Hozzászólás: Általános beszélgető

Dronner írta:

Ugyanígy ha a karakter hátránya ha sosem kerül elő, akkor az nem hátrány. ugyanígy a mérték sem mindegy. Ha valami pl. 10-es skálán 1 pontos hátrány, az kb. ennyire is kell, hogy befolyásolja a karakter életét. Pl. ha felvenne egy allergia (kurkuma) 1 pontos hátrányt, amitől gyakorlatilag harcképtelenné válik, nem túl etikus minden ételbe, amivel találkozik, akárhol legyen is, kurkumát tenni.

OFF, de rögtön tudni fogja, ha nem sáfránnyal készül a paella, bárhogy is hívják Yneven (biztos főzik valahol
a Gályák tengere mellett, de talán még az assziszok is). /OFF

KLM:
Öregszem, egyre többször értünk egyet... smile

tongue

Adios
KLM

KLM írta:

Mondjuk vannak mintakarakterek és Tremere-t vagy SRun-os varázstudót elsőre nem is olyan
egyszerű összerakni.

De aki először játszik, nem ilyen karakterrel fog jönni.

Dronner írta:

Ha egy karakter háttérből jövő előnye (pl. vagyon, hírnév, kapcsolatok, stb.) nem jelent ténylegesen előnyt semmilyen szinten, akkor az nem előny.
...
Ugyanígy ha a karakter hátránya ha sosem kerül elő, akkor az nem hátrány. ugyanígy a mérték sem mindegy.

Ez így van, de ne térjünk le a témáról.

Azt akartam mondani, hogy nem tudunk olyan dolgot megállapítani, amely akár csak egy célcsoporton belül is mindenkinek tetszik.

Sötét Ezredes:

De aki először játszik, nem ilyen karakterrel fog jönni.

M*-ban a kezdő karakter harcossal vagy tolvajjal jön csak? Mert a többit a könyv csak tapasztalt játékosoknak ajánlja...

Hali!

Sötét Ezredes írta:

Azt akartam mondani, hogy nem tudunk olyan dolgot megállapítani, amely akár csak egy célcsoporton belül is mindenkinek tetszik.

Ez igaz, csak éppen - plagizálva - a gonoszherpeszeskarcsika valamibe mindig bele tud kötni.

Néha még meg is tudja indokolni, mi a baja a "nemteccik"-nél bővebben és logikusabban is.

De ettől a többségnek jó úgy a tejbegríz, ahogy az oviban kapja tongue - ha érted mire gondolok.

Adios
KLM

Sziasztok még kezdő vagyok a MAGUS területén életemben csak egyszer játszottam ilyet. Segítségre lenne szükségem mert szeretném megvenni a Magus új törvénykönyvét és az új bestiáriumot viszont nem tudom hogy ezek a könyvek mennyire kompatibilisek a régebbi kiegészítő kötetekkel?

Másik kérdés: Nos mivel én új vagyok ebben fogalmam sincs milyen igazából szerep játékozni. Ad akkora élmény világot a játék hogy x nagyobb összeget kelljen kiadni erre és sok órát tanulni a könyvből? Van egyáltalán olyan ember aki egy jó mesélő mellet azt mondja a játék végén hogy ez az egész egy nagy butaság és időpocsékolás? Ha jól tudom például a d&d-vel még börtönökben is játszanak:)

Harmadik: aki ismeri a D&D és Magus világát is egyaránt megtudná mondani dióhéjban miben különbözik a kettő? Én a D&D világáról csak azt a tudást ismerem amit a számítógépes játékokból merítettem: Icewind Dale; Baldurs gate sorozat. Nem szeretnék eltérni a fórum témától csak erre kiváncsi vagyok.

Ha bárki bármelyikre is válaszol az már nagy segítség nekem.

Hali!

Jól eltévedtél - itt keresgélj inkább.
http://lfg.hu/forum/

Napoleon írta:

Sziasztok még kezdő vagyok a MAGUS területén életemben csak egyszer játszottam ilyet. Segítségre lenne szükségem mert szeretném megvenni a Magus új törvénykönyvét és az új bestiáriumot viszont nem tudom hogy ezek a könyvek mennyire kompatibilisek a régebbi kiegészítő kötetekkel?

