Hozzászólás: Gáspár Péter írói fóruma

Puma írta:

Üdv!

AThompson: Érdekes a meglátásod, az említett résznél én bizony egy hangyányi iróniát sem érzékeltem... Inkább tűnt egy nosztalgikus összekacsintásnak a régi motorosokkal, és talán még Averyvel is. boomen majd megírja, minek is szánta. vagy nem smile

Szia!

Szerintem mikor [spoiler] a kráni fejvadászok átlibbennek a kapunk, a la Renegát, de a lopakodó már nem teszi őket láthatatlanná az kifejezetten vicces. [spoiler off] Emellett az egész jelenet egy nagy homagenak tűnik, ahogy írtad. smile

Kedves Péter!

Emlékszel-e még arra, hogy a 2001 előtt megjelent írásaid egy adott éven belül melyik negyedévben, vagy esetleg hónapban jelentek meg?
Sokszor még az adott éven belüli megjelenések sorrendje sem biztos, én így becsültem meg őket:

Jó széllel toroni partra (1996 tavasz?)

A holtak légiója (1996 nyár?): Téli égből, Az árnyékfestő, Számoknak ideje

Kráni Krónikák (1996 ősz): Hol egykor majd a Kos országa elterül

Kyria örök (1997 ősz?): S éjre vált a nap, A vérgázlónál

Erioni regék (1998 tavasz?): Lágy szélben, lazacszín hold alatt

Átkozott esküvések (1998 ősz?): Megtartó varázs

Morgena könnyei (1998 év vége)

Hideg karok ölelése (1999 tavasz?): Kadal kedve szerint, Akár a csillagok, Fattyúgyík, villám, szerzetes

Fekete vizek (1999 ősz)

A halál hét arca (2000 év eleje?): Hősi kard, Üstökösláng

Sogron lángjai I. (2000 szep)

Ha bármelyik dátumot pontosítani tudnád, azért nagyon hálás lennék.
Arra talán még emlékszel, melyik volt az első Boomen néven publikált műved: a Jó széllel toroni partra vagy a A holtak légiójában található 3 novella? Ezek még azelőtt jelentek meg, hogy 1996 őszén hármasban Gáspár Andrással és Kornya Zsolttal megalkottátok a Summáriumot és a Kráni krónikákat?

Üdvözlet a Hölgyeknek és Uraknak!
Egy kicsit elmaradtam, ehehe... bocsánat érte... ha lehet.
@AThomson:
Megkésve bár, de köszönöm. Sajnos teljesen igazad van az információáramlást illetően - pedig ahol lehet (vagy észrevettem) próbáltam jobban magyarázni. Egy megjegyzés mindenképpen az elhangzottakhoz, a pyarroniak "fogalmatlanságát" illetően, mert az akkor tényleg nem jött át. Nem tudom pontosan idézni, mert nincs itt a text. András egyik első szerkesztésekor tett bele a szövegbe egy nagyon fontos megjegyzést, ami nekem végre sikerült helyretennie az addigi rágódásomat, és ezek szerint később nem hangsúlyoztam eléggé. Eredetileg komolyabb rangban lévő karakterekkel gondoltam megoldani a kérdést, pl viadomóiakkal, páholyos varázslókkal, stb, de aztán a következő segített jobban pozícionálni a pyar küldöttséget: "akik jelen voltak, csupán a saját lelkiismeretükkel voltak kénytelenek elszámolni, Pyarron nagyjai a Dúlás után alig két évtizeddel, nem voltak abban a helyzetben, hogy nyíltan felvállalják a Kránnal való kapcsolatfelvételt."
Így kerültek a Kránnal kibékíthetetlen ellentétben álló viadomóiak helyett Dreina új "szerzeményei" a Vastenyerek a képbe, Adron papjai helyett, az ő képviseletükben egy szerencsétlen tudósember, vagy éppen Antoh papnője, aki a főhős szerint is annyira ostoba, hogy ne akadékoskodjon fölöslegesen, ha esetleg a Kránnal való egyezkedés kérdése komolyan felmerül.
A krániak érkezését - ahogy Puma is mondta - inkább a régi motorosokkal való összekacsintásnak szántam, konkrétan teljes mondatok megegyeznek az Avery-féle szövegben szereplő, a krániak érkezésé leíró kapunyitási jelenttel. Ironikusnak inkább annyiban érzem, hogy meg akartam mutatni, itt a lopakodókkal a krániak nem sokra mennek, nem egy sivatagi "no name" emír udvarába érkeznek, hanem egy jól előkészített tárgyalószigetre, ami vár rájuk.
@elegos7:
Phu... igen nehéz kérdés, megvallom őszintén, nem igazán emlékszem. Az biztos, hogy a Jó széllel jelentkeztem először a kiadónál - és András vagy százezer leütést kigyomlált a túlírt szövegemből, mire nyomdába került  smile - és a többi mind azután készült, hogy bevettek a brancsba. Először a novellák, utána csak a Sumi. Az általad felvázolt sorrend szerintem nagyjából így lehetett.
Még egyszer elnézést a hosszú hallgatásért - ez a fórumozás nem egészen az én műfajom.

