Hozzászólás: Ynev világa

Térkép pedig a vonatkozó novelláskötet végében volt... hm... ha lelősz, sem jut eszembe a címe. Történetek Új-Pyarronról. Azt hiszem, ez volt az. smile

Utoljára Glendower szerkesztette (2010.10.25. 16:47:07)

Wyrd bið ful ãræd.

Üdv!

Egész pontosan A hit városáról van szó.

Bye:
David R. Blake

"… soha nem lenne szabad arra gondolnom, hogy a győzelem képtelenség. Elég csak erre gondolni – és máris vesztettél."
"...A vodka a lélekhez szól. Akkor ha már nagyon, de nagyon fáj."
                                                             /Szergej Lukjanyenko:Éjszakai őrség/

@David R. Blake: nálad a pont, az volt az. smile

Wyrd bið ful ãræd.

Sziasztok!

Pontosan hol lehet utána olvasni az átalakult ibarai helyzetnek és a manifesztációs háború következményeinek? (Vihar Ibara felett antológián kívül)

Az inomis fehér alapkönyvben elég hosszan van ez taglalva, de nem tudom , hogy a leírtak mennyire elfogadhatók illetve mennyire állnak közel az eredeti elképzelésnek?
Olvastam itt a fórumon, hogy a Hradzs még Csanád ötlete volt és eredetileg Hram lett volna (,amiből ork név hérosz lett végül?).

Szóval pontosabban az ibarai politikai, állami és vallási helyzetek szempontjából érdekelne, hogy azt ott leírtak mennyire elfogadhatónak tekinthetőek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

@Draquiss: a fehér alapkönyv vonatkozó része olyan, mintha a stáb az eredeti elképzelés pastu nyelvű, reptéri wc falán át készült hangfelvételének vakon begépelt, gugliban magyarított változatából dolgozott volna.

Mindez Hramról jutott eszembe, aki az ős-Yneven a bárdok istene volt, míg meg nem győztem Csanádot arról, hogy az Alborne dallamosabb. smile  A Hradzs az ex-Valhallás kreatívok Nyolcadkor levelezőlistáján bukkant fel a 90-es évek végén, és biztosan nem tőle származik.

A háború utáni ibarai helyzetről annyi tudható, amennyi a 2003-as Geoframia egyes szócikkeiben áll. A korfordulónak ezt az aspektusát az MH minisorozat csak közvetve (Heidel Dan történetszála révén) érinti.

András:
Elnézést kérek!
Teljes képzavar.Sikerült két önálló dolgot összemosnom, és nem
ellenőriztem le.Hram=Alborne.Ok

Az ork hérosz elnevezés teljesen véletlen?

Képzavar másik fele: sajnos nem találtam meg hogy hol merült fel.De
amire emlékszem az, hogy még a több ágra szakadás előtt alakult ki a Hradzs
még hozzá valamilyen Valhallás rendezvény során.
De akkor, ha jól értem ez az egész a jelenlegi Ynev koncepcióból törölve lett.

Utoljára Draquiss szerkesztette (2010.11.04. 20:58:16)

Az embervadászokkal kapcsolatban:

Vya Grom: ezek szerint a summariumos "kráni tű", amely bevezette az ómágikus tetoválásokat, nem is annyira kráni (legfeljebb egyes pyarroni tudákosok fejében), hanem bizonyos északi mágiahasználók megszokott eszköze? A dorani nekromanták hasonló módszerrel élnek?

Vya Tiarniel: dwoonok és szerafisták egyszerre? Ez kimondottan izgalmas kombináció... vajh milyen túlvilági lény az, amit a ranil-hitűek is elfogadnak?

Vya Shen: az, hogy magukba fogadják egy állat szellemét, a mágiájuk alapja, amiből aztán minden misztikus képességük származik, vagy csak egy ismertebb eleme annak?

Üdv minden M.A.G.U.S. rajongónak!

Egy kérdéssel, kéréssel fordulnék a staff-hoz:

Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy hol tudnék részletes kronológiai áttekintést kapni a 14. zászlósháborúról?! Esetleg valaki leírná nekem a 14. zászlósháború főbb eseményeit, történéseit?!

Előre is köszönöm a segítséget, az esetleseg válaszokat!

