Hozzászólás: Szkriptúra II. - M.A.G.U.S. novellapályázat

@zoltanarpad: a nyomdai szállítás az élet nagy misztériumai közé tartozik. smile A 8/12 megerősítését még várom, ha megjön, küldöm a körlevelet is.

Megjelent  smile

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Tanúsítom, már bezsákoltam a magam a példányát.  smile

Gulandro írta:

Véleményt kérhetek privátban, ha elolvastad?  big_smile

Rémálmod leszek...

Mab Tee írta:
Gulandro írta:

Véleményt kérhetek privátban, ha elolvastad?  big_smile

Gulandrót ismerve kapsz is...  nyilvánosan. :-)

Szóval nyilvános kivégzés lesz. Így jártam.
Kellett nekem az oroszlánt, bocsánat, Bud Spencert piszkálni.  smile

Rémálmod leszek...

Ha már megegyeztetek, hogy visszakerüljön ide a véleményezés, akkor én itt folytatom smile Én is kíváncsi vagyok a kötet fogadtatására és szívesen leírom majd, nekem hogy tetszett.
Az írói példányokról esetleg tudtok valami hírt? Személyesen kellene értük menni vagy postán érkeznek?
Vasárnap láttam a könyvet egy könyváruházban és nagyon meglepő, mennyire másként hat a szöveg, mint képernyőn keresztül cool egész valódi smile
...és örülök, hogy a nevemről az ékezetet legalább itt nem felejtették le wink

Utoljára zoltanarpad szerkesztette (2011.12.13. 17:20:45)

Sajna én csak a neten láttam eddig.   sad 
A szerzői példányokról nem tudok semmit. Gondolom, András idővel küldi a körlevelet a további teendőkről.
Már várom, hogy a kötet a kezembe kerüljön. Kíváncsi vagyok, mit írtatok.  smile

Rémálmod leszek...

@Kardok brigád: már írtam volna, ha a tegnap sikerül egyeztetnem a kiadóval. De csak két történet három szerzőjével sikerült - nekik legalább már megvan az olvasópéldányuk. smile
Akik be tudnak nézni a Ferenc körútra, bármikor megtehetik, a többiek a lakhelyükhöz legközelebbi Sárkánytűzben vehetik át, vagy postán fogják megkapni a könyveiket. Akik ez utóbbit favorizálják, jelezzék nekem magánban, és mellékeljék a postacímüket is, ha az eltér a szerződésen szereplő lakcímtől.

Én hipp-hopp be is menten a Ferenc körútra és átvettem az öt tiszteletpéldányt. Szép lassacskán elolvasom az egészet, aztán akivel megbeszéltük annak küldöm a véleményem.

@András: Küldtem neked egy e-mailt a könyvben szereplő novellámmal kapcsolatban. Reménykedem, hogy - számomra - kedvező lesz a válaszod. smile

Cuir an ra ghabhas a’deanam.

Azt hiszem akkor én vagyok az első aki végig olvasta smile
Szóval, ha valakit érdekel szívesen megosztom vele a meglátásaimat. Persze, én is várom a kritikákat - ne kíméljetek! (A 'Vihar előtt' egyik elkövetője vagyok)
Talán jobb lenne privátban, de ahogy gondoljátok.
Üdvözlet

Szerintem írd nyugodtan nyilvánosan. Ne kímélj smile

Héja Zsolt - Kiszakítva

Ahoy,

részemről a kritika (ami inkább vélemény) hétfőn várható, az oldalamra és blogjaimra kitéve. Hogy más oldalakra mikor kerül ki (ha egyáltalán) azt még meg nem tudom mondani.

Látom nagyon nagy az éhség a véleményekre, de szerintem a megjelenés ideje okán sokan a karácsonyfa alatt fognak először találkozni a műveitekkel. Így "tömeges" véleményre az olvasóktól szerintem a következő év elején számíthattok.

@Serún'rí
Nekem nagyon tetszett az írásod. Ötletes volt, és pörgött ahogy kell. Jól volt bemutatva az embervadász, és a történet sem volt erőltetett. Ami első olvasatra nem volt tiszta, az a végén az utolsó bekezdés, de ez tényleg semmiség. A fogadó jelenet a verssel nagyon adta a hangulatot smile
Most hirtelen ennyi jutott eszembe...  Nem vagyok egy műkritikus, de nekem tényleg tetszett smile
Üdv
(ha nem is egy másfél oldalas elemzéssel, de egy véleményezéssel tartozol)

@Globius: még vagyunk ketten - lightingrider meg én -, akik szintén kíváncsiak a véleményekre. Szóval, ne kímélj!