Semennyire, csak egymással.

Másik kérdés: Nos mivel én új vagyok ebben fogalmam sincs milyen igazából szerep játékozni. Ad akkora élmény világot a játék hogy x nagyobb összeget kelljen kiadni erre és sok órát tanulni a könyvből? Van egyáltalán olyan ember aki egy jó mesélő mellet azt mondja a játék végén hogy ez az egész egy nagy butaság és időpocsékolás? Ha jól tudom például a d&d-vel még börtönökben is játszanak:)

Naná, hogy van olyan ember tongue - nézd meg, hogy egyesek milyen pártokra szavaznak, milyen
filmet-zenét-"irodalmat" fogyasztanak.
Viszont egy próbát megér - ha nem jön be, még mindig eladhatod a könyveket.

Harmadik: aki ismeri a D&D és Magus világát is egyaránt megtudná mondani dióhéjban miben különbözik a kettő?

D+D-hez van vagy 6 olyan világ, "amin" játszottam is - Ynev meg "csak" egy kontinens.

Talán az a legnagyobb különbség, hogy Ynevnek "reálisabb" szaga van - történelme, illetve
reálisabban gondolkodó lakói.

Adios
KLM

KLM írta:

Hali!

Jól eltévedtél - itt keresgélj inkább.
http://lfg.hu/forum/

Napoleon írta:

Semennyire, csak egymással.

Naná, hogy van olyan ember tongue - nézd meg, hogy egyesek milyen pártokra szavaznak, milyen
filmet-zenét-"irodalmat" fogyasztanak.
Viszont egy próbát megér - ha nem jön be, még mindig eladhatod a könyveket.

Harmadik: aki ismeri a D&D és Magus világát is egyaránt megtudná mondani dióhéjban miben különbözik a kettő?

D+D-hez van vagy 6 olyan világ, "amin" játszottam is - Ynev meg "csak" egy kontinens.

Talán az a legnagyobb különbség, hogy Ynevnek "reálisabb" szaga van - történelme, illetve
reálisabban gondolkodó lakói.

Adios
KLM

küüüszüünüüm a gyors reagálást ^^

Napoleon írta:

Ha ismered már a rendszert, akkor nem okoz gondot az átkonvertálás. Amíg nem ismered igazán, addig azzal játssz, amilyen könyved van.

Ha jó a csapat és különösen a mesélő, akkor jó lesz a játék. Ha nem, akkor kevésbé lesz jó.

Harmadik: aki ismeri a D&D és Magus világát is egyaránt megtudná mondani dióhéjban miben különbözik a kettő? Én a D&D világáról csak azt a tudást ismerem amit a számítógépes játékokból merítettem: Icewind Dale; Baldurs gate sorozat. Nem szeretnék eltérni a fórum témától csak erre kiváncsi vagyok.

A d&d nem egy világ, hanem egy játékrendszer, amihez különböző világokat írtak, pl amiket említesz.
Tehát akár Yneven is lehet D&D szabályokkal játszani, volt is erre egy balul sikerült kísérlet valamelyik kiadó részéről. A szabálykönyvre magus d20 kulcsszavakkal rá tudsz keresni.

Napoleon írta:

Ha még kezdő vagy, érdemes először egy olyan partiba beállni, ahol már gyakorlott játékosok vannak. Itt majd meglátod, hogy tetszik-e neked a Mágus, könyvet, kockákat ők hoznak, így erre nem kell költened, és normális esetben a játékban is segítenek, így a szabályokat gyakorlatilag menet közben tanulhatod meg.

Napoleon írta:

A fő különbség szerintem is az, hogy a Mágus nagyon történet-orientált. A számítógépes játékot nem ismerem, de "kézi verzióban" D&D-nél nekem mindig az volt az érzésem, hogy nagyon társasjátékszerű. Nagy hangsúly van azon, hogy milyen kockával dobsz, és milyen pozícióból támadsz, hányat lépsz milyen irányba stb. Mágusnál ilyen táblajáték jellege nincs a dolognak. Ott történetet meséltek, amibe egy kicsit beleszólsz te is játékosként, a KM (vagy DM, ha úgy ismered) is a világ megszemélyesítőjeként, és egy kicsit a véletlen is a kockákon keresztül.

köszönöm mindenkinek:)

Gulandro írta:

Narmor:

"Akkor lesz belátható időn belül szerepjáték? Legutóbb a cd-s verzió dolog már majdnem kész állapotban volt, ha jól emlékszem."