@MAGUS: igazából az észak Lángjai című könyv szól a XIV. Zászlóháborúról,  háborúról, annak Epilógusában találsz részletes kronológiát. Jómagam most nem tudom idézni, de ha ráér, hétfőn pótolom.

Wyrd bið ful ãræd.

@MAGUS
A Zászlóháborúkról Magyar Gergely készített egy részletes összefoglalót.
Sok egyéb, hasznos információval együtt megtalálod a lenti linken.
http://www.kalandozok.hu/?terem=kiegesz … &num=1

Noro írta:

Az embervadászokkal kapcsolatban:

Vya Grom: ezek szerint a summariumos "kráni tű", amely bevezette az ómágikus tetoválásokat, nem is annyira kráni (legfeljebb egyes pyarroni tudákosok fejében), hanem bizonyos északi mágiahasználók megszokott eszköze? A dorani nekromanták hasonló módszerrel élnek?

Mondjuk inkább, hogy a kránival analóg északi módszereket használják. Sokat tanult Kyria óta a démonokkal paktáló, irreálmágiával kacérkodó emberiség. Nem utolsósorban az aqiroktól, akik északon (ahová eredetileg betelepedtek) legalább olyan komoly tényezők, mint Kránban... bár a marketingjük nem olyan erős. smile

Noro írta:

Vya Tiarniel: dwoonok és szerafisták egyszerre? Ez kimondottan izgalmas kombináció... vajh milyen túlvilági lény az, amit a ranil-hitűek is elfogadnak?

Mi a véleményed az utolsó Assuete nembeli uralkodóról, aki eladta a lelkét, hogy a fia életét megmenthesse?

Noro írta:

Vya Shen: az, hogy magukba fogadják egy állat szellemét, a mágiájuk alapja, amiből aztán minden misztikus képességük származik, vagy csak egy ismertebb eleme annak?

Az egyetlen, amit az abortálódott Chapman konzoljátékhoz Max-szel kitaláltunk. Még festmény is készült a tigrismintás embervadászról.

Hali!

Noro írta:

A PPL-ben szerepel egy Ranil-angyal, amely ráadásul még a Ranilt-féle "szamárlétrán" alacsonyan is áll.

Szóval épp lehet, hogy nincs ellentmondás.

Adios
KLM

Üdv mindenkinek

Némi információra lenne szükségem a kyr óceánjárók navigálását irányító kristályokról.
Chapman az Odalent című novellájában említi őket, és tudom, hogy máshol is találkoztam velük, de nem igazán emlékszem rá merre.
Ismer valaki bármilyen irodalmi/szerepjátékos leírást/utalást ezekről?
Köszi előre is

Üdv

A Tűzön, Vízen, Árnyékban bemutat egy ókyr GPS rendszert: mágikus térkép, ami mutatja, hol van épp a hajód, illetve a flotta többi ötödkori hajója.
Magukat a vezérlőkristályokat említi a Leviatán (Chapman) és az Alkony (Novák Csanád) is, de ott sincs róluk sztem több, mint az Odalentben.

Mirage írta:

@MAGUS
A Zászlóháborúkról Magyar Gergely készített egy részletes összefoglalót.
Sok egyéb, hasznos információval együtt megtalálod a lenti linken.
http://www.kalandozok.hu/?terem=kiegesz … &num=1

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Ilyen minőségű és milyenségű Zászlóháborúkat leíró "tanulmánnyal" még nem találkoztam!

Köszi még egyszer neked is és a többieknek is!

ui: Istentelenül jó kis könyvek, novellák jelennek meg a Delta M.A.G.U.S. "szekció" tollaiból mostanság!!! Köszönöm az olvasók nevében!

Most néztem John J. Sherwood új könyvét a könyvesboltban, mármint azt hittem könyv, de mivel elég vékonyka nevezhetjük füzetnek is benne egy novellával..

Nagyon jónak kell lennie, hogy ezt megvegyem...

@Noro

Köszi a választ.
Igazából olyan banalitások érdekelnének, méret, forma, szín :-), hány darabból áll, ilyesmi.
Ha nincs erről info, az sem baj, pusztán csak nem akartam feltalálni a spanyolviaszt, ha már valaki megtette előttem.

