Hozzászólás: Gáspár András írói fóruma #2

Gáspár András írta:

érdekes felvetés. Egy tisztán lírai pályázatig nem mennék el... de már a legközelebbit sem muszáj prózai művekre korlátoznunk.

Üdv' Én nem egy többszázas oldalas könyvre gondoltam, hanem egy képregényméretű füzetecskére vagy mint egykoron a Rúna vagy a Fanfár. A versek mellett illusztrációk lennének a múzsákról, a szerzőkről, a megénekelt ynevi tájakról stb. Olyasvalami lenne, mint a Szinergium. (Nyilván a méretet a versek száma, hossza is befolyásolná).

Szerintem egy próbát megérne, és ha nem érkezne elég színvonalas pályamű, akkor legrosszabb esetben e-formátumban, pdf-ben "jelenne meg", ami az ynev.hu-ról ingyenesen letölthető lenne. Az apropóját meg adhatná, egy ynevi dalnok/költő verseny, amelyet a Legendák tornyában alapításának 2000-ik évfordulójára (P.sz. 3713) írtak ki a nemes Erigow városában.  tongue

P.S: Nem akarom a kráni ebet kötni a karóhoz, csak nagyon szeretem a verseket, egy ilyen "kötet" a M.A.G.U.S irodalomban és talán a magyar fantasyban is unikum lenne/lehetne.

Utoljára dragondark szerkesztette (2012.01.13. 14:17:49)

@dragondark: tőlem pedig távol álljon, hogy bármit, ami már elmondva is érdekes, ne támogassak. Az óvatosságomat az indokolja, hogy a már futó projektekhez sem mindig tudok elegendő erőforrást rendelni.
Ha megcsinálod a kíírást, elhelyezzük a főoldalon, és ha elég anyag érkezik be egy e-válogatáshoz, a közzétételének sincs akadálya - ennél többet ígérni felelőtlenség lenne.
A bennem élő valhalla mondani is csak annyit mond, hogy szinvonalas prózára sokkal nagyobb a kereslet. smile

A hetedkori vándorszínész-kultúra, ami Gorduint kitermelte, egy kicsit az ő emlékműve is.

Ez igazán szép hommage! Engem is pont ugyanez a tűz nyűgözött le Petőfiben - és egykor az Észak Lángjainak megalkuvást nem ismerő hőseiben is. Azt hiszem, anno a szerepjátéknak is jót tett a petőfis hangulat, ezért lehetett számunkra Ynev valóban a "Kalandok Kontinense".

(De jó dolog a nosztalgia!)

Akkor azt hiszem én már le is adtam a nevezésemet a még ki sem írt pályázatra smile Ha elég jónak ítéltetik és nem jelent gondot, hogy már megjelent költeményről van szó, akkor örülnék ha bekerülne a majdani kötetbe\pdf-be. Persze küldök még párat, ha időközben születik és lesz rá igény.

A Kiszakítva c. novella ó-kyr (rom)verséről van szó. Egy önmagával és urával meghasonlott random Weila anyr épp megfelelő szerzője lehetne a műnek wink

Tudom, hogy "ne igyunk előre a querda bőrére", de gondoltam azért felajánlom kezdőtőkének, ha másra nem is elég.

Cuir an ra ghabhas a’deanam.

Mivel nincs külön kívánság kosár:D ezért itt szeretnék kibontakozni.Én nagyon,nagyon szeretném ha a kharr-khazad kapuinak lenne folytatása.Megint elolvastam és szerintem egy 2. kötetet mindenképpen kéne csinálni,ami párhuzamba mesélné a lenti küzdelmet tyrranoval és a fentit.a fenti lehetne az új zászlóháború nyitánya is.Kéretik felvenni a kérést a kívánság kosárba,lehetőleg fellülre téve:).

Pelikán elvtárs,a nemzetközi helyzet egyre fokozódik!

Mi a hivatalos álláspont, mettől meddig létezett Godon?

Én mindeddig azt hittem, hogy még Ó-Pyarron alapítása előtt megszűnt a godoni állam, hiszen le volt írva több helyen is, hogy Pyarront (és később Shadont is) gdon menekültek alapították.
A Garmacor Vére függeléke ezzel szemben azt írja, hogy másfélezer éves fennállása után az Úr-Arcok V. századában (ami P.sz. 1420-1519) bukott el, korábbi anyagokban (ETK, Geofrámia) viszont azt találtam, hogy P.e. X. században alapították, és P.sz. 1134-ben rohanták le az aquirok.

Gáspár András írta:

...Ha megcsinálod a kíírást, elhelyezzük a főoldalon, és ha elég anyag érkezik be egy e-válogatáshoz, a közzétételének sincs akadálya - ennél többet ígérni felelőtlenség lenne....

Üdv' köszönöm a bizalmat, ezzel kapcsolatban írtam e-mailt.

