Hozzászólás: Gáspár András írói fóruma #4

Üdv' az Ynev-Calowyn közötti utazás kapcsán érdemes itt körülnézni, a #1507 bejegyzéstől
http://ynev.hu/forum/viewtopic.php?id=86&p=61
továbbá: http://www.ynev.hu/forum/viewtopic.php?pid=28636#p28636
http://www.ynev.hu/forum/viewtopic.php?pid=28693#p28693
http://www.ynev.hu/forum/viewtopic.php?pid=38478#p38478

András,

Anvariáról is van hasonló szösszenetű leírás?

@Kirurgus: persze. És ahogy az előző, ez is az új WMC kötetből való:

Anvaria
A legkisebb és leghányatottabb sorsú satralisi szárazulat. Hajdan összefüggő tömbje hét világkorszak alatt ugyanennyi darabra hasadt, területének harmadát visszahódította az óceán, a megmaradt részeken pedig folyvást remeg és rázkódik a föld, mintha csillapíthatatlan láz gyötörné. Az élet számára legkedvezőbb feltételeket az északi hegyvidék fennsíkjai és barlangjai kínálják; nincs semmi rendkívüli abban, hogy a kontinens szimbionta magaskultúráját alkotó fajok mindegyike ezt a régiót, az úgynevezett Öregsáncot vallja otthonának. Hódító törekvéseinek feladása óta az anvari társadalom saját belső feszültségeinek rabja, melyeken napjainkig sem átlépni, sem úrrá lenni nem tudott. Ez a legfőbb oka annak, hogy elzárkózik a világtól, és a partjaira vetődő jövevényeket sem látja szívesen.
Külön kell szólnunk a keleti szigetvilágról, ahonnan egyes hajnalkori népelemek – köztük a Tiadlanban államalkotóvá lett ulún – elszármaztak. Az utóbbi szájhagyománya alapján a szigetek egy kisebb ömleny szétdarabolódott és erősen lepusztult maradványai, melyek alig nyúlnak a tengerszint fölé, az alapkőzet üregeiben azonban elég levegő szorul meg ahhoz, hogy korlátozott méretű (és sűrűn vándorló) közösségeket életben tartson. Nem tudjuk, hány ilyen töredék és közösség létezik; hogy legtöbbjük Anvaria északkeleti, erősen tagolt partja mentén keresendő, csak egy a számos feltételezés közül, melyekkel a szakértők a hajnalkor óta előálltak.

@András: Köszi a mai dedikálást, kíváncsian várom, milyen is a legújabb köteted, de előbb befejezem a Karnevál újraolvasását! smile

@András: Köszönöm a mai dedikálást és az eszmecserét előtte/utána. Öröm volt hallani a jó híreket, mind a saját, mind a MAGUS előremeneteléről. Már beleolvastam az Ősi titkok lázába, és masszívabb, mint elsőre hittem (ez jó!) Kíváncsi leszek, mivel jössz ki legközelebb. smile

Utoljára Zedd szerkesztette (2018.06.09. 17:16:57)

@Kelta, Zedd: én köszönöm nektek és mindazoknak, akik testben vagy lélekben megtiszteltek jelenlétükkel. Az ilyen alkalmakra találta ki Hszi Cu azt az okosságot, hogy "az ég alatt semmi sincs, ami előremozdító ne volna."

Kedves Majesztró!

Elolvastam a könyvet, (valószínűleg többször is meg fogom tenni)  úgy gondolom, hogy hiánypótló mű született...
De ez is olyan mint a drogosoknál a beetetés, big_smile ...várom már a nagyívű regényeket, Tőled...Tudom, tudom, az objektív akadályok...Az M'-ből soha nem lesz elég wink ...

Jó munkát Kívánok!!

Üdv' amennyiben publikus azok is kaphatnának hírmorzsákat akik csak lélekben lehettek jelen az ünnepi könyvhéten. Köszönöm.

Üdv András, jó hallani hogy sikeres volt a könyvhét.

Kár hogy a tervezettekkel ellenttétben nem tudtam elmenni, de ha jól értettem Dr. Keserű Józseffel azért csak összefutottál?

Sziasztok!
A MAGUS legelső alapkönyvében, a Kézikönyv kalandozóknak és útmutató kalandmestereknek-ben volt két irodalmi betét. Az egyik egy részlet volt a Holdfényember-ből.
Elérhető/megtalálható ez valahol?
Köszönöm.