Rémálmod leszek...

Csatlakozom a többiekhez! Ha van időd/kedved, vesézd ki az irományom! Mi tetszett/nem tetszett, mennyire jó a történet, mennyire van jól megírva/mennyire rossz. Jöhet minden az elgépeléstől az "érdekes" mondafűzésig (nagyjából azért érzem a gyenge pontokat, de a külső szemlélő mindig jobban látja őket). A jó részek (szerintem) a szerkesztési fázisban keletkeztek. smile

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

@Mab Tee
Bocsánat, de az elmúlt két napban nem sikerült internet elé kerülnöm...
Szóval a 'Klán szava':
Jó kis novella volt ez is, nagyon tetszett a történet - rendes íve volt, és szépek voltak a gondolatok benne.  Amit nem értettem, hogy miért pont ezt a "fogyatékosságot" választottad a hősünknek. Ezt valahogy nem éreztem helyénvalónak. Mindazonáltal jól sikerült - szépen bemutattad az oighma folyamatát, az öreg beszéde a végén pedig kifejezetten jó lett.

@lightningrider
Nem tudom, hogy melyik novella a tied, de ha megírod, azt is szívesen véleményezem.

Üdv mindenkinek!

Utoljára Globius szerkesztette (2011.12.16. 22:56:12)

@Globius: A munkacíme Láda volt, közben elvileg módosult Sebhelyekre (a saját példányomat a barátom hozta el, 29-én kapom meg). Előre is köszönöm!

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

Kardok csapat:
Tisztában vagyok azzal, hogy személyes ismeretség hiányában általában nem véletlenül nem szokás kollégákat véleményezni, de mivel szerintem is fontos a kellő figyelem, a legkevesebb, ha felkínálom azt ami tőlem telik. Mondjuk, hogy az itteni, abszolút pozitív értelemben vett lelkesedés rám is hatott. smile
Tehát akit érdekel egy inkább szakmai, mint olvasói véleményezés, küldjön nekem egy levelet a raon kukac rpg.hu címre. A levélben jelölje meg, hogy mi a mozgásterem: kell egy szerzőnév/cím az azonosításhoz, illetve hogy csak privát kritikát kér, vagy mehet ez körbe a szerzőtársaknak is (nem csak a saját írásunkból lehet tanulni ugye). Azt nem ígérem, hogy azonnal menni fog a válasz (vállalkozó vagyok, a december-január a két legerősebb hónapom a munkámban), de január végével bezárólag biztos, hogy elkészülhetek vele.

üdv,
Raon

Utoljára Raon szerkesztette (2011.12.16. 23:33:01)

Ahogy ígértem: http://kronikak.hu/?p=1403

Gulandro írta:

Ahogy ígértem: http://kronikak.hu/?p=1403

Először is köszi a véleményezést.

Megjegyzéseim:

"...öncélúan irányítja figyelmünket története hősére, akinek egyedi problémájának megoldását ettől a beavatási szertartástól reméli. "
Nem egészen erről szól a történet. A főhős "egyedi problémáját" bármi áron el akarja titkolni, a beavatási szertartástól nem remél semmilyen megoldást, szimplán csak embervadász szeretne lenni.

"Bigott vagyok, nem szeretem a nemekkel való kavarást fantasyban (sem)."
Születési rendellenességről, hermafroditizmusról - azaz született kétneműségről - van szó, amiért száműzés, kitagadás szokott járni. Nem transzvesztita vagy homoszexuális embervadászról írtam, szó sincs nemekkel való kavarásról. A főhősöm ugyanabba a kategóriába tartozik, mint aki kacska ballal, több vagy kevesebb ujjal stb. született.
Ne "kavarjuk" már össze a születési rendellenességet a természetellenes (ki, hogy ítéli meg) szexuális beállítottsággal! Ami a főhősöm szexuális beállítottságát illeti: férfinak nevelték, férfiként viselkedik, annak is tartja magát, és férfiként, embervadászként akarja leélni az életét. Szerencsés, hogy a mágia segítségével a történet végén "meggyógyul". Ebben a történetben nem arról van szó, hogy a másságáért küzd, hanem éppen ellenkezőleg, olyan akar lenni, mint a társai, férfi és embervadász.
Álláspontodat talán akkor tudnám elfogadni, ha a főhősöm a végén nő akart volna lenni.

Pedig Yneven bármi megtörténhet...  smile

Rémálmod leszek...

Köszönöm a véleményezést Gulandro!