@Raywanhur: iktattuk. smile

@Sötét Ezredes: Godon és Krán háborúja századokon átívelő folyamat volt, a gdon kóborlók pedig már az előbbi fénykorában megkezdték a délvidék bejárását és új kolóniák létrehozását. Godon bukásakor a pyarroni kolónia (a másik kettő Bierron és Shadon/Jedomeron) már több mint ezer esztendős. A hajnalkor Erionjában a két államot sokáig keleti és nyugati Gdúnként emlegették - I. Haressyr nevezetes pátensében (P. sz. 1019) is így szerepelnek.

A G2 függelék II., Shadon története című fejezete helyesen (ÚA 115) adja meg Godon végső bukásának időponját, a szócikkben szereplő római szám viszont hibás - V. helyett II. századnak kéne lennie. A kéziratban javítottam; az e-kiadásba már így fog bekerülni. Thx.

@dragondark: vettem, köszönettel.

@András: nincs mit, én köszönöm a választ.

@Sötét Ezredes: a hálámhoz jár egy grátisz e-példány is, ha meg nem veted. (A részleteket majd kimunkáljuk, amint lesz fix megjelenési időpont.)

Gáspár András írta:

@Sötét Ezredes: a hálámhoz jár egy grátisz e-példány is, ha meg nem veted. (A részleteket majd kimunkáljuk, amint lesz fix megjelenési időpont.)

Köszönöm! smile
Épp kérdezni akartam, hogy nem kerül-e majd fel a G2 függeléke a honlapra, vagy meg kell elégednünk a főoldalon található DLC-kkel.

Nem vettem meg, kölcsönbe kapott könyvet olvastam, így örülni fogok neki, ha megkapom.

Szerintem a kölcsönbe kapott könyvek ugyanúgy hozzátartoznak a M*-hoz, mint az egész Ynev-hangulat.  smile  Persze a kiadóknak ez nem túl jó, de abban az értelemben talán vigasztaló, hogy az eladott példányszámnál szélesebb körhöz jut el a kiadvány. Később mindig beruháztam arra a kötetre, ami megtetszett, ezért is pártolom a klasszikusok folytatását, illetve így a fiatalabbak sem maradnak le azokról a meghatározó élményekről, amiket nekem nyújtottak.

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

@András: Már régen meg akartam kérdezni, de valahogy mindig kiment a fejemből.

Mit akar jelenteni a Geofrámiában (azt hiszem a Rivalan-szócikknél) az, hogy az előbbi hely a "Jövőlátók sivatagának niarei nyúlványa"? Valamilyen térmágiával kapcsolatos dologról van szó? Mert Niare és a Himano-sivatag elég távol van egymástól.

@András: Létezik valami rendszer a gorviki derék kendők "bog-nyelvét" illetően?

Cuir an ra ghabhas a’deanam.

@Vysotsky: a Jövőlátók mágiája túlmutat a szokványos ynevi kereteken. Nem csak a térbeli távolságokat tudta legyőzni, magát a valóságot is átformálta - ennek nyomán szabadult a világra az a hatalom, amit az ötödkorban Avida Dolor, mostanság Orwella néven emlegetnek.
A Geoframiában a magam bonyolult módján arra akartam utalni, hogy Rivalan (ahonnan azonos nevű apokrif származik) nem fizikai, hanem transzcendentális hely. A hagyomány szerint eleven szobrairól mintázták a császári aranysereg katonáit, kulcsa képes megakasztani a zamsza forgását, és megnyitni a Szelek Pagodáinak kapuit - az utat, ami Kaoraku tróusához vezet.

@Serún'rí: nincs; ezügyben még teljesen szabad a pálya.

Serún'rí írta:

Létezik valami rendszer a gorviki derék kendők "bog-nyelvét" illetően?

Nekem van a gépemen egy nem-hivatalos anyag a kendőnyelvről (nem én csináltam, és arra sem emlékszem, honnan került hozzám), ami nem túl részletes, viszont jól kigondolt.

Üdv mindenkinek. Már 8 éve M.A.G.U.S.-ozom, és szeretnék végre elkezdeni egy regényt. Kinél kérhetem ki az engedélyt? Mivel úgy tudom az ezzel kapcsolatos téma engedély és jogdíj függő. Köszönetem.

@Sötét Ezredes: Serún'rínek szerintem ugyanúgy irodalmi felhasználásra kellene, ahogy nekem fog valahol a G4 magasságában - ha a forrásnak nincs gazdája, akkor sem tanácsos felhasználni, ha amúgy alkalmas rá, szóval...

...dragondark, idézlek: rémlik neked korábbi kiadványokban ilyen anyag?

@drake001: küldhetsz bemutatkozó levelet és szinopszist a sales@deltavision.hu címre, vagy írhatsz közvetlenül nekem, és elmondom, hogy is megy ez. Elöljáróban annyit, hogy kezdetként rövidebb prózában érdemes gondolkodni - ritka az olyan ember, akiből rákészülés nélkül elsőre (másodikra, stb.) fogyasztható regény esik ki.