@siuras: egyfelől thx... másfelől rajta vagyok.

@dragondark: annyi novum van csak, hogy a m*25 fejlesztése mégsem halt be teljesen, illetve lett egy mecénásom, akinek jóvoltából tovább dolgozhatok a KSZ2 kéziratán.

@Morrola: így igaz. És jó volt hallani, hogy valódi (ti. nem virtuális) ismerős létére nagyjából ugyanazt gondolja rólad, mint én. smile

@Fizikus: a nagy zöldön kívül (még) sehol nem jelent meg, azzal pedig torrentként is rég találkoztam... szóval nem egyszerű. Ha valakinek megvan a szöveg, nyugodtan elüldheti neked (idézetnek számít) Mondanám, hogy írj magánt és megkapod tőlem, de azzal ugyanúgy befürödnénk, mint pár hete Keltával.

@Fizikus: Nekem megvan a Nagy Zöld és benne a Holdfényember. Megpróbálom valahogy bedigizni a vonatkozó részletet és valahogy átküldeni hozzád. Mindez nem jelenti az, hogy sikerülni is fog. De megpróbálom.  smile

@Ettin: ne fáradj - ha kapsz tőlem emilt az elkövetkező órában és válaszolsz rá, a szöveget is megkapod, amint előásom. a gond ott kezdődik, hogyan adod tovább, mert az új belépők a jelek szerint se küldeni, se fogadni nem tudnak fórum üzeneteket.

Gáspár András írta:

@Ettin: ne fáradj - ha kapsz tőlem emilt az elkövetkező órában és válaszolsz rá, a szöveget is megkapod, amint előásom. a gond ott kezdődik, hogyan adod tovább, mert az új belépők a jelek szerint se küldeni, se fogadni nem tudnak fórum üzeneteket.

@András: Kell pár hozzászólás, amíg nem oldja fel a rendszer az új felhasználók megkötéseit. Teszt gyanánt küldtem neked egy belső üzenetet. Ha megkapod, akkor az én hozzászólásaim mínusz 5-6 sacc per kábé után a tiltások feloldatnak.

András, köszönöm szépen!

Ma érkezett meg a könyv, szerintem holnap ilyenkorra kivégzem.  big_smile

@Kelta: sehol semmi.
Az ynevi orkok az ilyenek ellen találták ki a stresszoldó szopkavicsot. lol

Gáspár András írta:

Üdv' csak egy ötlet, felkerülhetne az onedrive-ra, mint az Ősi titkok...-hoz készült térképek, képek. Onnan mindenki letöltheti, akinek kell. Mint mondjuk én, akinek szintén nincs meg a Holdfényember részlet  neutral
(a kérdésemre adott választ köszönöm)

Üdv!

Ha már az Ősi titkok térképeinél tartunk... Iszonyat érdekes és informatív könyv. Nagyon tetszik benne a sok etimológia (pl Krán nevének eredete). Viszont a latin/magyar betűkön kívüli jelekhez nem találtam kiejtési útmutatót.
Nincs is, csak emberidegen hangzást akar jelölni (ezt kétlem), vagy csak lemaradt?

Gáspár András írta:

@Kelta: sehol semmi.
Az ynevi orkok az ilyenek ellen találták ki a stresszoldó szopkavicsot. lol

@András: Darton unatkozó kezét érzem a dologban, s hallom is kárörvendő kacaját! big_smile

@dragondark: csak egy ötlet, de jó. megvalósítva.

Ettin, köszönöm szépen!

@Gáspár András: Küldtem válasz e-mailt.  smile

De látom, hogy fent is van már az OneDrive-on.  smile

Utoljára Ettin szerkesztette (2018.06.12. 15:21:56)

Tiszteletem!

