Téma: Gáspár András írói fóruma #1

*SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY*
frissítve: 2011 november

Ez a felület az író, az olvasók és a pályatársak közti kapcsolattartás és eszmecsere fóruma. Kérdések és észrevételek mellett kritikáknak is helyt ad, ha azok megfelelnek a kultúrált véleménynyilvánítás normáinak. Az építő kritika legfőbb ismérve, hogy nem az alkotót, hanem a művet minősíti - az utóbbi fontosabb is, nem csak maradandóbb.

Ami belefér: SF, fantasy és kapcsolt részeik; általában véve bármi, ami az 1987 óta általam (inkl. Wayne Chapman, Damien Forrestal és Ed Fisher) létrehozott, illetve a közreműködésemmel született novellák, regények és egyéb kiadványok kapcsán bárkiben felmerül. A vélemény és az asszociáció szabad, az utóbbiból a távoli sem offtopic.

Ami nem fér bele: kötekedés, ízetlenkedés, politikai és személyes gyűlölködés. Aki ilyesmire vágyik, vegye az irányt az erre szakosodott fórumok felé. A "kiadó jobban tenné, ha..." jellegű üzenetekkel érdemes közvetlenül a DV-hez fordulni; én magam 1999 óta csak szerző és licencadó vagyok. Akik egyiknek sem tudnak/akarnak elfogadni, szintén rossz helyen járnak: a gyakorlat igazolta, hogy nincs érdemi mondanivalónk egymás számára.

Moderálás: az utolsó - 2008-as - trolljárás óta utólag moderált fórum vagyunk. Ez annyit tesz, hogy minden hozzászólás kikerül, és ha a fenti szempontoknak megfelel, változatlan formában ott is marad. A békeszegő és/vagy tartalmatlan bejegyzések eltűnnek, súlyosabb esetben a szerzővel együtt. Aki ezt brutálisnak érzi, tegyen próbát az offline emberkedéssel - garantáltan meg fog lepődni.

maradtam
ga

Hozzászólás: Gáspár András írói fóruma #1

Nem akarjátok áthozni az eddigi témákat? (Mert érdemes lenne. Iszonyatosan sok információ van a régi topicban.)

Üdv' mindenkinek. Tényleg jó lenne, ha a régi fórum még egy ideig elérhető lenne, de remélhetőleg hamarosan itt is újra "pezsegni" fog az élet.

Ferkó írta:

Nem akarjátok áthozni az eddigi témákat? (Mert érdemes lenne. Iszonyatosan sok információ van a régi topicban.)

Mivel az új honlap egész más felépítésű motort használ, ezért a régi hozzászólások átmentése nagyon körülményes lenne. A régi fóruon elhangzott dolgok viszont elérhetők lesznek az ynev.hu-n.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Köszönöm szépen a választ. Ynev.hu-n valószínűleg még jobb helyen lesz.

Gambit: Az összes hozzászólás fent lesz az ynev.hu-n? Vagy csak a Magushoz kapcsolódók?
Esetleg, ha már úgyis hozzászólások - a régi fórum archívumot (a v1.0-t) nem lehet mellécsapni? Feltéve persze, hogy megvan valakinek.

Gambit írta:

Mivel az új honlap egész más felépítésű motort használ, ezért a régi hozzászólások átmentése nagyon körülményes lenne. A régi fóruon elhangzott dolgok viszont elérhetők lesznek az ynev.hu-n.

És mikor indul az ynev.hu??? ha lehet ne olyan választ adj, hogy hamarosan...

Utoljára bary szerkesztette (2010.07.24. 18:16:11)

Sajnálom bary de nem ígérünk semmit. Amikor pontosan tudom mikor indul, akkor minden erről fog zengeni. Még egyszer nem követem el azt a hibát, hogy nem tartom be amit ígérek! De nemsokára..... wink

Pali

A magam részéről vagyok... és örömmel látom, hogy végre tudok beszúrni képeket is. Csudás dolog a modern technika. smile

@ András: Még a múlt héten küldtem neked mailt. Megkaptad?

@Gunnar: attól tartok, nem - a bejövő levelek 98 százalékára még aznap válaszolni szoktam.
Ha a fórumon át küldted, lehet, hogy az átállási szakadék nyelte el. Küldd újra, ha tudod; az elkövetkező két-három órában rögtön látni fogom.

*szolgálati közlemény*
Az előző - az egyszerűség kevéért B - fórum anyagai NEM vesztek el, és legkésőbb az átállás befejeztével ismét elérhetők lesznek. Köszönet Palinak a megerősítésért.

@ András: elküldtem még egyszer fórum-mailben. Ha nem menne át, akkor majd kitalálunk valamit. smile

@ Gunnar: megjött, köszönöm. Közben előkerült az első is - sovány vigasz, tudom, de azért nem reagáltam rá, mert a benne felvetett dolgokra se rövid, se könnyű válaszok nincsenek.
A hosszúakat és nehezeket az előbb küldtem el, a késlekedésért pedig elnézést kérek.
folyt. köv.