Off: Ez az elképzelés továbbra is él, hogy egy ilyen kérdőívvel megkérdezzük a játékosok véleményét (illetve már most is olvassuk a külön fórumban amiket írnak). Szerepjáték lesz, ETK alapú lesz. Ennyi biztos róla. Hogy GA irodalmi részén folyjon a vita vannak külön témái is (http://www.deltavision.hu/forum/viewforum.php?id=72).

Na, örvendek. Én bármikor válaszolok egy kérdőívre, főleg ha kapok valamilyen anyagot, amit véleményezhetek. Nem vagyok persze szakértő, de ahogy telik az idő, egyre több külföldi rpg-vel ismerkedem meg, szóval még talán értelmes hozzászólást is tehetek.
Amit szeretnék, hogy tényleg lehessen látni a haladást. Például az új bejegyzés a fejlesztői naplóban örömmel veszem,  de jó lenne, ha részleteznéd, pontosan milyen szabályokat próbáltok, s ezek hogyan működnek, milyen alternatívákat tartotok elképzelhetőnek stb.

Narmor: a terv szerint az ETK egy erős alap és ahogy megjegyezték helyesen, hiánypótló lenne a megjelentetése a szükséges, alapvető változtatásokkal. Ezek azonban nem érintik a rendszer alapját és magját (pl. hogy K100-as). A csapat elképzelése, hogy későbbi kiadványokkal alternatívákat és opciókat adjanak a játékosok és mesélők kezébe. Ilyen a naplóban is említett pontelosztásos rendszer is. Mivel még mindig csak teszteljük, hiszen a reménybeli kiadvány amiben megjelenhet még odébb van nem akartam részletekbe menően itt leírni.

Gulandro: Jaj, értem. Azt hittem, amit teszteltek, az kifejezetten az ÜTK alapjaihoz tartozna. De most már tényleg kezd körvonalazódni, hogy akkor pontosan mit is akartok.
Nem akarok sürgetőnek tűnni, csak tavasszal még mintha úgy lett volna, hogy év végén már megjelenik az ÜTK, aztán most "jobb időkre" lett eltéve... Szóval tényleg örülnék, ha haladnának a dolgok, mert, ha lenne könyv, pdf, akármi, én megvenném,  s csinálnék egy magus kampányt. (Ha lesz tesztverzió, akkor csinálok még ezt megelőzően próbajátékot is). Szóval várom a fejleményeket. Remélem, még ebben az évben történhet valami érdemleges (pl. tesztverzió), aztán jövőre eljöhetne a "jobb idők" állapota.
Mindenesetre addig is örömmel olvasok minden kis részletet, mert tényleg érdekel, merre halad a játék fejlesztése: mit akartok belerakni az alapba, min változtattok az ETK-hoz képest stb.

A kampánnyal kapcsolatban az például kifejezetten tetszik, hogy nem 3690-ben játszotok, mert az már tényleg "unalmas". 3720 jónak tűnik, talán az alapkönyvnek magának is lehetne ez a későbbi időpont az alapja, ne toporogjon egy helyben a világ, mert az nem jó.

XI. Kalandorkrónikák Szerepjátékos Találkozó

http://kronikak.hu/wp-content/uploads/2012/01/plak%C3%A1t_k%C3%A9sz4-1024x724.jpg

„Annyi csillag van az égen.

Nézd, milyen magasan vannak.

Van, amelyik vezet és van, amelyik lehull.

Melyiket kövessem én…”

Most hogy már kipihentétek a tavaly lezárult kampánysorozatot, idén újra elstartol, ezúttal XI –es rajtszámmal, az egynapos szerepjátékos találkozónk Budapesten. A Kalandorkrónikák már a legrégebben és rendszeresen futó versenysorozat hazánkban, mely célul tűzte ki, hogy az itthoni szerepjátékosoknak alkalomról alkalomra lehetőséget adjon, hogy közös hobbijuk iránti hódolatukat szervezettebb keretek között fejezhessék ki.