Utoljára vokod szerkesztette (2010.11.22. 09:18:28)

Üdv!

Már volt ki feltette a kérdést előttem, de nem épp ezen dolgokra várt választ a témát illetően. Már előre szeretném leszögezni, hogy senkit nem szeretnék megbántani/megsérteni/felbőszíteni úgyhogy a gyenge idegzetűek vagy el se olvassák vagy csak darabokban az irományom egy-egy nyugtató beszedése mellett. Mert NEM veszekedést vagy jól megmondást vagy félremagyarázást szeretnék válaszul kapni. Na ezek után merjem feltenni a kérdésem,mi? wink

Szóval az érdekelne nagy vonalakban (csak koncepció ügyileg), hogy mi lesz a világ jövője?

Igen voltak utalások, töredékek, foszlányok és legendák Yneven innen és túl. Volt a szép fehér csoda könyv előre jelzése ami itt is tévesnek vagy maszlagosnak vagy homályosnak lett bélyegezve ,de mégis voltak benne igazaknak vélt dolgok is. Fekete hold, mágia eltünte, steampunk, etc.

Mivel ezek közül nem tudom mi igaz csak reménykedem, hogy nem olyan hiányos, összekuszált és újra javított, toldozott-foldozott történettel állunk szemben mint a Múlt. Ezen nézőpontom sem kifejteni sem magyarázni nem szeretném mert akkor rám borítanák sokan a fórumot is ,de én ezt így érzem. Személyes álláspont, ez van.
  Az én világnézetem még ha a M* -ról is beszélünk inkább realisztikus mint High Fantasy-s. Pont ezért vagyok kényes a hallhatatlanok, legyőzhetetlenek, elpusztíthatatlan dolgok,mágiák, lényekre. Ezek szerintem azok szüleményei akik egy bizonyos dolgot nem tudtak megoldani okosan, csak úgy hogy tűzön -vízen keresztül menve azt mondták na ez halhatatlan és kész ezért meg tudja csinálni. Ezekre nincs szükség és amúgy is kit érdekel. Ha nagyon muszáj és idegesítő átvágom a tűz elemi síkjára és mp-enként 8 milliárdszor porráég csak hogy újra összerakja magát a semmiből és kezdje előröl, ott majd ellesz magának. Teljesen felborítja a balance-t a világban (lsd. tápi kalandozók, a vörös zászló alatt harcolók) és amúgy is kinyúvaszthatók csak a kitalálók ragaszkodnak hozzájuk. Na mindegy kicsit elkalandoztam. Csak reményem szerettem volna kifejezni hogy a jövő hmm.. értelmesebb és reálisan kapcsolódó dologból fog állni nem mint a :

Mágia eltűnik --> Aquir felkel és előjön bulizni ?! (hmm mágia,ófa,mana...ez olyan mint elvenni az embertől a levegőt és még jobban lesz nem? Na persze bele lehet magyarázni mindent, mint pl a Mana nem tűnik el csak a varázslat nem fogan meg vagy hogy a koncentrált OD ami manából áll már nem és így már jó nekik, de a Dungeon feeling Aquir szerintem ilyen tekintetben értelmetlen és butyuta...akkor dögöljön meg.)

Mágia eltűnik --> Sárkányok...hát majdnem hasonló egyes fajok esetében..OD,ómágia..mágikus képességek.. Ezektől félek én mint Jövő és értelem összeférhetősége. Mert egy 10-13 éves gyermeknek még talán elmegy....

Kyrek visszajönnek --> Ide,minek? Már csak nyersanyag sincs itt...se lúnír se semmi, nem hogy mágia...mert az se lesz...anélkül meg hát...nem sok semmi....értelmetlen

És még sorolhatnám,de nem teszem mert mint mondtam NEM idegesíteni akarok másokat vagy megsérteni csak leírom ami fusztál vagy értelmetlennek találok és hátha megvilágosítanak azok akik TÉNYLEG ÉRTIK és lehet akkor már nem találom ezeket olyanoknak. Szóval OKULNI nem kötekedni vagyok itt!!!

