Hozzászólás: Szkriptúra III. - M.A.G.U.S. novellapályázat

Diocletianus írta:

A kötetet még nem olvastam, de... tényleg van olyan ember, aki az elmúlt 7-8 év (!) alatt nem tudott napirendre térni afölött, hogy megváltozott a logó?

Érdekes...

D.

Ráadásul nem is ok nélkül történt. De a dolgok megértése intelligenciát igényel, és lássuk be ennek nem lehet mindenki birtokában. Majd pont ez lesz igazságosan elosztva... wink
És igen, ha az ember dolgait áthatja a rosszindulat, akkor még az esetleges jogos felvetései is süket fülekre találnak. De nem gond, mi tesszük a mi dolgunkat, más meg teszi a ... magáét. smile

Ki ez a Magyar Gergely? Egy kölyök aki osztja az észt vagy valami volt író, csak mert némi sértődést érzek a "kritikájában"....

MG nem író, egy ideje ő pozicionálja magát az aktuális főemberként az rpg szekcióban. Amivel alapban semmi gond nem lenne (ez is egy fontos és felelősségteljes feladatkör a M* életében), én csak azt nem értem, miért hozza ki ugyanazt a fajta frankónmegmondási és ítélkezési kényszert a legkülönfélébb emberekből ez az önként vállalt szerep. De én ezt már tizenöt éve nem értem. smile

Az ismertetőjében vannak hasznos észrevételek, ez kétségtelen, de arányaiban annyi benne a saját vélelmezésre (és általában tévesen) felépített mellélövés (néhány igen kapitális példánnyal is), hogy hozzá képest Gulandro kritikája a jóindulat extra eszménye lehetne. Ez van, el kell fogadni, hogy bármilyen olvasónak joga van elmondani a véleményét úgy, ahogy neki tetszik - és csak bízhatunk abban, hogy egyszer talán majd személyes sérelmektől és egyéb érdekeltségektől mentes ismertetők is napvilágot látnak, amelyek csakis a tárgyalt témáról akarnak szólni.

Üdv Mindenkinek!

BÚÉK!  smile

Csak reménykedem, hogy egyszer majd olvasni fogom Gulandro és Magyar Gergely Ynevre írt novelláját, amelyben a kritikus urak bemutatják, hogyan is kell ezt csinálni! Mert a kritikájuk alapján úgy tűnik ők aztán igazán tudják, hogy mitől is döglik a hajólégy. Ideje lenne már ezt meg is mutatniuk.

„Nem moccan a medve. Nem moccan a vadkan. Lesték egymást: mi lesz? …Kavargott a hó, gomolyogtak a testek. Sárga meg veres cseppekben fröccsent szerteszét s olvadozott a havon a testek párája, a nyár, a vér…”

Draconarius írta:

Üdv Mindenkinek!

BÚÉK!  smile

Csak reménykedem, hogy egyszer majd olvasni fogom Gulandro és Magyar Gergely Ynevre írt novelláját, amelyben a kritikus urak bemutatják, hogyan is kell ezt csinálni! Mert a kritikájuk alapján úgy tűnik ők aztán igazán tudják, hogy mitől is döglik a hajólégy. Ideje lenne már ezt meg is mutatniuk.

Gulandro novellái fent vannak a kronikak.hu oldalon, rendszeresen tesz is fel újabbakat, bárki elolvashatja őket. Többször próbálkozott már megjelenésig jutni, nem sikerült neki - ez alapvetően azt is jelenti, hogy van, amit jól tud, meg azt is, hogy van, ami még nem megy neki. Az biztos, hogy amiben ő hisz, és amire ő használja ezeket az írásokat az rpg szekcióban, az úgy, abban a formában nem passzol az irodalmi Ynevre, és ahogy ezt lebeszéltük, nem is akar változtatni azokon a dolgokon, hogy beleférhessen. Ezzel önmagában szerintem semmilyen gond nincsen: van az a helyzet, amikor szépen és békésen elférhet egymás mellett a kétféle világnézet, azok produktumaival egyetemben.

@Raon: Értem és köszönöm!  smile

Más.

Malcolm J. Hunt: Bosszúangyal

Ennek a regénynek a megjelenésére nagyon várok ám. Mitöbb tűkön ülök.  smile Nekem is a szívem egyik csücske Uwel Atya. Reményeim szerint sok eddig tisztázatlan dolgot helyére pakolhat (bár erről a szerző is tudna nyilatkozni  smile ) a regény Uwellel kapcsolatban.