A M* kaland az eddigi találkozóinkon megszokottakhoz hasonlóan, a Nagy Zöld és ETK rendszerén alapuló 12 000 Tp-s, „Tetemre hívás” típusú karakteralkotással lesz lebonyolítva. Ezzel a részletes toldalékkal szeretnénk lehetőséget biztosítani, hogy a játékosok minél inkább az általuk elképzelt képhez alakíthassák választott karakterüket, a kibővített előny-hátrány rendszer segítségével. Az elmúlt években ez a karakteralkotás a játékosok és mesélők észrevételei mellett a szervezők elgondolásai alapján is sokat bővült és finomodott.

Az idei Kalandorkrónikák találkozót a szokott helyen, a Budapesti Afri Café falai között szervezzük meg (Budapest; IX. ker. Kinizsi utca 2-6.). A verseny időpontja 2012. február 18. , és előreláthatólag reggel 9 órától, este 19 óráig tart majd. A részvételi díj 2000 Ft/fő, a befizetési határidő pedig : február 13. A találkozó napján a Boráros térről induló reggeli „karaván” minden alkalommal teljes biztonsággal juttatja el az utazókat a megfelelő helyre.

Az idei első találkozó kalandját Phinix írja, egyéb információkkal pedig, ahogy hangulatkeltő novellával is hamarost megajándékozunk benneteket.

Fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy a karakterek és csapatok előtörténetét is előre várjuk, lehetőség szerint ezeket is Február 13-ig. A befizetésre csak banki, átutalásos módon van lehetőség. A részvételi díj 2000 Ft/fő. Kérjük a játékosokat, hogy egyben, csapatszinten igyekezzenek utalni a könnyebb visszakereshetőség végett. A cím amire a befizetéseket várjuk:

Szilágyi János – 10700581 56790137 51100005

A találkozóra való jelentkezésnek van egy maximális létszáma, amit a résztvevő mesélők és a helyszín milyensége indokol. Ez körülbelül max. 100 fő, amely felett a regisztrált csapatok várólistára kerülnek, de erről külön értesítést is kapnak majd.

Minimum három fős csapatok jelentkezését várjuk és olyan kalandmesterekét, akik szívesen próbára tennék magukat egy ilyen szerepjátékos kihívás alkalmával. Természetesen utóbbiaknak a részvétel ingyenes (ahogyan a reggeli kávé is). Minden szerepjátékost és mesélőt szívesen várunk a találkozónkra!

u.i: A Regisztráció kikerüléséig, előzetes jelentkezéseket várunk és elfogadunk a: kronikak.hu@gmail.com emailcímre.

Üdvözlettel:

a Krónikák.hu szerkesztői,

az Elveszett Mesék társasága,

a Kalandorkrónikák szervezői

http://www.kronikak.hu

kronikak.hu@gmail.com

Üdv Gulandro!

Az alkalmazott szabályrendszer karakteralkotásban hasonlít valamennyire a várható ÜTK-alapkoncepcióra?

Azt szeretném észrevételezni, ha lenne hivatalos tesztverzió, mindjárt nem egy próbakampány folyna az országban, hanem mindazon csapatok tapasztalatai gyűlnének, akik követik az itteni eseményeket, és maguk is kipróbálják az átalakított szabályokat.

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

Üdv!

Egyébként nem volt olyan ötlet, hogy esetleg rendszerért vagy csak ötletekért a Codexhez,  vagy a Requiemhez nyúljanak a készítők? Bár nem tudom, hogy kinél van jelenleg a kiadás joga meg ilyesmik.

"A bitófán is csak addig nehéz, míg hozzá nem szokik az ember!"

Hát, a kiadás jogát a honlapon közzétett bírósági ítélet elég pontosan megjelöli.  smile  Az igazán nehéz feladat az lesz, hogy az új rendszer hogy legyen egyszerre bizonyos fokig hagyományőrző, hogy tartson meg jól bevált elemeket, és hogyan, milyen irányba, mely területeken változtasson. Nem irigylem azt, akinek feladata lesz dönteni ebben.  smile

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

Üdvözletem Mindenkinek!

