Hozzászólás: Szkriptúra III. - M.A.G.U.S. novellapályázat

Kenny25 írta:

Köszönöm a választ, sokat segítettél.:)
Nem is tudtam, hogy a gladiátorokról az Alapkönyvön és a Harcosok, Gladiátorok és Barbárok című könyvön kívül ennyire kevés infó van. Sok dolgot eddig nekem kellett kiötleni, mondjuk ilyen téren sokat segítettek a történelmi tanulmányaim és hogy alig két hete néztem végig a Spartacust.:D

Köszönöm újra. És mennyire lehet új dolgokat behozni, mondjuk szertartásokat vagy városokat?

Dragondark ismét gyorsabb volt, és megírta a lényeget - ezúton is köszönet neki.
Felice jellegét tényleg érdemes a helyén kezelni - az új bestiáriumos információk pedig nem a hivatalos oldalról kerültek Ynevre.

Az új árnyalatok behozatala, amennyiben nem mondanak gyökeresen ellent az eddigieknek, mindig színesítik a világot, tehát csak hajrá. smile

Ami illik az adott valláshoz, szektához, azt bele lehet illeszteni szerintem, ha éppenséggel nem valami atomvillanást okoz! smile
Én is kitaláltam egy várost, mert szinte vaktérképet kaptunk! Próbáltam használni nagyon szép térképet, ami igencsak ki van dolgozva, csakhogy ott pár száz mérfölddel arrébb volt az a város, ami nekem kellett. Így rögtönöztem! smile

Regős

Ynevi Regős írta:

Ami illik az adott valláshoz, szektához, azt bele lehet illeszteni szerintem, ha éppenséggel nem valami atomvillanást okoz! smile
Én is kitaláltam egy várost, mert szinte vaktérképet kaptunk! Próbáltam használni nagyon szép térképet, ami igencsak ki van dolgozva, csakhogy ott pár száz mérfölddel arrébb volt az a város, ami nekem kellett. Így rögtönöztem! smile

Épp most láttam a kérdésed facebookon - akkor itt válaszolok rá.
A régi térképekkel pont az a baj, hogy számos erényük mellett sok téves és félrevezető információ található rajtuk, ezért nem válhattak hivatalos segédletté. Az új térkép még nem készült el, ezzel meg így jártunk.

András hathatós támogatása révén a hétvégén felkerül az új térkép egy részlete, amely az Észak lángjai helyszíneit tartalmazza.

Raon írta:

Így van, ez jó közelítés.

Ha kell, itt a teljes Pyarroni naptár:
...
(egy ynevi hét öt napból áll. Négy hét alkot egy húsznapos hónapot. Egy év hatszázhúsz napból áll)

Köszönöm! Én is ebből dolgoztam!
Jól alakul a projekt, csak fárad a szemem. smile

Technikai jelleggel kérdezném, hogy mennyire számít a szerkesztés? Azaz ha nem a nyelvtan szabályai szerint vannak a gondolatjelek. Tehát tartalmilag érthető, csak nem szabályszerű.
Őszintén szólva, írogattam már, de csak hobbiból, nem ilyen komolyan. Így lehet, hogy lesznek hibáim.
De, azért igyekszem! smile

Regős

Technikai jelleggel kérdezném, hogy mennyire számít a szerkesztés? Azaz ha nem a nyelvtan szabályai szerint vannak a gondolatjelek. Tehát tartalmilag érthető, csak nem szabályszerű.
Őszintén szólva, írogattam már, de csak hobbiból, nem ilyen komolyan. Így lehet, hogy lesznek hibáim.
De, azért igyekszem!

Nem mondhatom azt, hogy semmit sem számít, mert a szerkesztés fontos része az alkotómunkának.
Viszont ez már a kiadási résznél érdekes, a pályaművek elbírálásánál nem meghatározó.

Az írástechnikai segédletek között az utolsó, a "Szöveggondozás, készre futtatás" című anyagban egyébként pont ilyen tippeket fogok adni, hogy mire érdemes odafigyelni (ha az ember tudja, mit keressen, már minimális utómunkával is hatékonyan ki lehet szűrni az efféle hibákat). Ez persze nem kötelező, ezért is opcionális státuszú anyag - akit érdekel, kipróbálhatja, mi kell ahhoz, hogy profibbnak tűnjön a végeredmény. smile

Raon írta:

Az írástechnikai segédletek között az utolsó, a "Szöveggondozás, készre futtatás" című anyagban egyébként pont ilyen tippeket fogok adni, hogy mire érdemes odafigyelni (ha az ember tudja, mit keressen, már minimális utómunkával is hatékonyan ki lehet szűrni az efféle hibákat). Ez persze nem kötelező, ezért is opcionális státuszú anyag - akit érdekel, kipróbálhatja, mi kell ahhoz, hogy profibbnak tűnjön a végeredmény. smile

Mikorra várható ez az anyag?