boomen írta:

Üdvözlet a Hölgyeknek és Uraknak!
Egy kicsit elmaradtam, ehehe... bocsánat érte... ha lehet.
@AThomson:
Megkésve bár, de köszönöm. Sajnos teljesen igazad van az információáramlást illetően - pedig ahol lehet (vagy észrevettem) próbáltam jobban magyarázni. Egy megjegyzés mindenképpen az elhangzottakhoz, a pyarroniak "fogalmatlanságát" illetően, mert az akkor tényleg nem jött át. Nem tudom pontosan idézni, mert nincs itt a text. András egyik első szerkesztésekor tett bele a szövegbe egy nagyon fontos megjegyzést, ami nekem végre sikerült helyretennie az addigi rágódásomat, és ezek szerint később nem hangsúlyoztam eléggé. Eredetileg komolyabb rangban lévő karakterekkel gondoltam megoldani a kérdést, pl viadomóiakkal, páholyos varázslókkal, stb, de aztán a következő segített jobban pozícionálni a pyar küldöttséget: "akik jelen voltak, csupán a saját lelkiismeretükkel voltak kénytelenek elszámolni, Pyarron nagyjai a Dúlás után alig két évtizeddel, nem voltak abban a helyzetben, hogy nyíltan felvállalják a Kránnal való kapcsolatfelvételt."
Így kerültek a Kránnal kibékíthetetlen ellentétben álló viadomóiak helyett Dreina új "szerzeményei" a Vastenyerek a képbe, Adron papjai helyett, az ő képviseletükben egy szerencsétlen tudósember, vagy éppen Antoh papnője, aki a főhős szerint is annyira ostoba, hogy ne akadékoskodjon fölöslegesen, ha esetleg a Kránnal való egyezkedés kérdése komolyan felmerül.
A krániak érkezését - ahogy Puma is mondta - inkább a régi motorosokkal való összekacsintásnak szántam, konkrétan teljes mondatok megegyeznek az Avery-féle szövegben szereplő, a krániak érkezésé leíró kapunyitási jelenttel. Ironikusnak inkább annyiban érzem, hogy meg akartam mutatni, itt a lopakodókkal a krániak nem sokra mennek, nem egy sivatagi "no name" emír udvarába érkeznek, hanem egy jól előkészített tárgyalószigetre, ami vár rájuk.
@elegos7:
Phu... igen nehéz kérdés, megvallom őszintén, nem igazán emlékszem. Az biztos, hogy a Jó széllel jelentkeztem először a kiadónál - és András vagy százezer leütést kigyomlált a túlírt szövegemből, mire nyomdába került  smile - és a többi mind azután készült, hogy bevettek a brancsba. Először a novellák, utána csak a Sumi. Az általad felvázolt sorrend szerintem nagyjából így lehetett.
Még egyszer elnézést a hosszú hallgatásért - ez a fórumozás nem egészen az én műfajom.

@boomen:

Köszönöm, hogy erre jártál és szakítottál időt! smile Így megintcsak érthetőbb egy kicsit minden a novellával kapcsolatban. smile Mondjuk az ilyen diskurzusok jelzik talán legkomolyabban, hogy a M* irodalom mennyire túllépett a kocafantasy szinten, és mennyire nehéz sokszor mélységének megfelelően kezelni (gondolkodni smile ) az olvasónak, látod én sem tettem. Lehet egyébként a kevésbé ismert/súlytalanabb szereplők mögött egy olyat is sejteni, hogy a Fehér Páholy részéről ez egy jól megkonstruált bábjáték volt, ahol olyanokat választottak ki, akik a céljaiknak megfelelően viselkednek majd? A lopakodós jelenet abszolút átjött, nem vagyok régi motoros, de a Renegát nekem is alapkönyv volt anno. smile

Még egyszer köszönöm a választ!