Olvasgatva a fórumot, örömmel értesültem, hogy megint készül valami új MAGUS!
Aztán rájöttem, hogy nem is biztos, hogy örülök!  sad
Az mindenképpen örvendetes, hogy ifjúságom egyik meghatározó szerepjátéka ismét éledezik, csak sajnos már fogalmam sincs hogy ez hanyadik és ki által készített verzió!
Ami számomra igazán a MAGUS-t jelenti arról itt már rég nincs szó!

Az elmúlt majdnem húsz évben játszom kisebb-nagyobb megszakításokkal ezen a csodálatos fantázia világon (a Harc és Varázslat óta megpecsételődött a sorsom  smile )
Jó pár másik szerepjátékkal is megismerkedtem ez idő alatt, de valahogy mindig itt kötöttem ki.
Ezért bátran kijelenthetem, hogy nekem a kidolgozott világ (még a kisebb-nagyobb hibák ellenére is) ami igazából a MAGUS-t jelenti, teljesen hidegen hagy, hogy milyen kockával, milyen számokra kell dobálni. Ynev-et bebarangolni, felfedezni a csodáit számomra ez a MAGUS!
Nem hiszem, hogy pl. a DragonLance, Dark Sun, Star Wars, Shadowrun, Vampire, MERP a szabályrendszerük miatt lett népszerű, szerintem a mögöttük álló mérhetetlen fantázia az ami igazán számít. Ebben a tekintetben a MAGUS-nak semmi „szégyelni” valója nincsen, a sok vita, kiadó váltás, pereskedés már más lapra tartozik. Ez az ami sokat ártott a MAGUS-nak!
Nem a szabályrendszer miatt veszített a népszerűségéből.
Teljesen mindegy, hogy mennyire reális ez a szabályrendszer, mivel minden játékos és KM ugyan azt a rendszert használja ezért az előnyök és hátrányok kiegyenlítődnek a játék alatt. Mi a mai napig az ETK szerint játszunk (sajnos egyre ritkábban) és egyáltalán nem számít, hogy k10-zel dobunk vagy k20-szal. Ráadásul sok olyan parti volt ahol a kockákat elő se kellet venni, mert szerepjátszottunk.

Szóval szerintem, meg kell tartani az ETK-t, egész pontosan újra kiadni az összes kiegészítővel és a RÚNA magazinba megjelent bővítésekkel együtt! És világleírásokat kell gyártani gőzerővel!  big_smile

Kalderon

u.i: bocsánat a csapongásért, de nekem is mint sok más embernek érzelmi kérdés ez az egész és oldalak sokaságát tudnám megtölteni a véleményemmel! De szívesen megvitatom a kérdéseket egy jó sör mellett bárkivel!   cool

@Kalderon:
Üdv!

Amiről írsz, már folyt egy eszmecsere pár hónapja (többnyire DL és énköztem), amiben kimerítettük a témát, szerintem érdemes elolvasnod.

Itt kezdődik:
http://nyu.ynev.hu/forum/viewtopic.php?pid=19067#p19067
és a 16. oldal közepéig tart.

Kösz a linket Ezredes!
Elolvastam, tanulságos!
Ezesetben az előző hsz-em tárgytalan, ill. +1 szavazat a régi rendszerrre! smile

u.i: szorgosan olvasom a topikot, hogy elkerüljem az ilyen fiaskókat!

Üdvözletem!

Először is. Sok sikert kívánok a készülő könyvhöz.
Szeretném ha a készítés során kímélnétek a ctr+c ctr+v billentyű kombinációkat! Mint ahogy tettétek a d20 rendszerű könyvben a d&d böl. (Kérlek oldalakat most hagy ne idézzek be.)
Mert nem fogom megvenni, a könyvet.
Mindkét könyv megvan és azóta is bosszús vagyok érte. Sőt személyes sértésnek vettem. Én játékos vagyok nem madár! (Ez van, nem baj, porfogó.)
Viszont a világ leírása mintha a régi summáriumbol lett volna nagyrészt  ctr...
De nagyon őrülök hogy végre egy helyre került, a probléma csak az hogy ezek a régi kötetek is megvannak.
Továbbá ha csak 95% fog hasonlítani az alap etk-ra akkor sem fogom megvenni. (nem sértés hanem mert minek? Azt az egykét szabálymódosítást letöltöm a netröl.
ha d100 ban csináljátok meg akkor sem fogom megvenni a fentiek miatt, továbbá a tuan kiadta és legalább annyira játszható mint a dv-s d20

