Hozzászólás: M.A.G.U.S. beszélgető

Al-Wanes írta:

Üdv újra!

Raon köszönöm szépen a visszajelzést.

...szóval ha nem lesz legalább tíz bátor fórumozó...

Remélem nemcsak fórumozók jöhetnek szóba, csak hogy kiforgassam szavad. smile Én három cimborát biztosan tudok mozgósítani, de ahogy először, úgy most is nőhet ez a szám.
Az egy péntek este kijelölése gyanúm szerint is jó ötlet.

@Delich Arcor: Örülök, hogy más is érdeklődik. smile

Hát, akárhogy is nézem, már legalább 5en vagyunk. smile Biztosan lesz még legalább 5 ember. wink

Welcome to the new age.

Malcolm J. Hunt megjelenő Kígyószív könyve mennyire olvasható egy olyan ember számára, aki sose olvasott Magus könyveket és a világát se ismeri?

Alvares írta:

Malcolm J. Hunt megjelenő Kígyószív könyve mennyire olvasható egy olyan ember számára, aki sose olvasott Magus könyveket és a világát se ismeri?

Ez az egyik érdekessége, hogy azoknak is teljesen jó. Igaz akkor minden apró rezdülés nem lesz teljességgel egyértelmű, de nem fog feltűnni.
Egyszóval, hajrá. wink  smile

A Kígyószív borítója kinek az alkotása? Szép lett.

raziel2 írta:

A Kígyószív borítója kinek az alkotása? Szép lett.

A könyv adatlapján megtalálható a borítófestő, aki Kovács Péter.

Utoljára DReaMSCaPe szerkesztette (2016.11.21. 15:24:28)

Üdv!

Sokadszorra olvastam tegnap újra a Kráni Krónika című novellát. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én szívesen tudnék meg többet arról a bizonyos sötét bőrű elfről, akiből a színházi maszkot készítették.

Szerintem igazán szólhatna a következő novella pályázat az ő sorsáról...

Puma írta:

Üdv!

Sokadszorra olvastam tegnap újra a Kráni Krónika című novellát. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én szívesen tudnék meg többet arról a bizonyos sötét bőrű elfről, akiből a színházi maszkot készítették.

Szerintem igazán szólhatna a következő novella pályázat az ő sorsáról...

Én pont az ellentettje vagyok. Az lenne a legjobb, ha Zsolt folytatná. Amíg nincs kedve, addig meg pihenjen a történetfonal.

Üdvözlet mindenkinek!
Tudom nem ez a legszerencsésebb téma választás, a Regények és antológiák témához jobban illene,de azt akartam, hogy nemcsak az ynev.hu, hanem a deltavision.hu felületen is olvasható legyen.

Szóval. Csináltam egy kis összegzést a 2016. december 31-ig megjelent M.A.G.U.S. regényekről és antológiákról. Momentán ennyi telik tőle, de hátha valakit érdekel.

A "dragondarki számítások" szerint (tehát tévedések előfordulhatnak) jubileumi számokhoz érkeztünk.
2016-ig bezárólag 80 szerzőtől 80 könyv jelent meg, újrakiadások nélkül.
Ebből 23 könyv élt meg második kiadást (a harmadik és negyedik kiadásokat nem számolva)

Részletesebben.

Regények száma: 55
Ebben olyan novellás kötetek is benne vannak, amik egy szerzőtől - pl Boomen, Chapman, Renier-  származnak. Illetve egy könyvnek vettem a két kötetes műveket (pl Karnevál, Keleti szél, Ifini éjszakák)
21 a regényt publikáló írók száma, ebből 12 aki egynél többel jelentkezett, és öten csak regényt írtak.

Legendák és enigmák: 25
Vagyis több szerző közreműködésével készült művek, külön számolva a Merész álmok... két könyvét, valamint a Bíborgyöngyök három részét.

