, vagy akár csak két mondatba foglalva, mint homokba szórt sonioni opálok, amikkel szerintem nagyon lehet kezdeni valamit. Sok dolog vissza is köszön szerencsére az MH antológiákban.  smile A függeléke meg aztán nagyon ott van.

Utoljára Draconarius szerkesztette (2016.05.05. 10:19:32)

„Nem moccan a medve. Nem moccan a vadkan. Lesték egymást: mi lesz? …Kavargott a hó, gomolyogtak a testek. Sárga meg veres cseppekben fröccsent szerteszét s olvadozott a havon a testek párája, a nyár, a vér…”

Sziasztok!

Nekem a Renegátok az egyik nagy kedvencem, s ismerek még olyan M*-olvasót, aki hasonlóképp van ezzel. Nem kétlem, hogy nem ez az általános - a szöveg nem a szokott módon "éteti magát", s az időkezelése is elég bátor. smile Én a magam részéről mindenesetre sajnálom, hogy nem folytatódott a történet. Mindvégig "volt benne valami", az atmoszféra kitartott a végéig, s az a zárójelenet az arénában minden újraolvasásnál "betalál" nálam. És ez mostanában már bizony élményszámba megy...

"... A mohos szobor alapján a Bűvdudás nyakigláb alak lehetett különös szemekkel. ..."

@bűvdudás: WHG (aka dr. Galántai Zoltán) messze a legsokoldalúbb m* szerző... és az egyetlen, akit a lektűr gettófalain kívül is íróként jegyeznek. Szóval abszolút nem gáz szeretni; ami engem illet, mindig büszke leszek rá, hogy nálunk (VP) is publikált.

Speciel engem jobban megfogott, mint a Renegát. Utóbbival mindig is gondjaim voltak és nem feltétlenül azért, mert kráni fejvadászolt mindenki játékban.

Eric Crowe kollégával mi lett? A Ryeki Tűz nem volt egy emlékezetes mű, vagy legalább nem keltett visszhangokat - de nekem akkor is tetszett.

Morrola írta:

Eric Crowe kollégával mi lett? A Ryeki Tűz nem volt egy emlékezetes mű,

Annyira nem, hogy a Gorviki pokolra (Vinidis 2.) már be se ruháztam. Az RT ma is megvan a polc hátsó traktusába elrekkentve, de csak azért mert valamiféle homályos késztetés miatt (talán dzsenn hatalomszó utóhatása  smile ) M* könyvet nem adok el.

„Nem moccan a medve. Nem moccan a vadkan. Lesték egymást: mi lesz? …Kavargott a hó, gomolyogtak a testek. Sárga meg veres cseppekben fröccsent szerteszét s olvadozott a havon a testek párája, a nyár, a vér…”

@Morolla: Crowe sose volt a kollégám, nem ismerem a polgári nevét, és a kézirataihoz sem volt szerencsém.

Morrola írta:

Speciel engem jobban megfogott, mint a Renegát. Utóbbival mindig is gondjaim voltak és nem feltétlenül azért, mert kráni fejvadászolt mindenki játékban.

Eric Crowe kollégával mi lett? A Ryeki Tűz nem volt egy emlékezetes mű, vagy legalább nem keltett visszhangokat - de nekem akkor is tetszett.

András: akkor besegítek, ha nem gond. smile

Az író annak idején (a második rész megírása utáni években) konkrétan az írásból élt: havonta gyártott le noname ponyvakönyveket. Csaba egyébként rendkívül szimpatikus úriember, és miután megértette, hogyan és hányféleképpen követett el merényletet a világ ellen, kész volt magasabbra nézni - de ő munkája mellett (egy hét ötletelés, két hét megírás, egy hét tisztogatás, majd következő projekt) nem tudott elég időt szánni másféle írásra, így az már akkor háttérbe szorult nála. Pedig láttunk tőle olyan anyagokat, amelyek nagyságrendileg más minőséget képviseltek, mint a megjelent regényei. Hogy azóta mi lett vele, azt nem tudom - ha valami újjal jönne elő, részemről tiszta lappal indulhatna. smile

No, megint Gulandro volt a leggyorsabb, meg is írta a meglátásait Malcolm J. Hunt: Bosszúangyal című kötetéről. smile
http://kronikak.hu/?p=6233

Na akkor én is leraknám a magam két krajcárját, mivel még közvetlen a Könyvfesztivált követően együltő helyben sikerült elolvasnom Malcolm J. Hunt első regényét, aminek személyesen is nagyon drukkoltam.