Meg minek is adnátok ki d100 ban mikor megvan d20 ban smile

Szóval mit is akartok kiadni?
A fejlesztési naplóban felsorolt ötletek nem rosszak a panteon felosztás már réges-régen kész van. yneven számtalan isten van több se kell. Na de azért nem árt.
A csillag jegyes karakter alkotás, ötletnek remek, kiváló csak az a gond vele hogy innentől kezdve minden arelpap pl baziliszkusz csillagjegyű lesz mert az ad tápot nekik big_smile
Ahogy írom e bejegyzést azon agyalok hogy mi újat lehetne vinni a Magusba amiért megéri kiadni egy egészen új szabálykönyvet, de nem jövök rá! Ez lesz aztán a meglepetés.
Javaslom fejlesszétek a régit. Kellene bestiárium, és (meg) hiba javítás, egyedi kasztkönyvek, 200 millió képzettség mert abból sosem elég, továbbá új varázslatok és mozaikok milliárdnyi, harci cselek trükkök tippek, ilyenek. Az új törvénykönyvekből tele a padlás.
Köszönöm hogy elolvastál big_smile

Thaurus írta:

Üdvözletem! ...

S lám, itt van hát tenéktek a míves példa: az istenek valóban nem mértek mindünknél egyenlő kézzel, mikor a bölcsesség ajándékát hagyták a halandó parányokra.

(De most komolyan?... "őrülök" meg "egykét"... az alkotók nem fognak elkeseredni, ha valóban megtartóztatod magad és a közelébe se mész a könyveiknek.)

Neked most komolyan az a néhány helyesírási hiba jutott csak el a tudatodig? Ez nem semmi. Gratulálok! Sokan, biztos büszkék az eszedre.   wink

A magam fajta az, akiket úgy hívnak hogy vásárlok.

Utoljára Thaurus szerkesztette (2012.05.09. 17:34:36)

Úgy látszik a célzás nem elég. Bennem van a gebasz, hiszen külön említve valóban csak a helyesírási hibákat neveztem meg. Bocsáss meg ezért, de ahonnan én jövök ott bizonyítványt állít ki a felszólalóról, ha képtelen az anyanyelvén helyesen kommunikálni. (Főleg, hogy a fórum rendszer még alád is rakja a helyesírás ellenőrző funkciókat.)

Kifejtve:
-Ha valóban komolyan érdekelne a készülő törvénykönyv, akkor valószínűleg olvasgattál volna a témában ezt azt és utána jártál volna annak az anomáliának, hogy miért is jelennek meg a M* kiadványokban egymással szöveg azonos részletek. Ha így tettél volna, akkor legalább minimális kompetenciát sugározna a hozzászólásod.
Ha így tettél volna tudnád, hogy a M* alkotói csupán egy idősíkban képesek létezni, s épp ezért (a sokszor nem főállásban készülő) kötetek sokszor ismétlik az előttük lévőket, csak hogy aztán mondatokkal később új, izgalmas és értékes tartalmat nyújthassanak.

-Másodrészről engem, mint egyszerű rajongót, személyesen is sért, hogy a kedvenc fantasy világom alkotóit buta, kifejtetlen kritikával illeted. (Porfogó?...) 

-Említed, hogy zavar a régebbi kiadványok és az újabb kötetek hasonlósága, valahogy mégis pár sorral lejjebb azt említed jó volna a régit fejleszteni. Most akkor mégse gond, ha felújítás jellegű munkát folytatnak majd? Kicsit zavarosan fogalmaztál. Látszik, hogy nem nagyon szedted össze a gondolataidat. (Ahogy ezt említed is pár sorral feljebb.)

Kocek89 írta:

Úgy látszik a célzás nem elég. Bennem van a gebasz, hiszen külön említve valóban csak a helyesírási hibákat neveztem meg. Bocsáss meg ezért, de ahonnan én jövök ott bizonyítványt állít ki a felszólalóról, ha képtelen az anyanyelvén helyesen kommunikálni. (Főleg, hogy a fórum rendszer még alád is rakja a helyesírás ellenőrző funkciókat.)