Tudom, hogy már sokszor volt szó ősmágia-aquir-teratóm témáról, de az Ősi titkok.. kapcsán felmerült bennem néhány dolog, és szeretnék tiszta vizet önteni a pohárba.
1.) Az aquirok tehát teratóm - azaz külső - síkról érkeztek, az Oltalmazó népe ellenében? Nem más "ősibb anyagi (tehát belső) síkokról"?
Aqui gyermekei nem tanyáztak Satralison az úmadarr első fordulója előtt, mert nem volt rájuk "szükség"?
2.) Volt korábban arról szó a fórumon, hogy - az új energetikai modell alapvetésének megfelelően - az aquirok azért menekültek a föld alá (feketeacél-telérek, Ófa, stb), mert a felszíni környezet ellenséges a számukra, hanyatlanak.
A fajháborúk koráig úgy tudom, a felszínen éltek. Akkor/addig nem volt érezhető a hanyatlás? Vagy a korábban nyitott, addigra bezáródott kapuk maradékán átszivárgott teratóm jelleg sűrűbb volt, és mostanra valahogy "felhígult"?
3.) A "vándornépek" (elf- és sárkányszabásúak) azért érkeztek Satralisra, hogy "megregulázzák" a lázadó, a háború végével követelőző aquirokat? Az ő szerkezetük tartalmaz teratóm anyagot, vagy az elfek és a sárkányok inkább holisztikusak?
4.) Satralisra átjárót nyitni nem lehet teratóm síkról. Fordítva ezek szerint lehet, de minimum a Nagyok ligájában kell hozzá játszani?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Utoljára Kirurgus szerkesztette (2018.06.12. 17:27:28)

én is az Ösi titkok .. kapvcsán érdeklődnék, a Shadon összefoglalóban az áll, a lakosság 1% korcs- és fattyúaquir. Kicsit sokallom ezt, mert ez 6 millió aquirszármazék olyan tömeg, hogy ha csak az aquir használatára képes korcsok egyesített erejét nézzük, akkor az már csak tömegénél fogva még Krán szempontjából is figyelemet érdemlő erejű ellenséget jelent a sok lúd disznót győz elvnek megfelelően.
ez nem mondjuk 0,01 % akart lenni?

Az igazság nem attól függ, hogy hiszel-e benne.

@Zedd: az egzotikus betűk főszabályként díszítőelemek, esetenként (pl. a godoniban) hangsúly-jelölők. Boomen nem úszhatta meg a kiejtési útmutatót, mert az ókyr és a származéknyelvek írott és beszélt változata köztudottan eltér egymástól. Nekem már ez is magas... pedig csak az alapfok ahhoz képest, amit Holhós Attila (a fórumos nickje nem jut eszembe) a vanírból kihozott.

@Kirurgus: a számszerűség sorrendjében:
1. az aquirok, amennyire tudjuk, olyan ősibb anyagi síkokról érkeztek, amiknek (a satralisival ellentétben) van teratóm komponensük. Az ynevi ősfajok fizikai vetületének 1-5 százalékos teratómiája messze elmarad a külső síkokétól - ez az oka annak, hogy a teratóm kisugárzások (ld. fekeacél) vonzzák őket, a koncentrátumoknak (ld. thaminosi transzmutátum) viszont az érintését is nehezen viselik el.
2. a felszín alá már a Nagyokkal támadt elszámolási vita alatt, tehát a korok előtti kor végén visszahúzódtak - a fajháborúk arra kellettek, hogy a visszatérés szándéka és képessége is kivesszen belülük. Hanyatlás alatt testi valójuk lassú elbomlása értendő, amit a teratómia ynevi valósággal való inkompatibilitása okoz. Minél kevesebb szféraanyag és -energia jut el hozzájuk, annál tovább élhetnek. Hogy ezt mióta tudják, nyitott kérdés; azt már a legelején is érezniük kellett, hogy odalent jobb nekik. 
3. igen és nem/igen. smile Azaz a Nagyok az aquirok féken tartásának szándékával nyitották meg előttük a kapukat, és a létezés spektrumának abból a szegmenséből jöttek, ahol az anyagi síkok többsége nem teratóm, hanem holisztikus jellegű. (Akadnak kivételek és olyanok is, ahol mindkét komponens jelen van.)
4. pontosan. Ami a felföldi úmat-kapuval történt, egyedi körülmények ritka és szerencsétlen összhatása volt, aminek megismétlődésére és reprodukálására egyformán kicsi az esély.

@Krokusz: ne hatmillió sa-quadban gondolkodj, hanem az olyan hibridek két évezrede sokasodó leszármazottaiban, mint a Garmacor vére Muta karaktere. A "furcsa fejű" gellánokban, a déli viharvizek kannibál kalózaiban, a Shadon-szerte virágzó romlásszekták tagságában, és így tovább. Az 1 százalék tipikus képviselője Nogren kocsisa a Karneválból; a 0.01 inkább azok aránya, akik valamilyen szinten aquir tudatúak.
Ezzel együtt kötet bármelyik számadata képezheti vita/egyéni mérlegelés tárgyát - ezért is kerültem a használatukat mostanáig.