Meg tudnád nézni a jósgömbödben, hogy mikorra várható?  smile

Utoljára Draconarius szerkesztette (2016.01.04. 12:02:00)

„Nem moccan a medve. Nem moccan a vadkan. Lesték egymást: mi lesz? …Kavargott a hó, gomolyogtak a testek. Sárga meg veres cseppekben fröccsent szerteszét s olvadozott a havon a testek párája, a nyár, a vér…”

Draconarius írta:

Malcolm J. Hunt: Bosszúangyal

Ennek a regénynek a megjelenésére nagyon várok ám. Mitöbb tűkön ülök.  smile Nekem is a szívem egyik csücske Uwel Atya. Reményeim szerint sok eddig tisztázatlan dolgot helyére pakolhat (bár erről a szerző is tudna nyilatkozni  smile ) a regény Uwellel kapcsolatban.

Szia!

Jól esik az érdeklődés, de nem szeretném, ha később csalódnál, mert nem azt kapod a kötettől, amit vártál, így inkább most szólok: a Bosszúangyal nem elsősorban Uwellel foglalkozik. A fókusza ennél egyszerre szűkebb és szélesebb is.

Üdv:
D.

@Diocletianus: Azt lehet tudni, hogy a Zsolt által szerkesztett másik regényed hogyan áll? Nyárig várható, vagy esetleg csak a második félévben? Köszönöm szépen!

DReaMSCaPe írta:

@Diocletianus: Azt lehet tudni, hogy a Zsolt által szerkesztett másik regényed hogyan áll? Nyárig várható, vagy esetleg csak a második félévben? Köszönöm szépen!

Szia!

Sajnos Zsoltnak elég problémásan alakult a tavalyi éve, ezért nem úgy haladtunk, ahogy szerettünk volna. Reméljük, 2016-ban szerencsésebbek leszünk. Sajnos semmi pontosabbat nem tudok mondani.

Üdv:
D.

@Diocletianus: Köszönöm! Az általad írtak nem szegték a kedvemet.  smile Várom a kötetet.

Üdvözletem az új esztendőben!

Lehet már valamit tudni az Abasziszos pályázat első kötetéről? Még tavaly ősszel mondta Raon, hogy bizonyos tekintetben előrébb vannak vele mint a MÁST 2. kötetével. Mikorra várható a megjelenés?

Várható mostanság valamilyen regény kijövetele? Szeretnék már újakat olvasni. big_smile

Jut eszembe, hogy áll az Ifini éjszakák (tudom nem ez a neve, de nem jut eszembe most hirtelen és kényelmes vagyok utána nézni) 4. kötete?

Köszönöm a választ.

Üdv.

Welcome to the new age.

Delich Arcor írta:

Lehet már valamit tudni az Abasziszos pályázat első kötetéről? Még tavaly ősszel mondta Raon, hogy bizonyos tekintetben előrébb vannak vele mint a MÁST 2. kötetével. Mikorra várható a megjelenés?

Várható mostanság valamilyen regény kijövetele? Szeretnék már újakat olvasni. big_smile

Jut eszembe, hogy áll az Ifini éjszakák (tudom nem ez a neve, de nem jut eszembe most hirtelen és kényelmes vagyok utána nézni) 4. kötete?

Köszönöm a választ.

Üdv.

Az Abaszisz pályázatok két kötete között nincs prioritás, így a kettő egyszerre jön ki. Ez kicsit nagyobb átfutást jelent, mintha külön jönnének, de nem sokkal, és összességében jobb lesz ez így. A terv a második negyedév.
Regényként Dio Bosszúangyala előbb kijön, azaz ez lesz az idei első M* megjelenés.
Az Ifini éjszakák állásáról semmi újat nem tudunk: az írója haladgat vele, de lassan.

Raon írta:
Delich Arcor írta:

Köszönöm a választ.

Üdv.

Az Abaszisz pályázatok két kötete között nincs prioritás, így a kettő egyszerre jön ki. Ez kicsit nagyobb átfutást jelent, mintha külön jönnének, de nem sokkal, és összességében jobb lesz ez így. A terv a második negyedév.
Regényként Dio Bosszúangyala előbb kijön, azaz ez lesz az idei első M* megjelenés.
Az Ifini éjszakák állásáról semmi újat nem tudunk: az írója haladgat vele, de lassan.

Thanks.

Welcome to the new age.

@Raon: Azon nem gondolkoztatatok, hogy az Abasziszos köteteknek (ha már egyszerre jönnek ki) a Hangakirályhoz hasonlóan kellene a borítóját kihozni? Nagyon jól mutatna.  smile

Draconarius írta:

@Raon: Azon nem gondolkoztatatok, hogy az Abasziszos köteteknek (ha már egyszerre jönnek ki) a Hangakirályhoz hasonlóan kellene a borítóját kihozni? Nagyon jól mutatna.  smile

Annál sokkal ütősebb koncepciónk van (azaz igen)... de majd meglátod. smile

Nagyon kiváncsivá lettem. Mikorra tervezitek vele/velük a kijövetelt?  smile

Raon írta:
Draconarius írta:

Annál sokkal ütősebb koncepciónk van (azaz igen)... de majd meglátod. smile

Készül az a borjító, bár lassan, mert szeretném szépen összehozni. big_smile