Kifejtve:
-Ha valóban komolyan érdekelne a készülő törvénykönyv, akkor valószínűleg olvasgattál volna a témában ezt azt és utána jártál volna annak az anomáliának, hogy miért is jelennek meg a M* kiadványokban egymással szöveg azonos részletek. Ha így tettél volna, akkor legalább minimális kompetenciát sugározna a hozzászólásod.
Ha így tettél volna tudnád, hogy a M* alkotói csupán egy idősíkban képesek létezni, s épp ezért (a sokszor nem főállásban készülő) kötetek sokszor ismétlik az előttük lévőket, csak hogy aztán mondatokkal később új, izgalmas és értékes tartalmat nyújthassanak.

-Másodrészről engem, mint egyszerű rajongót, személyesen is sért, hogy a kedvenc fantasy világom alkotóit buta, kifejtetlen kritikával illeted. (Porfogó?...) 

-Említed, hogy zavar a régebbi kiadványok és az újabb kötetek hasonlósága, valahogy mégis pár sorral lejjebb azt említed jó volna a régit fejleszteni. Most akkor mégse gond, ha felújítás jellegű munkát folytatnak majd? Kicsit zavarosan fogalmaztál. Látszik, hogy nem nagyon szedted össze a gondolataidat. (Ahogy ezt említed is pár sorral feljebb.)

- Engem is meg tud lepni, mikor azt látom, hogy vannak akik "többnek" hiszik magukat másoknál... Vajon mire ez az önbizalom?

- Keserűen olvasom, mikor egymásnak esnek emberek azon, hogy kinek mi tetszik egy eleve hibás kompozícióban. Jómagam is világ/játéktervezői hobbival élek; 27 szabályrendszert ismerek és játszottam az elmúlt 21 évben (nem beszélve azok világairól). Csak viszonyítás végett írom, nem egyéb célzattal.

- Anomália lenne? Inkább szemellenző... Az "igényesség" az, ha az ember vállalja a munkáját és kész meghozni az áldozatot annak érdekében, hogy minél jobb végterméket adhasson ki kezei közül. Jelezvén ezzel azt, hogy tanult a korábbi hibákból, netán igényesebb lett saját magával és persze a Rajongókkal szemben (az összes M* szabálykönyv és kiegészítő megvan, és sajnos az ellentmondások, gyerekbetegségek, következetlenségek mit sem változtak az elmúlt 20 évben). Milyen képet mutat a készítőkről az, ha 20 év távlatából nézve is régi-új hibákkal tűzdelik mind stilisztika, mind szabályrendszer szempontjából jeles terméküket (elég, ha az ETK, D20 kísérlettel élek)? 20 év nem elegendő idő a fejlődésre (úgy tűnik nem)? Nem túl impozáns bizonyítvány a mű mögött rejlő Emberekre nézve, annyi biztos... A könyvek megjelentek, a hibák ott vannak újból és újból. Ezt senki sem vitathatja.

- Egyszerű rajongó lennél? Inkább az "egyszerűségen" van a hangsúly. Bárkinek szíve-joga eldönteni elégedett-e a kapott termékkel, avagy nem. Nem tetszhet mindenkinek ugyanúgy. A készítőknek vállalnia kell a negatív véleményeket is, ahogy a rajongókat egyaránt. Ha "porfogónak" használja a vevő a könyvet, mert csalódott benne, akkor nyugodtan megteheti (kifizette érte az összeget, ebbe aligha lenne beleszólása bárkinek is). Hát mire ez a felháborodás? Ha tetszik, amit vettél, akkor légy boldog és fogadd el a másik véleményét olyannak, amilyen. Vagy beszéljetek róla, ha van rá igény. A bölcsesség és intelligencia egyik legalapvetőbb megnyilvánulási formája a vélemény elfogadása és tiszteletben tartása (még indok nélkül is, bár tény, hogy ez nem a legjobb megoldás)...

- A szövegértelmezés is fejlesztésre szorul, mivel Thaurus azt írta, hogy 95%-os egyezés a korábbival nem ösztönzi egy újabb vételre (stilisztikával együtt). Ha hibát javítanak és korrigálnak, az már jó választás lehet (átfogalmazás is, nem csak szabályok).

Köszönöm a Megértést és figyelmet!