Hozzászólás: M.A.G.U.S. beszélgető

Hmmm...
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17883533_10154694806796519_7952183717291914883_n.jpg?oh=389d499ce711b185c6e15a525e9e0d3e&oe=5991ADD9
https://www.facebook.com/DeltaVisionKia … mp;theater

Jól indul a napom.  big_smile

"Lehet, hogy ez a világ egy másik bolygó pokla" Aldous Huxley

smile smile már holnap van smile smile
mikor? Mi ez? Mikor fizethetem ki, és vihetem haza? big_smile

@Rastaman: a legjobb esetben még idén, a legrosszabbikban az ős-zöld születésének negyedszázados évfordulóján. A bizonytalansági tényezőt az jelenti, hogy szeretnénk a lehető legszélesebb játékosi kört bevonni a tesztelésbe/az újdonságok véleményezésébe.

András: Köszönöm a választ! Ez remekül hangzik - még a legrosszabb verzió is.
Tesztelés/véleményezés érdekelne, ha van rá lehetőség. smile

Jól hallottam, hogy tesztelőket kerestek? Hol lehet jelentkezni? smile

@Rastaman: ne aggódj, lehetőség lesz bőven.

@sasy: személyesen a könyvfesztivál DV standján, de az sem marad le semmiről, aki nem tud eljönni. a "dolog" elég fontos ahhoz, hogy ne kapkodjuk el.

nagyvonalakban lehet tudni valamit a betatesztre szant szerepjatekrol?
mennyire informativ, jatszhato, kanonikus bonyolult a 10-12 eves ismerkedo fiataloknak illetve a 30+ eves ven tapasztalt 4 szerepjatek konyvet is megelt jatekosoknak?
Sok kocka, szamolas, papirmunka v. applikacios kiegeszitesek?
balance a kasztok kozott? mar ha letezik ilyen fogalom ebben a vilagban. big_smile

Utoljára GLAD szerkesztette (2017.04.12. 09:24:09)

"Lehet, hogy ez a világ egy másik bolygó pokla" Aldous Huxley

@GLAD: magán ment.
Ezúton kérek elnézést mindazoktól, akiknek (még) nem - vízfegyelem is van a világon. smile
Viccen kívül: az előzmények után elő se álltunk volna a dologgal, ha nem lennénk biztosak abban, hogy megér még egy kis várakozást.

Halihó!

Én is kíváncsi vagyok. Nem szeretnék tülekedni, de "itt vagyok, ha kellek".  smile

"... A mohos szobor alapján a Bűvdudás nyakigláb alak lehetett különös szemekkel. ..."

@bűvdudás: vettem, köszönettel.

Engem se hagyjatok ki! Ha máshogy nem ment, tesztelőként még hasznomat vehetitek!  smile

† Nemo me impune lacessit †

@Goston: nem csak tesztelőként teheted magad hasznossá. aktívan játszó, rendszerben gondolkodó elmékre a kiegészítőkhöz/segédletekhez is szükség lesz - nagyobb, mint az elmúlt húsz évben bármikor.

Ha bárhogyan a hasznomat tudjátok venni, állok rendelkezésre. Persze ezt majd 22-én is kinyilvánítom, de tartok tőle ott túl nagy lesz a sor tongue

Üdvözletem!

Ha bármiben tudok segíteni, nekem is jelezzétek nyugodtan. Félő, hogy a munkám miatt a könyvhétre nem tudnék eljutni, így itt jelzem a szándékomat.
Más: az Anyrok alkonya, illetve a Lobogók hajnala mennyiben számít 'kanonikusnak'? A Delta Vision kiadásában megjelent összes M.A.G.U.S. regény/novella végére érek hamarosan (ez volt a s...ggnyalás helye  big_smile ), és "éhezem". smile

Utoljára Kirurgus szerkesztette (2017.04.14. 17:24:39)

Gáspár András írta:

@Goston: nem csak tesztelőként teheted magad hasznossá. aktívan játszó, rendszerben gondolkodó elmékre a kiegészítőkhöz/segédletekhez is szükség lesz - nagyobb, mint az elmúlt húsz évben bármikor.

Most kaptatok meg ingyen. Hat éve Warhammer 40K valószinűségszámitásokon agyalok a szabadidőmben. big_smile

Remélem, ha valami, akkor az eredeti legelső harcrendszer könnyű fegyver preferenciáját kiiktattátok. Meg jó lenne, ha pl. a kasztoknál az Ynevhűtlen doolgok is repülnének. Lásd: Ranagol pap fegyvermegkötése egy tőrre.