Nekem mindig is bajom volt Kahreval meg a többi ilyen csoda mechanikus bandával,már aki a fogaskerék ,tűvető és hasonló Leonardo alap gépezetein túl van. Mert mivel még most mágikus a világ és sokaknak nem tetszik a feltalálózsdi mert nekik nincs vagy kinyírja őket. lsd páncé(akár mágikus s)l-puska(pl. Toron) akkor miért is létezik még Kahre? Toronnak sem lenne ügy eltünetni...(Daíchin...zombik előre!!)tudom tudom Daumyr nagyjai látják a jövőt és látják hogy a kütyük, puskák, tankok (Pentád, Vas ideje ha valaki nem emlékszik még repülős egység is leírásra került...ehh T_T) jóvala....hát.... ez is sötét nekem. Ami nem jó,mert egy múlthoz és történelemhez ragaszkodó nép vagyunk akkor miért hagyjuk?

Kránról nem beszélnék, az egy homokozó létének értelme nincs. Csak kordában tartani a megerősödő államokat és dungi xpnek annak aki még mindig ott jár hogy Óriás 3600 xp(csak mondtam egy példát). Mi nem így játszunk ezért is merülnek fel ezek a kérdések. Reálisabban, szerepjátékra helyezve a hangsúlyt és nem dungizunk, meg borítjuk meg a világunkat halhatatlanokkal és mighty kalandozókkal. Vagy azok visszavonultak épp vagy elvesztették halhatatlanságuk mert lejárt az idejük.

No, de ami még kérdés és a fontosabbak közül való:
Miért csak ilyen fejvadász kiegek (Ynev.hu/embervadászok) meg förmedvények vannak? Táposak azok így is..sztem elég volt a jelenkori hadászati technikák és technológiai replikációk fantasy/múlt korába való implementációiból. Nem illik oda. Sok okból kifolyólag amit megint nem kezdenék el kifejteni mert megint csak veszekedés lenne belőle. Kora hű hadászatni cselek, taktikák valóak oda, nem ismerte egyetlen Sherwood-i paraszt, vagy bandita sem az 5fős taktikai különítmény technikáit a fedezést ,tűz támogatást meg a zárt láncú rádiót sem. (Krán,Embervadászok) Megint csak felborít mindent. Bár a nációk különböző hadászati korból való csapataival való felfegyverzése is csak elsőre csillogó és kívánatos..amikor az ember elgondolkozik rajta, hogy az aszisz falanx hogy áll meg a mágiával támogatott Toroni weilyrek ellen (legiázási szándék esetében, teljesen hipotetikusan) azt nem értem, de azt sem hogy mit kezd az Ilarok könnyűlovas nomádjaival akik úgy f**** körbe őket ahogy ők ott állnak egy helyben és zilálják szét a soraikat. Persze a görög falaxból lehet görög/római hibrid falanxot is csinálni és máris nincs 5m lándzsa és van teknős alakzat amiben összefossák magukat menetelés közben,de akkor sem ér többet...Na mind1 ez is a fusztrálcióm egyik része. A taktika és hadászat,de:

Jön e esetleg normálisabb harcos leírás vagy több és színesebb mint a kiegben a Harcosok,Gladiátorok....-ban.

Lesz e részletesebb világ leírás mind északról mind délről, mert a mostani Észak kieg nem sokat segített az embereken szvsz.
Lesz e több leírás az ünnepekről, szokásokról, viselkedés formákról, a pékekről az építészetről ,stb. Nem kell egy Toron kieg. méretnyit szentelni Minden államnak Yneven de azért valamicskét nem ártana. Mi van a Hat város Szövetségével? Vagy a mesés Kereskedő Hercegségekkel? Annyi minden fehér folt még és annyi minden érdekel sokakat...csak nem az jön hanem az újabb pusztítás... már ha igazak a hírek természetesen.

És akkor mi is koncepció a jövővel kapcsolatosan?Hogy ne legyenek tévhitek meg összemosódások csak azért kérdezem. TÉNYLEG épülő és érdeklődő jelleggel!!!