Regős

Ynevi Regős:
Jövő hét elején, ez lesz az utolsó a segédletek sorában.

Sziasztok! Anno még azt hiszem az ynev.hu oldaláról lehetett megszerezni néhány igen részletes Ynev térképet, amit azóta én ki is nyomtattam magamnak.Ezek mennyire hitelesek,pontosak?Fel lehet őket használni?Vagy inkább csak tájékoztató jelleggel vizsgálgassam?

A Szövetségi rendszerek leírásai mikor kerülnek feltöltésre?

Manticore írta:

Sziasztok! Anno még azt hiszem az ynev.hu oldaláról lehetett megszerezni néhány igen részletes Ynev térképet, amit azóta én ki is nyomtattam magamnak.Ezek mennyire hitelesek,pontosak?Fel lehet őket használni?Vagy inkább csak tájékoztató jelleggel vizsgálgassam?

Szia,
így, hogy pontosan nem tudom, melyik térképekről van szó, nehéz arra válaszolni, hogy mennyire hitelesek. Általánosan elmondható, hogy a régebbi térképeket bátran lehet használni - a jelzett hibák túlnyomó többsége a szürkecsuklyás térképeken szerepel.

De akkor egyértelműsítem a lényeget: a helyzet sajátosságai miatt nem is tudjuk (és nem is akarjuk) megkövetelni, hogy mindenki eltalálja, mely információk számítanak kanonikusnak.
A legrosszabb esetet feltételezve: ha valaki egy hibás térképet használva ír meg egy történetet, amelyben téves információk/panelek szerepelnek, akkor ha megjelenésig jut, ezeket a dolgokat mindenképpen javítani kell ahhoz, hogy a pályamű megjelenésre alkalmas legyen. A pályamű elbírálásánál viszont az ilyen esetleges hibák nem fognak hátrányt jelenteni (lásd az elbírálás szempontjait a kiírásban).

Morrola írta:

A Szövetségi rendszerek leírásai mikor kerülnek feltöltésre?

Van egy kis csúszás a rendszerben - a holnapi nap folyamán várható.

Raon írta:
Manticore írta:

Szia,
így, hogy pontosan nem tudom, melyik térképekről van szó, nehéz arra válaszolni, hogy mennyire hitelesek. Általánosan elmondható, hogy a régebbi térképeket bátran lehet használni - a jelzett hibák túlnyomó többsége a szürkecsuklyás térképeken szerepel.

De akkor egyértelműsítem a lényeget: a helyzet sajátosságai miatt nem is tudjuk (és nem is akarjuk) megkövetelni, hogy mindenki eltalálja, mely információk számítanak kanonikusnak.
A legrosszabb esetet feltételezve: ha valaki egy hibás térképet használva ír meg egy történetet, amelyben téves információk/panelek szerepelnek, akkor ha megjelenésig jut, ezeket a dolgokat mindenképpen javítani kell ahhoz, hogy a pályamű megjelenésre alkalmas legyen. A pályamű elbírálásánál viszont az ilyen esetleges hibák nem fognak hátrányt jelenteni (lásd az elbírálás szempontjait a kiírásban).

Visszanéztem gyorsan és valóban a szürkecsuklyáról való térképeim vannak meg, csak rosszul emlékeztem.Ezekben konkrétan mi a hibás??
A kalandozok.hu oldalán találtam meg őket újra az Ynev atlasza című gyűjteményben...

Manticore írta:

Visszanéztem gyorsan és valóban a szürkecsuklyáról való térképeim vannak meg, csak rosszul emlékeztem.Ezekben konkrétan mi a hibás??
A kalandozok.hu oldalán találtam meg őket újra az Ynev atlasza című gyűjteményben...

A térkép nagyon szépen ki van dolgozva, csak nem minden ott van, ahol lennie kellene. Én is problémáztam kicsit, mert az egyik szerint a történetet simán hajózós lenne, mert A és B pont között ott egy folyó. Viszont a másik térképen sem a város, sem a folyó nem ott volt, ahol a pályázat térképén szerepelt. Így, nem hajózott sehova senki. smile
Egy kis csúszás még belefér és a kiadó engedélyezi a javítást, de esetemben nem nagyon tudnának mit tenni, ha hajós sztorit írok oda, ahol nincs is víz. smile

Regős

Manticore írta:

...valóban a szürkecsuklyásról való térképeim vannak meg...Ezekben konkrétan mi a hibás??...