Gáspár András írta:

Ez jól hangzik! Gondolom, senki nem sértődik meg, ha azt mindenki nevében mondom, türelmetlenül várjuk a további fejleményeket! smile

† Nemo me impune lacessit †

@Kirurgus: a tesztelésben biztosan fogsz tudni segíteni - a fórumos asztaltársaság törzstagjai iránt pont olyan elfogult vagyok, mint ők irántam. smile
Antológiák: a címük sugallta kapcsolat dacára nem vehetők egy kalap alá. A Lobogók hajnala az én koncepcióm volt, de a megvalósításában nem vettem részt, és a vezérfonalnak szánt írásom, a Halk szókkal, sötét húrokon is kimaradt belőle. A megjelent anyag nagyon távol áll az eredeti elképzeléstől, egyes kulcspontokon, a legszembeötlőben Doran kapcsán pedig direkt szembemegy azzal, amit kánonnak nevezünk.
Az Anyrok alkonya koncepció szinten Raoné, szóval akár jó is lehetne, de a felhígult szerzőgárda és a világkonzisztencia-kontroll hiánya okán vsz inkább árt, mint használ az ügynek. Ennek dacára, főként Toron kapcsán, vannak olyan elemei, amik mostanra a kánon részévé váltak.
Forrásérték szempontjából mindkét kötet halmozottan aggályos. Ennél többet ennyi év után nem fair mondani; Raon, aki velem ellentétben (de az én kérésemre) végig ott volt, majd megteszi, ha jónak látja.

@Morrola: köszöntem; igyekszünk élni (és nem visszaélni) az ajánlattal. Lásd még a Kirurgusnak írottakat.
Ami a konkrét felvetéseket illeti, egyik sem okoz több bosszúságot, ígérem. Az egyik legfőbb célunk áthidalni az írott és a játszott Ynev közti szakadékot, ami a nagy zöldben még csak repedés volt, és ahol lehet, fedésbe hozni a kettőt.

Én is szívesen segítek a folyamatban. Eddig mindent rendszert játszottunk, és nagyon bízom benne, hogy most sikerül összehozni egy modern és jó játékot az ismert és szeretett világgal.

Gáspár András írta:

@Morrola: köszöntem; igyekszünk élni (és nem visszaélni) az ajánlattal. Lásd még a Kirurgusnak írottakat.
Ami a konkrét felvetéseket illeti, egyik sem okoz több bosszúságot, ígérem. Az egyik legfőbb célunk áthidalni az írott és a játszott Ynev közti szakadékot, ami a nagy zöldben még csak repedés volt, és ahol lehet, fedésbe hozni a kettőt.

Köszönöm. Az egyik nagy kérdés p. ami nekem mondjuk íróként is betett a fajok bizonyos megkötései. Konkrétan a paplovagok emberi exkluzivitása. Ezekre érdemes lenne ránézni, mert pl. félelf gorviki ranagol pap mondjuk nem túl értelmes, de egy félelf Uwel lovag szerintem az. Szóval ezeket fel kellene tűntetni.

Remélem várhatunk új kasztokat, h használtok kasztokat. Mondjuk az északi Kyel egyház képviselői stb...

@Ohyner: thx; szavadon fogunk majd, ha nem bánod.

@Morolla: a régi rendszer általad említett és ahhoz hasoló megkötéseit nem a szerzői képzelet korlátozására szántuk. Azt akartuk nyomatékosítani, hogy Ynev az ember világa, ahol az ősibb népek csak ellenpontként vannak jelen, a kevert vérű kisebbségek aránya pedig a statisztikai hibahatár körül mozog.  Mivel utóbbiaknak említésre méltó szubkultúráik sincsenek, játszhatóvá tételük anno olyan engedmény volt, amit a fogyasztói elvárásokon kívül semmi nem indokolt. (Mielőtt bárki bepánikolna: az engedményből mostanra hagyomány lett, és eszünkben sincs változtatni rajta.) 
A konkrét példánál maradva: félelf Uwel-lovag nagyobb-/kisebb-egyenlő ember Uwel-lovag plusz infralátás minusz nehézvértviselet aszerint, kinek mi a fontos. Az én Ynevemen a teherbírás öröklött hiányosságát nehezebb mágiával kompenzálni a látás spektrumának korlátainál, így emberből Uwel-lovagot faragni lényegesen kifizetődőbb. Amiből nem következik, hogy félelf nem válhat azzá... különösen az új rendszerben nem.
Hogy milyen kijátszható pluszt ad egy csontig asszimilált félelf egy azonos kultúrkörhöz tartozó emberhez képest, infrával se nagyon látom. De sose játszottam félelffel, és írni is csak háromról írtam, ha jól számolom. smile

Gáspár András írta:

Hogy milyen kijátszható pluszt ad egy csontig asszimilált félelf egy azonos kultúrkörhöz tartozó emberhez képest, infrával se nagyon látom. De sose játszottam félelffel, és írni is csak háromról írtam, ha jól számolom.