@Athompson:
Egyben azt is jelzi, hogy az íróknak is jobban oda kell figyelni, hogy a mondandójuk egyenesben átjöjjön. Magam ugyan szeretem az olyan szövegeket is, ahol elsőre nem látszik az író akarata, hanem játszik az olvasóval és kíváncsi, hogy leesik-e odaát a kétfillér, mond e valamit neki a szöveg, belevehető-e a játékba.
A fenti példa nem ilyen, itt a tisztább fogalmazás segített volna - bár nem árt persze az értő olvasás sem smile
Megkonstruált bábjátéknak annyiban nevezném, hogy a Páholy és a Papi Szék is áldását adta - kétségbeesésében - az ötletre (mint látjuk, leginkább Dreináéra), de azt nem merte megkockáztatni, hogy olyanok is odakerülhessenek, akik alapból meghiúsítják a tárgyalásokat (kivéve ugye Amoris Martas-t, de ő meg kráni előfeltétel volt, úgyhogy be kellett nyelniük).
Egy jól körülbástyázott próbálkozás volt ez inkább, titkos politikai alkupróba, ami csak utólag derülhetne ki a nagytöbbség számára. Ahogy alakultak végül a dolgok, maga a Papi Szék is jól járt - ezt már el lehet otthon adni úgy, hogy voltaképpen Krán jött az alku ötletével, és akkor a viadomóiak dühönghetnek kedvükre - de nem a tárgyalásokon. Mint ahogy majd valószínűleg fognak is egy kicsit.
Az új kérdés a Szék beavatottjai számára inkább most Kyel szerepe az alkuban. Nyilván ezek tejjességgel a titkos információ kategóriába tartoznak, és nem erről fognak tárgyalni az útmenti fogadóban a népek, bár annak az ideje is eljöhet majd - de nem most rögvest.

boomen írta:

@Athompson:
Egyben azt is jelzi, hogy az íróknak is jobban oda kell figyelni, hogy a mondandójuk egyenesben átjöjjön. Magam ugyan szeretem az olyan szövegeket is, ahol elsőre nem látszik az író akarata, hanem játszik az olvasóval és kíváncsi, hogy leesik-e odaát a kétfillér, mond e valamit neki a szöveg, belevehető-e a játékba.
A fenti példa nem ilyen, itt a tisztább fogalmazás segített volna - bár nem árt persze az értő olvasás sem smile
Megkonstruált bábjátéknak annyiban nevezném, hogy a Páholy és a Papi Szék is áldását adta - kétségbeesésében - az ötletre (mint látjuk, leginkább Dreináéra), de azt nem merte megkockáztatni, hogy olyanok is odakerülhessenek, akik alapból meghiúsítják a tárgyalásokat (kivéve ugye Amoris Martas-t, de ő meg kráni előfeltétel volt, úgyhogy be kellett nyelniük).
Egy jól körülbástyázott próbálkozás volt ez inkább, titkos politikai alkupróba, ami csak utólag derülhetne ki a nagytöbbség számára. Ahogy alakultak végül a dolgok, maga a Papi Szék is jól járt - ezt már el lehet otthon adni úgy, hogy voltaképpen Krán jött az alku ötletével, és akkor a viadomóiak dühönghetnek kedvükre - de nem a tárgyalásokon. Mint ahogy majd valószínűleg fognak is egy kicsit.
Az új kérdés a Szék beavatottjai számára inkább most Kyel szerepe az alkuban. Nyilván ezek tejjességgel a titkos információ kategóriába tartoznak, és nem erről fognak tárgyalni az útmenti fogadóban a népek, bár annak az ideje is eljöhet majd - de nem most rögvest.

Ah jó volt ez így, el kell olvasni még egyszer, lassan pont eleget is pihent a könyv hozzá. smile Most olvasom a Bíborgyöngyök I-et, kifejezetten hangulatos volt a novellád, és nagyon jól átjön rajta az az odafigyelés ami az egész köteten. A MH3-ba készülsz esetleg valamivel? smile

Üdvözlet!

Az "Örvényben" egy remekül teljesített feladat - tudtuk, hogy Pyarron és Krán megegyeztek, de a hogyant izgalmasan elmesélni még nagyobb kihívás. Személyes kedvencem lett ez a novella az utóbbi idők terméséből.