Szerintem egész szép teljesítmény egy magyar brand-től  wink

Ha pályázatról lenne szó én simán a hetedkor hajnala témát tartanám jónak. Úgy vélem hetedkor, András, Boomen, stb remek alakításai szépen lassan lecsendülnek s jöhet az új, kalandos nemzedék, s miként nem feltétlen a ködös foltokat kellene tisztázgatni, kialakulhatna egy új elgondolás, szabadon, kreatívan, majdhogynem cenzúramentesen, mert ezt szeretik az alkotók.

Utoljára GLAD szerkesztette (2017.01.08. 03:14:38)

"Lehet, hogy ez a világ egy másik bolygó pokla" Aldous Huxley

GLAD írta:

hetedkor hajnala

Nyolcadkor lesz ez, ugye?

† Nemo me impune lacessit †

Dragondark, már rég óta szerettem volna kideríteni, milyen M.A.G.U.S. könyvek léteznek. Gondolom összeszámolás közben, a címeket is feljegyezted (különben nehéz dolgod lett volna), megkérhetnélek esetleg, hogy oszd meg velem a pontos listát?
allaszcundir kukac hotmail pont com
Előre is köszönöm!

Utoljára Tessin szerkesztette (2017.01.08. 16:04:37)

Goston írta:
GLAD írta:

hetedkor hajnala

Nyolcadkor lesz ez, ugye?

Ott a pont. smile
Hetedkor alkonya, Nyolcadkor hajnala, Korforduló stb.

"Lehet, hogy ez a világ egy másik bolygó pokla" Aldous Huxley

Malcolm J. Hunt: Kígyószív – M.a.g.u.s. regény beleolvasó és nyereményjáték! smile

Beleolvasási lehetőség: http://kiadoiblog.deltavision.hu/wp-con … olvaso.pdf
Nyereményjáték: http://kiadoiblog.deltavision.hu/malcol … menyjatek/

Sziasztok!

Ez egy jó könyv smile

Ennyit akartam ...

Sus

Nagyon jó a könyv!

Szervusztok,

Andrasrol szeretnem megkerdezni, hogy a shadoni obol illetve a keleti ocean kozott van hajoforgalom? Azaz vannak hajok, amik idonkent megkerulik a felszigetet ilyen-olyan okbol?

@nyuggerisztan: noha a sodródó jég meg a feltérképezetlen szárazulatokon tanyázó kalózok miatt a Viharvizek fokozottan veszélyesek, mindkét irányból érkeznek hajók az Oriana (aka Shadoni) öbölbe. Nyugat felől kereskedelmi konvojok, melyek az yllinori haditengerészettől bérelnek kíséretet, keletről pedig az óceánmelléki kerkit kisebbség tagjai, akik szent kötelességüknek tekintik, hogy életükben legalább egyszer végigjárják arszíl őseik délnyugati útvonalát a Triád-szigetekig.

@Raon: ha látod ezt, plz helyezd át a kérdést és a választ hozzám vagy az ynev topikba. Thx.

Malcolm J. Hunt: Kígyószív

Lassan a végére érek. Annak ellenére, hogy a MAGUS témakörben nem feltétlen érdekelnek az orkok és a Kard testvérisége - teljesen jó volt. Lekötött, érdekelt.
Remek könyv, sok ilyen kellene....
Van egy rész amit nem értek - lassú a felfogásom - de talán előbb utóbb megvilágosodom smile

UI: A boritó csillagos ötös! Nagyon tetszik

Elar írta:

Lassan a végére érek. Annak ellenére, hogy a MAGUS témakörben nem feltétlen érdekelnek az orkok és a Kard testvérisége - teljesen jó volt. Lekötött, érdekelt.
Van egy rész amit nem értek - lassú a felfogásom - de talán előbb utóbb megvilágosodom smile

Köszönöm az elismerő szavakat, örülök, hogy tetszik.

Ha a végére sem áll össze az a bizonyos rész, csak szólj, hátha segíthetek.

Üdv:
D.

Eddig csak dicsérni tudom a Kígyószívet, nagyon kellemes olvasmány.

Azért rákérdezek: Warhammer 40K shout-out volt a lázlovagok szerepeltetése az orwellánusoknál? Nem mintha panaszkodnák.