@ András: semmi gond, én köszönöm! Ment a válasz! smile

Gáspár András: Ami már régóta fúrja az oldamat - az Atlantisz magazin egy korai számában megjelent Arnor Gilraentől az Asszonycsapda című novella, amit talán Max illusztrált, ha jól emlékszem. Mivel nem volt fordító feltűntetve, és mivel nem találtam máshol említést róla, ezért erős a gyanúm, hogy egy magyar szerző műve. Az egyik kedvenc novellám, ezért jó volna tudni, ki követte el smile

@Kadmon: jót súgtak az ösztöneid - az Szalkai László (a későbbi Ryan Hawkwood) első megjelent novellája.

Köszönöm az információt smile

Üdv mindenkinek..... big_smile

Voltunk mint Ti,
Lesztek mint Mi.
(sírfelirat)

@predoc: az istenek hoztak minálunk. smile

Köszönöm, kicsit régen néztem be a fórumra, bár feltűnt, hogy egy ideje nem jönnek e-mail-ek az új hozzászólásokról, de gondoltam uborka szezon.......meglepődtem. Még jó, hogy másnak nem jutott eszébe ezzel a névvel regisztrálni. Már vagy 10 éve ezen a néven vagyok mindenütt, ahol regisztrálni kell, ironikus lett volna, ha pont itt nem tudom használni..... :-)

Erről jut eszembe, ezen a fórumon nem lehet értesítéseket beállítani? Az nagyon hasznos dolog volt....

Utoljára predoc szerkesztette (2010.08.01. 22:05:30)

Voltunk mint Ti,
Lesztek mint Mi.
(sírfelirat)

Üdv' a Shadoni naptárral kapcsolatban lenne kérdésem. (Ha volt már elnézést kérek) Több helyen (Garmacor I. kiadás, Geofrámia, D20 alapkönyv)  szerint :
...a helyi asztrológusok az évet százötven napos negyedekre, azon belül....
Ez tartja még magát, vagy időközben (Garmacor 2. kiadás?)  módosítva lett-lesz? Mert ezek szerint a shadoniak csak 600 napos évvel számolnak? Vagy vannak "pótnapok", amelyekkel ki van egészítve 620 napra? Vagy én értelmeztem valamit félre?
Köszönöm.

Ezen már én is gondolkodtam, próbáltam ésszerű magyarázatot keresni, de nem sikerült.
Ha azt veszem alapul, ami írva vagyon, akkor száz évenként Shadonban cirka három és egyharmad évet dátumoznak vissza.
Bocsánat de erről csak egy rossz szösszenet jut eszembe, miszerint:
- De hát azt mondta, hogy elmúlt 18.
- Nem úgy van az! Tegnap igazítottuk a naptárat a pyarronihoz. Még 15 sincs!

@dragondark: a megoldást a phorakronák jelentik. Ezek olyan integrált és ünneppé nyilvánított szökőnapok (az évnegyedek közt több napos fesztiválok), melyek az örökszentek védnöksége alatt állnak, ezért adminisztratíve kívül esnek az időn. Az összes phorakronát a Garmacor vére sem sorolja fel; frissített naptára csak az évnegyedek közti fesztiválokat nevezi néven - ilyen az első kötet végén/a második elején zajló Szívöröm ünnepe is.
A százévenkénti egyeztetésre ezzel együtt szükség van, mert nem minden phorakronának van előírt hosszúsága. És a shadoni szisztéma még könnyű eset a gorvikihoz képest, melynek két főbb (világi és kánoni) naptára az alapítás dátumát is harminc év különbséggel adja meg...
A függelék tele van ilyen - a karakter és a történet szempontjából redundáns - információkkal. Szerintem imádni fogod. smile

@Mirage: a hívószóval egyszerűsítek; a bejegyzésed enélkül is megáll.

Üdv' Köszönöm a választ, valami hasonlóra számítottam.
Nem tudom, ki, hogy van vele,de én tényleg kedvelem, ha egy M.A.G.U.S regény/antológia végén van függelék.  (Főleg, ha új információk is vannak benne)
Tudom, hogy egy részük a "régi motorosok" számára nem sok újdonságot ad, de az "újoncoknak" igenis nagy segítség, és remek lehetőség Ynev világának építésére.

Utoljára dragondark szerkesztette (2010.08.03. 07:29:11)

Tiszteletem!

Én teljesen új vagyok errefelé (az előző fórumot sosem láttam), így csak sejteni vélem hogy ezt a kérést ezeregyedjére fogod most olvasni: összegeznéd pár szóban és nagyvonalakban, hogy mi fog tőled megjelenni és kábé mikor? Tudom hogy pontos dátumot lehetetlen mondani, de legalább a "trendek" érdekelnének :)
Természetesen ha valahol máshol megtalálhatóak a válaszok, akkor beérem egy linkkel is.