A novellás fórumban már kérdeztem, de valahogy kimaradt: a Te elképzelésed szerint Harsyr Brei, Sogron toroni Kegyeltje (és főpapja) kyr származék, vagy ember? Nem találtam erre vonatkozó adatot a Toronban, de mivel a Lélekőr is ember fajú, elvileg lehetségesnek tartom.
Összességében Sogron toroni egyháza mennyivel ápolja jobban az eredeti kyr hagyományokat/eszményt, mint Tharré? A pozícióharc ugyanolyan éles, vagy a vallás jellege katonásabb, és ezért a szervezet stabilabb?

Utoljára lightningrider szerkesztette (2013.11.07. 10:50:25)

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

Kedves Péter!
Jaering-Yd Garunnal Daumyr egyik Öregjével, a Tengeri Kígyóval kapcsolatban szeretnék kérdezni. Tudom, hogy a calyrok közül az Öregek száma három. Testük még az a test, ami Calowynen látta meg a napvilágot. Hatalmuk szinte mindenekfeletti. Közülük is kiemelkedik Jaering-Yd Garun, aki Toron Ezüst Hatalmasaként szerelemre gyúlt Avida Dolor iránt és az Ötszázéves Háború idején, ha jól tudom köze volt Kyria császárának a meggyilkolásához. Ezt követően a Pusztítók Csatájában alul maradt az új császár Shri-En Igron ellenében és ezután Avida Dolor elleni küzdelemnek szentelte idejét. Jelenleg Daumyr szigetén a Boszorkányerőd mélyén (elnézést a szóhasználatért) „lappang”. Tudott, hogy Athalayt hordozza, azaz Jelhordozó, a Nagyok egyik avatárja. Vele kapcsolatban a következő kérdések vetődnek fel bennem. Jaering ugye még Calowynen látta meg a napvilágot, az ynevi kronológia szerint a Negyedkor végén, Ötödkor hajnalán. Vállalt e, és ha igen milyen tevékeny részt abban, hogy a kyrek egy része az őshazájukból Ynevre települjön. Milyen részt vállalt a Cranta elleni háborúban? Mi miatt szorult háttérbe az általa irányított Toron és Shulur Enrawellel szemben? Főként akkor érdekes ez, amikor tudjuk, hogy Jaering később végigélte a teljes Ötödkort úgy, hogy addig Kyriának több császári dinasztiája is volt regnálása alatt.  Nem akart e ezen a helyzeten mármint a főváros és a főhatalom ügyének kérdése, már Gra-Tinol előtt jóval korábban változtatni. A Nagyok adott avatárjai ezek szerint nemcsak egy világkorszaknyi ideig működhetnek Yneven, hanem ha akarják örökéletűek lehetnek, mint amit Jaering példája is igazol. Már Calowynen is élt, harcolt Avida Dolorért és ellene és még a 14. Zászlóháború idején is Daumyrban tartózkodik. Ezzel azon Kilencek egyike, akik a legnagyobb hatalommal bírnak a kontinensen. Van e  köze Jaeringnek a Cyr klán Dom Supreorához Jakirte Jakhoz, aki szintén calyr és Jelhordozó. Létezhet, hogy egyszerre ketten vannak. egyazon helyen és időben? Egyik Jak a „hetedkori”, a másik a negyed-ötödkori Jaering, aki talán vezeklésből maradt a hetedkorban, helyre ütni a dolgokat? Erről a titkokba burkolózó Hatalmasról szeretnék többet megtudni. Már ami publikus információnak számít vele kapcsolatban, és nem sérti a szerzői közösség későbbi terveit a figurával kapcsolatban. Nagyon Köszönöm!

„Nem moccan a medve. Nem moccan a vadkan. Lesték egymást: mi lesz? …Kavargott a hó, gomolyogtak a testek. Sárga meg veres cseppekben fröccsent szerteszét s olvadozott a havon a testek párája, a nyár, a vér…”

Üdv' a toroni jelhordozó kapcsán ezt az oldalt érdemes átböngészni
http://www.ynev.hu/forum/viewtopic.php?pid=20434#p20434

Köszönöm dragondark! Sajnos elolvasva a vonatkozó részeket ezek után bennem nagyobb lett a kavar mint eddig volt. Garun negyed-ötödkori hatalmi és politikai szerepének a tisztázásához nem igazán jutottam közelebb. Gondolom a teljes igazság erőssen spoileres lenne még.  smile

„Nem moccan a medve. Nem moccan a vadkan. Lesték egymást: mi lesz? …Kavargott a hó, gomolyogtak a testek. Sárga meg veres cseppekben fröccsent szerteszét s olvadozott a havon a testek párája, a nyár, a vér…”

Sogron lángjai II:

http://kiskorosiprovocateur.blogspot.hu … ai-ii.html

Szobámban tértem magamhoz… Mit tettél velem, sedular? Mit tettél velem, Boomen? Megtörtént, vagy csupán álmom mécsét lobbantottad fel? Vallj színt, krónikás!