A Sebhelyek írójaként próbáltam kerülni a kliséket, bár nem csak "művészi" indíttatásból.  smile  Az alapállásom az volt, hogy Yneven ugyan aktívan jelen van a mágia, de ezzel a tudással az ellenfél is rendelkezik (és itt tételezzük fel, hogy az erőviszonyok e téren körülbelül kiegyenlítettek). Hiteltelennek tartottam volna egy olyan történetet, hogy embervadászunk megérkezik Toronba egy szárazföldi karavánnal/térkapun keresztül, szekérderéknyi mágikus tárggyal felfegyverkezve, felölti a fekete köpenyt, szemébe húzza a csuklyát, elvégzi a küldetést, ugyanígy távozik, és közben nem tűnik fel senkinek.
Attól, hogy fantasy, még lehet hihető(bb), de ez ne menjen az élvezhetőség és főként az Ynev-hangulat rovására (ebben foglaltatik, hogy a főhős igenis rendelkezzen átlag feletti képességekkel, legyen egyénisége - nem szeretem a polgárosodó fantasyt). Számomra az derült ki - ha tévedek, András majd kijavít - hogy az Északi Szövetség embervadászai az "emberi oldal" kihasználása miatt élveznek előnyt, míg a toroniak a képzés misztikus formái felé nyomták a mérleg nyelvét. Én hiszek abban, hogy - elnézést a nyers játéktechnikai kifejezésekért - ahol a pszi és mana-pontok elfogynak, ott kezdődik az ember, és szerintem ebben jobbak az északiak.
Bevallott célom volt, hogy ne Ynev 2.0 és Új-Ynev legyen az írásból - ha lehet így fogalmazni, én a régit szeretném tovább írni, amin felnőttem. Ha legalább halványan sikerült, elértem a célom.  smile

@lightningrider
Ami késik nem múlik smile És most már legalább nem én vagyok az egyetlen "véleményező"... Tehát a 'Sebhelyek': Jó volt a sztori nagyon, az embervadász is korrektül végezte a munkáját, és a történetnek keretet adó láda is a helyén volt smile Ami nem volt tiszta az a kommunikáció az embervadász és a felettesei között. Miért a bevetés közben kapta az utasításokat, illetve a beiktatott dorani megbeszélés is adott egy kis bizonytalanságot az egésznek - mármint miért nem tudták előre, hogy meg kell ölni a boszorkányt, és valyon az akció szempontjából nem járt volna kevesebb kockázattal, ha az embervadász előre tud minden lépést?
Persze elképzelhető, hogy felületesen olvastam és ott van a válasz csak én vagyok vak... Ha így van elnézést, mert amúgy tényleg nagyon jó a történet smile

@Globius: Köszönöm a véleményezést!

Kezd sok lenni a spoiler, inkább privátban küldenék választ. smile

@Globius: Köszönöm a kritikát, örülök, hogy tetszett. Még nem jutottam el a Te írásodik, ha írok valamiről szeretem többször átolvasni és nem az első véleményt leírni. De most pont van egy kis időm, úgyhogy érkezik, a többi kritikával együtt.

@Gulandro: Köszönöm, de ajánlom, hogy olvasd újra a novellát és vonatkoztass el a másik "varázskardos" műtől. A Kardok a ködben c. novellával ugyan erősítik egymást, a kettő mégis lényegében különbözik. Nyílván semmiféle szándékosságról nincs szó, mivel nem ismertük egymás munkáit a kiadás előtt, én mégis örülök, hogy így alakult. Egy kis plusz kohéziót ad a könyvnek.

@Mab Tee: Mindenem, az eredeti ötlet. Szeretem a sablonok átlépését, de nekem ez egy kicsit "sok" volt elsőre. Nem tudom elképzelni, hogy soha senkinek nem tűnt fel a "mássága". Az embervadászok felkészítése nem hétvégi piknik, nincs olyan, hogy én szégyenlős vagyok stb. Aztán sikerült átlépnem ezen, végülis jó kis novella. Egy kicsit talán el lett kapkodva, belefért volna még egy kis tépelődés. Nekem egy erős 5/10-es.

Azt azért hozzáfűzném, hogy az értékelési skálámon (ami természetesen erősen szubjektív) eddig 10/10-es pl. a Karnevál volt. Szóval 5/10 elég jónak mondható.

Ui.:Nyilván csak a saját véleményemet tudom leírni, de azt próbálom minél alaposabban. Minden írásban kerestem negetív és pozitív dolgokat is. Néhol ez, máshol az volt túlsújban, de szerintem elmondható, hogy egy jól sikerült kötet megjelenésében vagyunk tettestársak. Gratulálok minden egyes írótársamnak, és köszönöm a segítséget és a leheteőséget az illetékeseknek smile