Üdv' több sebből is vérzenek, amire most nem térnék ki.
A konkrét példánál maradva a legfontosabb: Kermir puszták nincsenek, helyén Észak-Ynev legnagyobb lombos erdeje van (északnyugati vadon), problémás a Lorn folyó folyása, Vinali helyzete, és a Vinali medence is.
Itt bővebben is szó van róla, illetve néhány hasznos információ még az Alidari csata kapcsán, illetve más megvilágításba teszi a nyugaton indított offenzívákat.
http://www.ynev.hu/forum/viewtopic.php?pid=8557#p8557

Köszi az Infót.
Csak megvárom azt a kicsit részletesebb térképet, nehogy az árnyas erdőségben napszúrást kapjanak a "hőseim" a napszítta pusztában! big_smile

Regős

Üdv!

fontos kérdéssel fordultam volna hozzátok, de sajnos linket nem rakhatok a hozzászólásomba=(

a kalandozók.hu -n található XIV Zászlóháború összegzését használhatónak, elfogadhatónak tartjátok?

Illetve, rendelkezem az Észak lángjaival,olvastam is többször, de az emlékeim megfakultak már. Hol találhatok részletes leírást Eren részvételéről, esetleg katonai hadmozdulatairól?

a válaszokat előre is köszönöm

Zewir

Nincs test, nincs lélek,
Nincs megbonthatatlan egység.
Testem csak hús a csonton,
Mely megváltja öngyilkos álmom.

Zewir írta:

...a kalandozók.hu -n található XIV Zászlóháború összegzését használhatónak, elfogadhatónak tartjátok?...Hol találhatok részletes leírást Eren részvételéről, esetleg katonai hadmozdulatairól?

Üdv' érdekes olvasmány, de én nem ajánlom a használatát, jelentős része kitaláció, vannak benne egészen jó ötletek, de csak házi készítésűek, és jelenleg nem hivatalosnak minősülnek.
Persze ötletet meríthetsz belőle, csak arra ügyelj, ha az irományod megjelenésre méltó lesz (nyertes a pályázaton), akkor kérj engedélyt az eredeti szerzőtől a felhasználásukra.

Jó tanács: inkább használd azokat az információkat, amik itt a fórumon megjelennek. Illetve ha valami konkrét dologra vagy kíváncsi kérdezz rá itt  fórumon, vagy írjál privát üzenetet Raon vagy Gáspár András számára.

Ami Erent illeti: a részvételükről nincs sok információ, kb annyi, amit az Észak Lángjai tartalmaz.

Utoljára dragondark szerkesztette (2013.08.18. 18:07:48)

Ynevi Regős írta:

...esetemben nem nagyon tudnának mit tenni, ha hajós sztorit írok oda, ahol nincs is víz.

Szerintem meg írd meg, ha jó a sztori és illik Ynev világába, akkor az illetékesek megtalálják majd a helyét. Hegesztésben a m.a.g.u.s jelenlegi szerkesztői vérprofik.

Ynevi Regős írta:

...Csak megvárom azt a kicsit részletesebb térképet, nehogy az árnyas erdőségben napszúrást kapjanak a "hőseim" a napszítta pusztában!

Szerintem ne várj, az északnyugati vadon 99%, hogy ott lesz, a Kermir pusztákra pedig már az angol fogadóirodák sem adnak odd-szot.  big_smile Egyéb tanács lásd fentebb.

dragondark írta:

Szerintem meg írd meg, ha jó a sztori és illik Ynev világába, akkor az illetékesek megtalálják majd a helyét. Hegesztésben a m.a.g.u.s jelenlegi szerkesztői vérprofik.

Köszi a biztatást!
Őszintén szólva már kész van. :$ A korrektúrázása folyik.
Nem lett 100 ezer karakter, de a 10 ezren jócskán túl van.
Nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre.

Regős

Dragondark: köszönöm a véleményezést, így már nyugodtabb vagyok=)

Leginkább az Ereni hadseregről(felépítés,hadmozdulatok) szeretnék érdeklődni, Eligor-t követően ki irányította a sereget stb.

A gond az, hogy nem otthon tartózkodom(nem is mostanában jutok haza) és az Észak lángjai ott van ( úgy rémlik abban említést tesznek erről is, bár az emlékek már megfakultak). Tehát egy szó, mint száz. a fent említettekről hol tudnék olvasni?

A válaszokat ismét előre köszönöm.

Zewir

Nincs test, nincs lélek,

Ynevi Regős:

Köszi az Infót.
Csak megvárom azt a kicsit részletesebb térképet, nehogy az árnyas erdőségben napszúrást kapjanak a "hőseim" a napszítta pusztában!

A puszta-Vadon cserén kívül más, ilyen nagyságrendű változás azért nincsen.
Felkerültek az új anyagok, köztük a jelzett térkép is.
Ez egy részlet a készülő világtérképből, és csak az Észak lángjaiban szereplő helyszíneket tartalmazza - kéretik ekként kezelni (ezúton köszönet érte Andrásnak innen is).