Személy szerint nagyon ajánlom mindenkinek a könyvet, a fórum törzsközönségének pedig még annál is jobban (a szükséges BSc megléte okán smile ). A regény végig feszes, a karakterek érdekesek, a világépítő ecset pedig pont megfelelő vastagságú vonalakat húz azokra a helyekre ahová szükséges. Nekem a hetedkori történetszál kicsit kilóg a sorból, de elsősorban amiatt, mert a többi fejezet jóval erősebb. A "Hetedkor" kicsit fókuszt veszít a nézőpontváltással, és olyan, mintha félbemaradt volna a történet egy része. Ennek ellenére a könyv nagy tisztelettel bánik az olvasó idejével, szórakozásával és intellektusával, amit én nagyon tudok honorálni. Ha Kígyószív is legalább ilyen jó lesz, akkor tapsikolni is fogok örömömben.

Minden más a Molyon:
http://moly.hu/ertekelesek/2044634

Utoljára AThompson szerkesztette (2016.05.09. 21:58:24)

@Raon: megvan, köszöntem. V. Csaba, bajai Rúna-tábor, első novella az azonos nevű magazinban, obligát szédelgés a Ronin és a VP-Szatócs (pardon, Szukics) között. Az utóbbi okán emberileg nálam sose lesz tiszta a lapja, ami a szakmai megítélését természetesen nem befolyásolja. A "ha valami újjal jönne elő" szép gondolat, de statisztikailag majdhogynem esélytelen azoknál, akik már a legelején így elkurvulnak.

Raon írta:

No, megint Gulandro volt a leggyorsabb, meg is írta a meglátásait Malcolm J. Hunt: Bosszúangyal című kötetéről. smile
http://kronikak.hu/?p=6233

És ha egyszer megtanulja majd leírni a kiadó nevét (vagy ha tudja, hajlandó lesz rá), akkor lehet én is komolyabban veszem majd a dolgait.
Amúgy csak pozitívan állt a dolgokhoz, bár ez nem elvárás, csak nekünk azért öröm.
De az a név. Bár legalább nem írta full kisbetűvel... smile

A Molyon lévő korrekt volt, míg a másik ismét csak felmérgelt a pitiáner, sértődött hangvételével.

Utoljára Draconarius szerkesztette (2016.05.10. 07:31:27)

Én köszönöm mindkét kritikát. Soha rosszabbat!

Üdv:
D.

Diocletianus írta:

Üdv:
D.

Részemről pedig a könyvet, nagyon kíváncsi voltam rá, és egyáltalán nem csalódtam benne. smile
Diocletianus, ha már itt vagy és van kedved kicsit sneak peek-elhetnél, hogy hogy áll a Kígyószív.

Ahogy látom a M.A.G.U.S. megjelenések nem állnak meg (gratula az írónak [akos.karesz?] !):

Körtvélyes Ákos - Sziréndal
http://www.deltavision.hu/szirendal/

Utoljára AThompson szerkesztette (2016.05.20. 22:12:18)

AThompson írta:
Diocletianus írta:

Üdv:
D.

Részemről pedig a könyvet, nagyon kíváncsi voltam rá, és egyáltalán nem csalódtam benne. smile
Diocletianus, ha már itt vagy és van kedved kicsit sneak peek-elhetnél, hogy hogy áll a Kígyószív.

A Bosszúangyal máris lerágott csont?  big_smile

Amúgy épp tegnap jártam a kiadónál és szóba került a Kígyószív is. A szerkesztése már befejeződött, és - amennyire látom - most a Könyvhétre készülés köti le a kiadói kapacitásokat, úgyhogy a szöveggondozás, borító-készítés, stb. utána veheti kezdetét. A terjedelme bő másfélszerese a Bosszúangyalnak, szóval lesz még vele meló.

Üdv:
D.