Mert nekem tetszik a mostani világ ami akár fejlődhetne tovább, javulhatna a papság..mert Toronban ahol már nincs Igere ki a franc a termékenység istene/nője? ki áldja a földeket? ki teremt a pusztítás mellett?? ki hoz gyógyírt és enyhülést? tudom a hekkák, mert a paraszt megteremti magának ami kell hogy ne fájjon a Nemesség meg imádja a szenvedést. De ez gond a többi "sötét" országban is ,hogy amíg a "jók" élelmezése és gazdasága nagyban segítve van a papság mágiája által addig a "gonoszak" istenek "gonosz" mivolta miatt Azoktól csak félelmet/szenvedést/tüzet/pusztulást/ragájt és egyebeket kapnak. Én reménykedem benne, hogy a panteonok/istenek újulnak racionalizálódnak és jobbak lesznek.

Én szeretném ha maradna a mágia vagy akár javulna is..hogy a M* újabb virágkorát élje és ne a pusztulását Steampunkká. Hogy legyen egy mélypontból javulás, de ez csak saját vágyálom. De kiderülhetne pl. hogy a Crantai építmények nem fokuszálják a manát hanem elzárják és ezért volt romlóban észak mágikus aktivitása és hagyományai ezért is hanyatlottak. Most elpusztulnak vagy valaki rájön és újra mágiadúsak lesznek a legelők és lilállanak a sárkányok meg a milka tehenek. Visszatértnek a mágikus lényeg vagy megjelennek újra és nem kihal minden amit eddig teremtettek. Mert a technika diadalával a  mítikus lényeg nagy része elpusztul a másik felét meg röhögve lövik majd agyon mert már nem kihívás a majomhiénára vadászni...(aki nem tudja miért mondom olvasson utána.)
A technika a világ nagy részét megöli és már nem M* lesz hanem valami más. Na mind1....elkeserítő...de lehet csak nekem.

Na jó bőlére ereszettem a mondandóm ,majd nem győznek a Nagyok válaszolni, már ha méltatnak erre egyáltalán. Azért remélem igen. Én régi vonalas M* os vagyok és szeretem a világot ezért is "harcolok" érte, és érdekel a jelene, jövője. Ezért szeretném ha színesebbé, részletesebbé tennék a leírásokkal és a jövő is pozitív irányba változna, nem elpusztulna és más lenne belőle.

Még egyszer mondom nem bántani akartam senkit, nem is megtéríteni vagy megszerettetni vele az én nézőpontom és nem is elfogadtatni azt senkivel!

Csak érdekelt hogy a magamfajta M*-ozónak van e még remény a tovább fejlődésre és meglátni a szépet vagy ez már csak rám marad, azt a világot már csak magamnak szinesíthetem a hétköznapok átlagos ámde színes világának kidolgozásával vagy lesz még ilyen és nem múlik el a világ ami cirka 30 000 éven át élte mágiával teli napjait és lesz néhány 1000 év alatt ezt elfeledve és átlépe Steampunk?

A válaszotok, TÜRELMETEK és építő hozzászólásaitok előre is köszönöm!
Tisztelettel:
Grim

Grim írta:

Az én világnézetem még ha a M* -ról is beszélünk inkább realisztikus mint High Fantasy-s. (...)
No, de ami még kérdés és a fontosabbak közül való: Miért csak ilyen fejvadász kiegek (Ynev.hu/embervadászok) meg förmedvények vannak? Táposak azok így is..sztem elég volt a jelenkori hadászati technikák és technológiai replikációk fantasy/múlt korába való implementációiból. Nem illik oda.

Most nem azért, de ha valahol évezredek óta ölik egymást, akkor ki fognak alakulni a nem hagyományos hadviselési módok, hívjuk őket Embervadásznak, hasszaszinnak, ninnyának, Skorzeny-nek vagy rangernek.

Márpedig Ynev ilyen világ, méghozzá a Halál Havában óta - nemzetközi reptérrel (Kapuk), mobiltelefonnal (pszi üzenettel), stb.

Ha úgy tetszik menedzser- és kommandósfentezi - ez a szexepilje.

Részemről ennyi.

Adios
KLM

"Jön e esetleg normálisabb harcos leírás vagy több és színesebb mint a kiegben a Harcosok,Gladiátorok....-ban." by grim

Én csak annyit tanácsolnék hogy vedd fel a kapcsolatot a játékfejlesztőkkel és segíts nekik a te képzeleted alapján! nem olyan egyszerű ám megírni egy kiegészítőt, főleg hogy mindenkinek jó legyen!