Zewir írta:

Üdv!

fontos kérdéssel fordultam volna hozzátok, de sajnos linket nem rakhatok a hozzászólásomba=(

a kalandozók.hu -n található XIV Zászlóháború összegzését használhatónak, elfogadhatónak tartjátok?

Illetve, rendelkezem az Észak lángjaival,olvastam is többször, de az emlékeim megfakultak már. Hol találhatok részletes leírást Eren részvételéről, esetleg katonai hadmozdulatairól?

a válaszokat előre is köszönöm

Zewir

Szia!
Dragondark válasza abszolút helytálló: a kalandozok.hu-n egy nem hivatalos, rajongói anyag található (melynek felhasználásához ráadásul az ő engedélyük kell).

Az ereni részvételről sehol nem jelent meg irányadó információ, így ez a téma fehér folt (azaz voltaképpen minimálisak a korlátozások). Ereni katonai vonatkozás csak a Harcosok, gladiátorok, barbárok rpg kiegészítőben található, az ereni Kék köpenyesek leírásánál.

Leginkább az Ereni hadseregről(felépítés,hadmozdulatok) szeretnék érdeklődni, Eligor-t követően ki irányította a sereget stb.

Konkrét választ nem tudok adni a kérdésre, de néhány támpontot adhat a tegnap felkerült világleírás ereni része.

"Az ország élén az örökifjúvá tett Eligor, a negyedik vörös hadúr áll, akit – minő irónia! – malachittal futtatott páncélzata miatt Kék Hercegként emlegetnek. Annyi nemes hűbéresküjét bírja, mint talán senki rajta kívül Észak-Yneven. Ez persze nem jelenti azt, hogy e tájon mindenki hatalmas birtokok ura. A nemességet Erenben bárki elnyerheti, aki csatában kitünteti magát. Nincs olyan iskola vagy egyetem a hercegségben, mely akkora megbecsülésnek örvendene, mint a fegyverhasználatot oktató intézmények. Ezek közül is kiemelkednek a hercegi hadművészeti akadémiák.
Ha valaki ereni zsoldosokat fogad a szolgálatába, az gazdag embernek vallhatja magát, hisz Északon a pénzért kardjukat forgatók közül az ereniek kérnek – és kapnak – a legtöbbet.
Eligort a Hercegi Tanács segíti a döntéshozatalban. A Tanács tagja még három főrend, akit a bárók küldenek a testületbe, a hat hadiakadémia veterán vezetője, az embervadászok klánmestere, az Ereni Felső Lovagrend nagymestere, illetve az Erenben imádott istenek – Arel, Uwel és Kyel – főpapjai. Háborúk esetén meghallgatják a Várak Tanácsát, az ereni erődítményének parancsnokaiból összehívott testületet is."

Raon: Neked is köszönöm szépen a választ. CSupán egyetlen kérdésem maradt: Eligor eltűnését követően kb mennyi idő után vonulhatott hadba az ereni hadsereg?

Nincs test, nincs lélek,

Zewir írta:

Raon: Neked is köszönöm szépen a választ. CSupán egyetlen kérdésem maradt: Eligor eltűnését követően kb mennyi idő után vonulhatott hadba az ereni hadsereg?

Mivel ez nincs leírva sehol, akkor vonul, amikor te akarod. Lehet, hogy éppen azért indulnak meg hamarabb a seregek, hogy megbosszulják. Esetleg, kiszabadítási céllal. Az általad választott téma azért jó, mert nincs leírva sehol. Így, szabadon mozgathatod a seregeket.

Regős

Tisztelt DV Kiadó!

Nagyon tetszik a pályázat kiírás, szeretnék is elindulni ezen a megmérettetésen, de megmondom őszitén nem vagyok egy fanatikus fantasy rajongó, olvastam pár kötetet - a sziget világ varázslóját, a dark elf ciklus első kötetét, a körkörös romokat meg persze a gyűrűk urát, de mást nem - Látom hogy itt mindenki nagyon képben van a mágus világát illetően. Elolvastam a segédanyagokat, de nem áll szándékomban belásni magam mélyebben, regényeket pld. nem tervezek elovasni. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyen ismeretanyaggal lehet-e esélyem a pályázaton? Merthogy óhatalanul kifog lógni a lóláb, mégpedig az hogy iylen kevés ismeretanyaggal valószinűleg fogok hibázni és suta dolgokat írni amik nem állják meg a helyüket. Mennyire lesz súlyos tényező a világ ismeret az elbírálásnál? Ha egy írás alapvetően jó, de csak nagyon laza szálakkal kapcsolódik helynevekhez, vagy történelmi eseményekhez azt ugyanolyan mércével fogják mérni mint egy fanatikus mágus rajongóét, aki fejből fúj 30 ynevi regényt?

Köszönettel:

Remington_Angel