András: Tudom, hogy illetlenség, de érdeklődhetek az e-mailemmel kapcsolatosan?
(Tudom, hogy a jedi legfőbb erénye a türelem, de én már nagyon rég a sithek közé tartozom big_smile )
Szégyellem magam ezért, de amióta elküldtem neked, minden nap 5-6x megnézem, jött-e válasz.

Peace!

Gáspár András írta:

@Sötét Ezredes: Serún'rínek szerintem ugyanúgy irodalmi felhasználásra kellene, ahogy nekem fog valahol a G4 magasságában - ha a forrásnak nincs gazdája, akkor sem tanácsos felhasználni, ha amúgy alkalmas rá, szóval...

Üdv' Legjobb tudomásom szerint nincs hivatalos anyag.
Nem hivatalosról én is tudok, anno innen
http://letoltes.timba.biz/?file=81&sort=1
letöltöttem egy 5 oldalas pdf anyagot, lehet, hogy azt amit itt is említettek.

Utoljára dragondark szerkesztette (2012.01.18. 11:07:43)

dragondark írta:

letöltöttem egy 5 oldalas pdf anyagot, lehet, hogy azt amit itt is említettek.

Igen, ez az.
Viszont így újraolvasva kénytelen vagyok visszavonni a jól átgondolt jelzőt...
Túl sokat tulajdonít a kendőknek, amiknek (szerintem) leginkább a viaszpecsétek kultúrális megfelelőjének kellene lenniük, nem ultraszofisztikált közlőeszközöknek.
Valamint azt sem magyarázza meg, hogy miért nem hamisíthatóak könnyen. (Ami azért alapvető követelmény kellene, hogy legyen.)

Utoljára Sötét Ezredes szerkesztette (2012.01.18. 11:30:31)

@dragondark> nagyon köszönöm.

@Sötét Ezredes: érdekes. A szövege elég átgondolt, a szerző láthatóan tisztában van azzal, mi a jelkép... a színek szimbolikájával viszont nem nagyon vacakol, és a kendőzés társadalmi szerepét is szűkítően érzelmezi. Az ő Gorvikjában az emberek hadihajók, a kendők meg zászlójelek - a klasszikus Yneven rang- és hűségjel funkciójuk az elsődleges, maga az eljárás legalább részben mágikus, és számos szállal kötődik a kráni rankha-hagyományhoz - utóbbi másolásvédelmi rendszere a legjobbak közé tartozik a kontinensen. smile

Üdv!
András, ez utóbbi megjegyzésedet kifejezetten üdvözlöm, én/mi is úgy tekintjük, hogy a gorviki kendőnyelv hagyománya Kránból ered, noha ennek hivatalos helyen eddig nem volt kinyilatkoztatása. Játékos körökben én találkoztam a shadoni eredet (ilyen módon bajvívókhoz kötve) elvével is.
@Serún'rí: a gorviki kendőnyelvvel kapcsolatban találsz utalást a Summarium szócikkében, ahol megemlítenek alapelveket, szabályokat. Emellett ha figyelmesen olvasod el a Fekete vizek című kötet gorvikos novelláját, abban is találsz néhány jelentést (most fejből fel nem sorolom mindet... de pl. az ezüst csatok - örökös, meg ilyenek).
Házi kiegészítőkben ez az említett cikk létezik tudtommal. Ezt Con Salamander írta, szóval élő forrása (KalandozokPontHU) és szerzője is van. Mindenesetre kiindulási alapnak jó, és egyébként meg azt vallom, hogy ha valaki már elkészített valamit a MAGUS-hoz, azt ugyanúgy érdemes figyelembe venni és felhasználni, mint amit majd az én írásomtól várok ha egyszer csinálok valamit... persze ez még hivatalos szerzőknél sem mindig jön össze azonos táboron belül sem, e azét törekedni lehet rá.

Sogron nevében!

@Magyargergely: azt hittem, a kendőnyelv kráni eredete mindenki számára evidens - házon belül a SUM* óta akként kezeljük.
A szerző azonosítását külön köszönöm. Nekem is az az első reflexem ilyenkor, hogy a beleölt munkaórákat valahogy hasznosítani kéne. Jelenleg pont a lényeg hiányzik sajnos... és nemigen látom, hogy lehetne azzal kompatibilissé tenni. Ha a szerzőnek van rá hajlandósága, szívesen elmondom, mire lenne szükség. A képességei nyilvánvalóan megvannak ahhoz, hogy a dolgot végigvigye.

Üdv!
Továbbítom neki a lehetőség hírét...
Jelenleg dolgozok egy terjedelmes, minden cikket és írást tartalmazó MAGUS adatbázison... a jövőben is szívesen segítek a források elemzésében... nekem is ezért kell. A komoly munkához szerintem már elengedhetetlen, figyelembe véve a számtalan írást, akár még a nyomtatott változatokat is, a házi kiegészítőkről nem is beszélve...

Sogron nevében!