@Grim: ahány olvasó/játékos, annyi vágyálom, tudod jól. Képtelenség mindenki kedvére tenni, mert példának okáért te már lehet rituálisan máglyára dobnád az Új Törvénykönyvet, ha muskéták is szerepelnének benne, nálam meg bőven elfér egy hét ökör vontatta, naponta egyszer elsüthető, agyagfojtásos, mithrillveretes ágyú. Mondjuk "Robajcső" néven, lévén, hogy baromi drága, de nagyot szól. Oké, tényleg a füstje meg a hangja nagyobb, mint a hatása, de nálam - ez egy fantasy, láttunk nagyobb blődségeket is másfelé - belefér.

A nagyhatalmak "miértnemzúznaklemindent" kérdéséről Kornya Zsolt írt egy esszét, valahol a neten forog közszájon (fantasycentrum?). Érdekes dolgokat ír (lásd az agresszíven terjeszkedő, kánonilag jónak deifiniált Domvik-hitet és Shadont)

Én személy szerint úgy vélem, Ynev marha nagy.  Ez egy univerzális válaszom mindenre, amit nem tudok kifejezni. big_smile

A témát Gáspár András fórumán kiveséztük párszor, szerintem less fel oda is, hátha találsz valamit. És ha ott is kérdezősködsz, ő - a leginkább illetékes - előbb belefut a felvetésedbe.

Az aszisz falanxot érintő felvetésed érdekes, de szerintem már ne a görög mintát vegyük alapul, hanem a középkori pikásokat (Svájc, meg a kimondhatatlan nevű német zsoldosok), ahol a lándzsások között lövészek (számszeríjász, ez esetben), kardosok, meg hasonló ácsorogtak harcra készen. Persze, a minta óhatatlanul borulni fog, hisz' itt akad pár jóféle mágia is, de sok mindent megoldott a mi játékainkban.

Tisztelettel: Glendower

Wyrd bið ful ãræd.

Glendower írta:

A nagyhatalmak "miértnemzúznaklemindent" kérdéséről Kornya Zsolt írt egy esszét, valahol a neten forog közszájon (fantasycentrum?). Érdekes dolgokat ír (lásd az agresszíven terjeszkedő, kánonilag jónak deifiniált Domvik-hitet és Shadont)

Inkább Pyarron lesz az a bizonyos agresszív kismalac... (és majd Kránt is jól megrúgdosom... tongue)

Grim: a jövőképet én egy alapelvben foglalnám össze. Ne jöjjön vissza olyan, ami már volt, jöjjön helyettük olyan, ami még nem volt. Ergo, a respawn aquir/kyr/etc vonalon abszolút egyetértek, ezeket még egyszer értelmetlen lenne. A steampunk vonalon viszont egyáltalán nem egyezik a véleményünk. Nem mondom, hogy a jövőnek pont steampunknak kell lennie, de ez is volna olyan jó, mint bármely más újítás.

Ami pedig a jelent illeti, KLM megfogalmazta a lényeget.

Glendower írta:

....A nagyhatalmak "miértnemzúznaklemindent" kérdéséről Kornya Zsolt írt egy esszét, valahol a neten forog közszájon (fantasycentrum?). Érdekes dolgokat ír (lásd az agresszíven terjeszkedő, kánonilag jónak deifiniált Domvik-hitet és Shadont)...Tisztelettel: Glendower

Üdv' http://www.fantasycentrum.hu/old/MAGUS/ … talmai.pdf
Anno megjelent a Rúna III. évfolyam 2. számában.

@Grim: kevesebb "miafrancnak" kevesebb frusztrációval, nagybetűvel és felkiáltójellel vélhetőleg több érdemi reakciót szült volna. Próbáld ki egyszer.

@Glendower: az aszisz falanx valóban csak nevében az; harcmodora (akár a shadoni vegyes regimenté) sokkal közelebb áll a spanyol tercióéhoz, és harc közben az adott tájegységre leginkább jellemző mágiaformákkal (ti. Szigetbirtok: Antoh-papok) egészül ki. 

@mindenki: Zsolt fentebb linkelt írásának minden szava arany; hozzáfűzni is csak annyit tudok, hogy mindaz, amit leírt, ma is áll.