Diocletianus írta:
AThompson írta:

A Bosszúangyal máris lerágott csont?  big_smile

Amúgy épp tegnap jártam a kiadónál és szóba került a Kígyószív is. A szerkesztése már befejeződött, és - amennyire látom - most a Könyvhétre készülés köti le a kiadói kapacitásokat, úgyhogy a szöveggondozás, borító-készítés, stb. utána veheti kezdetét. A terjedelme bő másfélszerese a Bosszúangyalnak, szóval lesz még vele meló.

Üdv:
D.

Dehogyis! :-) Részemről várom, hogy mások is végigérjenek rajta és elmondják a véleményüket esetleg. Az ismertségi körömben van aki már végzett vele, úgyhogy in privatim már lelkendeztünk rajta egy sort, szóval abban biztos vagyok, hogy nem vagyok egyedül a sajátommal. Ez utóbbihoz még annyi, hogy nem tudom lejött-e egyértelműen, de abszolút pozitív. smile Egyébként pedig üdvözlet a termékeny írók ranagoli világában: az író jutalma, hogy újra alkothat. :-D

Dehogy véletlenül se érződjön lerágott csontnak: mikor tavaly (?) komoly diskurzus folyt itt a fórumon Uk-Mat/U-Baal/Uwel témában látszott, hogy kiterjedt anyagok készültek a könyv kapcsán. Engem a könyv után még inkább érdekel a téma, ha van valami megosztható csemegét én pl. szívesen fogadnám. smile

Kígyószív: igen, a Könyvhét környékén nem is számítottam rá, főleg mivel Körtvélyes Ákos könyve is most jön ki. Viszont az nagyon jó hír, hogy ez alapján még 2016 megjelenés lesz a könyv.

AThompson írta:
Diocletianus írta:

Üdv:
D.

Ahogy látom a M.A.G.U.S. megjelenések nem állnak meg (gratula az írónak [akos.karesz?] !):

Igen, ő az - és köszönjük. A kitartást és a figyelmet is.

És talán már eljutottunk oda, hogy még én sem kiabálhatom el, nem kell több reményt keltő sejtetés, elég leírni a tényeket is - az idei évben végre elkezd mocorogni valami a M* irodalomban. Két strigula már megvan, szerintem mindkét regény ígéretes, helyenként kifejezetten emlékezetes darab. És emellett már finiselünk a két Abaszisz kötettel, ott a Kígyószív, és akkor ez az idei öt kötet még csak a biztos kéziratok sora. Legalább három olyan munkáról tudok, ami jó ideje megy a háttérben, és nem csak az időt és energiát viszi, van már belőle produktum is - és jók lesznek. Tényleg jók.
De ezt nekem nem szabad elhinni, ezt az olvasók privilégiuma eldönteni. Mi csináljuk, kiadjuk, ti pedig majd megmondjátok, hová jutottunk (mondjuk év végén, a szokásos kiadói esten). smile

Raon írta:
AThompson írta:

És talán már eljutottunk oda, hogy még én sem kiabálhatom el, nem kell több reményt keltő sejtetés, elég leírni a tényeket is - az idei évben végre elkezd mocorogni valami a M* irodalomban. Két strigula már megvan, szerintem mindkét regény ígéretes, helyenként kifejezetten emlékezetes darab. És emellett már finiselünk a két Abaszisz kötettel, ott a Kígyószív, és akkor ez az idei öt kötet még csak a biztos kéziratok sora. Legalább három olyan munkáról tudok, ami jó ideje megy a háttérben, és nem csak az időt és energiát viszi, van már belőle produktum is - és jók lesznek. Tényleg jók.
De ezt nekem nem szabad elhinni, ezt az olvasók privilégiuma eldönteni. Mi csináljuk, kiadjuk, ti pedig majd megmondjátok, hová jutottunk (mondjuk év végén, a szokásos kiadói esten). smile

Részemről - és szerintem sokak nevében beszélek-, ha a fix 5 megvalósul már az is örömre ad okot. Ha jól emlékszem 2010 környékén volt utoljára ennyi teljesen új megjelenés. Ha az ötösfogat mellé bejönne még egy-két meglepetés cím, az meg csak a ráadás. smile