Hidd el, a hasonló karakterek rendkívül élvezetesek. Én játszottam emberek között nevelkedett elffel. Ilyenkor nem a faj által hozzáadott érték a lényeg, hanem a karakterben végigmenő változások, kételyek, elveszettség kijátszása. Képzeld el, milyen megfelelési kényszer lehet abban a félelfben. Miként határozza meg a saját identitását? Amellett, hogy teret enged komolyabb szerepjátékhoz is, szerintem sok kaland mozgatórugója is lehet egy ilyen karakter. Nálunk azért eléggé sűrűn felbukkantak olyan karakterek, amiket elvileg nem lehetett volna összehozni a faj\kaszt kombinációk megkötése miatt. Persze ezek mindig nagyon alapos átbeszélése  után, a háttérsztori egyeztetésével történt meg. Ezek nem tápolásként jöttek létre, így mindig hozzáadtak a történethez, még mellettük is nagyon jó volt játszani, nem még akkor, ha neked jutott az eszedbe hasonló. Szerintem kaszt és faj, vagy iskola és faj kombinációt csak a legutolsó esetben érdemes beiktatni, amikor az adott szervezet teljesen elvakultan elutasít mindent. De ebben az esetben is csak az adott rendben tiltanám, nem a kaszttól. Inkább egy-egy fajhoz egy százalékos diagramot tudnék elképzelni, hogy miképp néz  ki az eloszlás. 0,1 százalékkal jelezni az extrém kivételeket. Azután a társaság eldönti, hogy engedi  vagy nem. Sok játékos társaságnál megengedett és támogatott kaszt\faj kombinációk is tiltva voltak. Ebben mindig a közösség dönt majd. A törvénykönyv lényege éppen ezért az, hogy megadja a döntéshez szükséges hátteret.

@Ohyner: készséggel elhiszem, csak úgy gondolom, nem a fajtán múlik a dolog. Mindkét világ tele van olyan figurákkal, akik változnak, kétségek közt vergődnek és elveszettnek érzik magukat - ennek kijátszásában vsz a hegyes fül, a pluszos szépség meg a többi lózung inkább akadályoz, mint segít. De azért vagyok, hogy azok is megtalálják a számításukat, akiknek az emberségük megéléséhez muszáj egy kicsit emberfelettinek (vagy épp -alattinak) lenniük. Elvégre fantasyt játszunk vagy mit. smile
Viccen kívül: sosem voltam a kategorikus tilalmak híve, az irodalomhoz való igazodásnak pedig - szükségképpen - a szabályt erősítő kivételek támogatása is részét képezi.

Ne érts félre, én szeretem Ynev emberközpontúságát, hisz talán pont emiatt annyira érdekes más fajjal is játszani. És kell is az, hogy legyenek korlátok, mert ez is egy-egy iskola vagy rend sava borsa. Viszont érdemes lehetne itt úgy összevonni a regényekkel, hogy például a varázsló leírásánál szerepelne az, hogy az orkok közül egyetlen egy volt eddig képes elsajátítani ezt a tudományt, és a varázslóiskolák nem tanítanak ilyen fajú egyedeket. Az ilyen kivételek erősítik a szabályt karaktereket én biztos legalább említés szintjén itt helyezném el a könyvben, hogy utána a hátsó világleírásnál lehessen elmélyülni.

Gáspár András írta:

@Ohyner: thx; szavadon fogunk majd, ha nem bánod.

@Morolla: Az én Ynevemen a teherbírás öröklött hiányosságát nehezebb mágiával kompenzálni a látás spektrumának korlátainál, így emberből Uwel-lovagot faragni lényegesen kifizetődőbb. Amiből nem következik, hogy félelf nem válhat azzá... különösen az új rendszerben nem.
Hogy milyen kijátszható pluszt ad egy csontig asszimilált félelf egy azonos kultúrkörhöz tartozó emberhez képest, infrával se nagyon látom. De sose játszottam félelffel, és írni is csak háromról írtam, ha jól számolom. smile

Ezt tapasztalatból mondom, nem nehéz áthidalnia senkinek se, amennyiben nem teljesen fizikailag retardáló gonddal küzd, pl. scoliosis.

A csontig asszimilált félelf a kultúrkörön belül egy lényeges különbséggel rendelkezik, ez pedig a faj. Pontosabban a genetikai adottságok által meghatározott lélektani különbségek és a levetkőzhetetlen másság. Teljesen különbözik pl. egy adott körön belüli lehetséges életpálya elfogadása, vagy egy olyan életpálya tudatos elfogadása, amely nemzeti/faji/szociális és akár biológiai dolgokon is túlmutat. Vagy akár úgy is felfogható, mint a szokásos természeti adottságaink és önmagunk fölé való kerekedés helyett az én teljes, tudatos átalakítása.