Diocletianus írta:
Elar írta:

Köszönöm az elismerő szavakat, örülök, hogy tetszik.

Ha a végére sem áll össze az a bizonyos rész, csak szólj, hátha segíthetek.

Üdv:
D.

Morrola írta:

Köszönöm szépen, nagyon örülök neki.

Morrola írta:

Azért rákérdezek: Warhammer 40K shout-out volt a lázlovagok szerepeltetése az orwellánusoknál? Nem mintha panaszkodnák.

Nem, nincs köze a WH 40k-hoz.

Ez esetben kb. pontosan emlékszem a gondolatmenetre, ami az említett jelenethez vezetett:
1. Orwella "klasszikus" befolyási területei a betegségek (rontások, átkok), ezért mindenképpen akartam egy olyan jelenetet, ahol ez hangsúlyos.
2. Valamelyik régi Rúnában szerepelt a Betegségmágia, és abban volt egy olyan félmondat (talán a Betegség átadása varázslatnál; nem pontos, de kb. ez volt a lényege), hogy "különösen elvetemült boszorkánymesterek hagyják, hogy a saját szervezetükben elhatalmasodjon a betegség, mielőtt átadják valaki másnak".
3. Az Új Tekercsekben szerepelt, hogy a legázolás a Kard Testvériségébe tartozó lovagok kedvenc taktikája. Teljes lendülettel nekirontanak az ellenséges arcvonalnak (és általában meghalnak), de ritkán előfordul, hogy a harcos áttör az egész formáción. Ilyenkor sem számíthatnak hosszú élettartamra, mert általában egyedül vannak az ellenséges vonalak mögött, de a lovagok szilárdan hiszik, hogy ilyenkor maga Orwella mosolyog rájuk.
+ 1: valahol olvastam, hogy a kipcsakok a középkorban katapulttal pestisben meghalt emberek tetemeit lőtték be az ostromlott várakba. Gondoltam, fordítok ezen egy kicsit...

Mindez összerázva, megkeverve és voilá... kész is vannak a lázlovagok.  big_smile

Szóval nem WH 40k. Azt nem mondom, hogy nem ismerem a világot, mert olvastam az Ian Watson teljest, meg az Eisenhorn omnibust, illetve ismerem a Dark Heresy szerepjátékot, de kb. ennyi. És ezekben nekem nem rémlik olyasmi, ami - akár tudat alatt - közrejátszhatott volna a lázlovagok kitalálásakor.

Üdv:
D.

Segítek egy kicsit akkor: http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Plague_Marine

Mindenesetre nem nagy a hasonlatosság. Várható a karakterek folytatása? Nem egy megjelenő kritikában olvasom, hogy simán lehetne tovább fonni a történetüket. Meg a legnagyobb hiány jelenleg a MAGUSban szerintem a karakterközpontú regények jelentik.

Két fő karakter története folytatódik A ködök városában c. novellámban (in. Bíborgyöngyök II.- Ármányok és álcák).

Egyelőre nem tervezek további folytatás(oka)t, de van pár ötletem, ha mégis meggondolnám magam...  big_smile

Üdv:
D.

Diocletianus írta:
Morrola írta:

Ha már így szóbajött, rákérdeznék:
Ez meg fog jelenni e-book formátumban? Mert a világ pontosan túlfeléről elég nehézkes így elolvasni. Amúgy is már felszámoltam minden papírkönyvemet, és már csak a Kindle van meg.

Köszi

NoiseEHC írta:
Diocletianus írta:

Ha már így szóbajött, rákérdeznék:
Ez meg fog jelenni e-book formátumban? Mert a világ pontosan túlfeléről elég nehézkes így elolvasni. Amúgy is már felszámoltam minden papírkönyvemet, és már csak a Kindle van meg.

Köszi

Jut eszembe, e-book formátum.

Nem lehetséges, hogy ibnkább ebben kellene gondolkodni a MAGUS jövőjét illetőleg? az olvasók nagyobb része feltételezem e-genereációs és felhasználói szinten van. Nem lenne gazdaságos pl. egy teljesen elektronikus formátumban megjelenő sztorit megpróbálni?