A Sziréndalból nem lesz esetleg beleolvasó vagy valami kapcsolt termék (lásd Malcolm J. Hunt interjú) a Könyvhét előtt véletlen? Ha lenne kiadói kapacitás javasolnám az üvegbe zárt hajómodellt merchandise terméknek pl. big_smile

AThompson írta:
Raon írta:

Részemről - és szerintem sokak nevében beszélek-, ha a fix 5 megvalósul már az is örömre ad okot. Ha jól emlékszem 2010 környékén volt utoljára ennyi teljesen új megjelenés. Ha az ötösfogat mellé bejönne még egy-két meglepetés cím, az meg csak a ráadás. smile

A Sziréndalból nem lesz esetleg beleolvasó vagy valami kapcsolt termék (lásd Malcolm J. Hunt interjú) a Könyvhét előtt véletlen? Ha lenne kiadói kapacitás javasolnám az üvegbe zárt hajómodellt merchandise terméknek pl. big_smile

Lesz mindkettő, kb. a hétvégén, vagy a jövő héten. Mármint beleolvasó és interjú - a hajómodellért nem tudnék garanciát vállalni. Bár kétségkívül remek ötlet. smile

AThompson írta:

Köszönöm!
Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket.
Valami elindult a m.a.g.u.s. háza táján, és igazából még csak most veszünk lendületet. :-)

Bosszúangyal újratöltve, ezúttal MG meglátásaival:
http://kalandozok.hu/hirek/the-front-pa … tika-r223/

M.a.g.u.s. interjú és beleolvasó! smile
Hamarosan megjelenik Körtvélyes Ákos: Sziréndal című regénye - beleolvasási lehetőség itt:
http://kiadoiblog.deltavision.hu/beleol … szirendal/

Az íróval készített interjú pedig itt érhető el:
http://kiadoiblog.deltavision.hu/m-a-g- … -valaszol/

http://kiadoiblog.deltavision.hu/wp-content/uploads/2016/06/szirendal.png

Raon írta:

Bosszúangyal újratöltve, ezúttal MG meglátásaival:
http://kalandozok.hu/hirek/the-front-pa … tika-r223/

Mi mást is mondhatnék? Köszönöm.

D.

Sziasztok!
Habár volt már szerencsém pár regényhez korábban is, a szerepjáték világával most kezdtem el jobban megismerkedni, és egészen zavarba tud ejteni a karakterek összetettsége. Kérdésem az lenne, hogy ki milyen kezdő női karaktert tudna elképzelni, akivel viszonylag könnyen ellavírozhatnék tanulóéveimben?
A válaszokat előre is köszönöm!

Halihó!

Selas;
közhely, de nem véletlenül az, hogy kezdőként ajánlatos valamilyen harcos kasztú karaktert indítani. Kevesebb adatot kell fejben tartani, s több idő marad a játék hangulatával, a világgal magával ismerkedni, illetve szerepjátszani (a harcos kaszt, ugyebár, nem feltétlenül jelent balhés fickót vagy - hölgyek esetében - vérszomjas fúriát). A tolvaj is jó választás lehet, ha valaki a körmönfontabb megoldások híve. Ennél a kasztnál még mindig nem kell mágiával, pszivel "bíbelődni" (bár az utóbbival majd' minden kasztnál lehetséges).

A mágiahasználó kasztok kicsit már nagyobb kihívást jelentenek; kezdőként vállalkozni rájuk csak akkor érdemes, ha viszonylag több időt tudsz szánni a felkészülésre, és a társaság, illetve a KM is segítőkész és rugalmas.

Mindazonáltal a legfontosabb, hogy megálmodj egy olyan karaktert, "akivel" szívesen játszanál. Aztán képzeld el a személyiségét, a szokásait, a hátterét, s mindezekhez keress valami olyan kasztot, amiben a leginkább ki tudod bontakoztatni ezt a figurát. A KM vagy más tapasztaltabb játékos is segíthet a szempontok kiválasztásában, harmonizálásában. De a leglényegesebb, hogy kedveld a figurát, s legyen róla benned egy "élő" kép.

Látatlanban csak ezeket a használattól megkopott tanácsokat tudom adni. Talán a többiek eredetibbek lesznek. smile

"... A mohos szobor alapján a Bűvdudás nyakigláb alak lehetett különös szemekkel. ..."