Nem tudom, hogy mennyire olvassa Péter ezt a fórumot, de megpróbálok ide írni, hátha sikerül elérnem Boomen mestert.

Továbbra sem adtam fel, hogy saját elképzeléseimet integrálva "felfrissítsem" az eredeti Riegoy - városállamokhoz írt szócikkedet. Tudom az első próbálkozás nem nagyon jött össze ( gondolok itt az elfes nézetkülönbségre ) ezért szeretném, ha valamilyen konszenzusra jutnánk az ügyben, hogy szerinted hogyan lehetne aktualizálni Riegart.

András fórumán,- kérdésemre- azt az infót kaptam, hogy a jóváhagyott szinopszisból dolgozó szerzők jobb helyzetből vághatnak neki egy komolyabb mű ( regény, saját novelláskötet ) megírásának, ezért szeretném kikérni a véleményedet és korántsem az a szándékom , hogy elvitassam tőled az eredeti koncepció megalkotásának érdemeit.

Szeretnék egy olyan - átfogó jellegű - leírást összehozni, amely megtartja a Te gondolataidat, ötvözve saját elképzelésemmel, mely kidolgozottságában lehetne akár egy novellapályázat segédanyaga is.

Címszavakban arra gondoltam, hogy egy mozgalmas, ámbár Ynev egészét tekintve jelentéktelen területen a szabadosság, a kaland, a hősiesség lehetne a meghatározó. Toron, Shadon tökéletes a maga bonyolultságában: Riegar pont az egyszerűségével tűnhetne ki. Ha egy mondatban kéne megfogalmaznom azt mondanám, hogy egy Riegoy regény az én elképzelésemben inkább Dumas Három testőrére hajazna ( mozgalmasság, humor, egyszerűség ), mintsem Tolkien agyoncifrázott, nyújtott, szánt szándékkal bonyolított műveire.

Maradok Tisztelettel : Ékes Zsolt - Ark

U.i.: Remélem valamely formában lehetőség nyílik rá, hogy elnyerjem a jóváhagyásodat, segítségedet.

Ha a lábad már nem bírja, a szíved vigyen tovább!

@Arc de Angely
Igen,szoktam nezni a forumokat, csak ritkan jelentkezem,de most pont itt vagyok, s ha egyszer hazakerulok, az elozoekre is valszolok majd.
A legutobbi alkalommal irtam azt is, hogy eppen most pofozzuk ki Andrassal a Riegoy kornyeki dolgokat, es azota ez el is keszult,megvan a nagyjabol vegleges formaja. Egyebekben pont a veled valo beszelgetest is felhasznalva simizett el egynemely dolgokat pl elfes vonalon.
Azt nemtom Andras mennyire gondolta publikusnak az elkeszult anyagot, ezt tole kellene megkerdezni. Abban is biztos vagyok, hogy ez csak egy mindenhova illeszkedo, altalanos hatter, es boven akad meg hozzapaszitani valo. Es valoban, ahogy mondod, egy egyszerubb videk- mondjuk Shadonhoz kepest, de boven van benne potencial - monnyuk ugy, inkabb kiesik a fo verkeringesbol.
Szal a hatteranyag Andrasnal van, o dont egyelore mi a publikus belole / akar meg ide az Ynev.hu-ra is kikerulhet jobb esetben.
Szoval en biztosan nem fogom azt mondani, hogy el a kezekkel Riegartol,mertaz en homokozom- plane most, h sikerult a keszulgeto nagy egesz szerves reszeve tenni.
hajra!

boomen írta:

@Arc de Angely
Igen,szoktam nezni a forumokat, csak ritkan jelentkezem,de most pont itt vagyok, s ha egyszer hazakerulok, az elozoekre is valszolok majd.
A legutobbi alkalommal irtam azt is, hogy eppen most pofozzuk ki Andrassal a Riegoy kornyeki dolgokat, es azota ez el is keszult,megvan a nagyjabol vegleges formaja. Egyebekben pont a veled valo beszelgetest is felhasznalva simizett el egynemely dolgokat pl elfes vonalon.
Azt nemtom Andras mennyire gondolta publikusnak az elkeszult anyagot, ezt tole kellene megkerdezni. Abban is biztos vagyok, hogy ez csak egy mindenhova illeszkedo, altalanos hatter, es boven akad meg hozzapaszitani valo. Es valoban, ahogy mondod, egy egyszerubb videk- mondjuk Shadonhoz kepest, de boven van benne potencial - monnyuk ugy, inkabb kiesik a fo verkeringesbol.
Szal a hatteranyag Andrasnal van, o dont egyelore mi a publikus belole / akar meg ide az Ynev.hu-ra is kikerulhet jobb esetben.
Szoval en biztosan nem fogom azt mondani, hogy el a kezekkel Riegartol,mertaz en homokozom- plane most, h sikerult a keszulgeto nagy egesz szerves reszeve tenni.
hajra!

Hurrá!!!!! Számomra ez az év legjobb híre! Az elmúlt 17 évben (a 1998-as Rúnás cikk óta) ez volt a kedvenc területem egész Yneven, nagyon köszönöm ezt a korai karácsonyi ajándékot.  big_smile

@Arc de Angely
hajra!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod és örülök, hogy elkészült egy frissített koncepció.  smile Remélem egyszer eljutok odáig, hogy írnom is sikerüljön egy jó kis regényt Riegarra. A háttér szerencsére ezek szerint adott smile

Ark

Ha a lábad már nem bírja, a szíved vigyen tovább!

Draconarius!

Tudom, hogy alapvetően Péter véleményére vagy kíváncsi, de leírom, hogy én hogy értelmeztem a dolgokat és remélem mindketten kapunk választ/kiigazítást.

Jaering valóban igazi negyedkori kyr, megtestesít mindent, ami Kyriát naggyá tette. Nem hajtotta végre a végső átalakulást és nem távozott el az egekbe ym-ként, véleményem szerint azért, mert Yneven akarta szolgálni a birodalmat. Nem lázadt Enrawell ellen, mivel azt az 5 isten jelölte ki, az anyrokon keresztül, és Jaering ezt vita vagy kétely nélkül elfogadta. Ugyanúgy a kyr császárok uralmát, akik a kyr istenek teljes pártfogását élvezték, így megtestesítették magát a birodalmat. Ez a hit kezdett meginogni, amikor az Ötödkor vége felé végig kellett nézni a dinasztiák leromlását, az isteni pártfogás halványulását (nekem ez nem tetszik különösebben, mindig is hinni akartam, hogy Orwella döntötte meg a birodalmat, és sajnálattal olvastam a Toron idevágó részeiben Kyria számomra érthetetlen romlását), azonban még nem vált árulóvá. Erre csak akkor került sor, amikor az Orwella iránt gyúlt szerelme megingatta a hitében is. Ettől kezdve megszűnt számára Enrawell szentsége, és a háború rossz kezelése közjogi értelemben is elfordította Enrawell-től.
Jakirte Jak Cyr már Ynevi születésű ötödkori calyr, eredménye a kyrek próbálkozásának, hogy a Jelhordozók manipulálásával pányvát vessenek a Sorsra magára. Ennek a tervnek a csúcspontja volt azt, hogy Kyria végóráiban Igron császár,    a Keleti szél Daumyr mélyén pihenő Athalay és Kryel seregvezér is Jelhordozó volt, talán még mások is, pontosan kilencen.

Nekem ez eddig így kereknek tűnt, de a Keleti szél teljesen megkavart. Nemigazán értem az ötödkori kyr Lan-Ro Ryen és Gorduin kapcsolatát, valamint azt, hogy ezek szerint megszűnt Jelhordozónak lenni.

Köszönöm Aylarth!

Valahogy úgy értelmezem, hogy a kyr elit (vagy annak egy része) Avida Dolort és tevékenységét egyfajta változást katalizáló, szükséges rosszként élték meg. Vagy legalábbis megpróbálták eként látni és felfogni, elfogadni. Amikor rájöttek, hogy nem ők irányítják Avida Dolort, hanem az őket, már késő volt. Volt még (forrás: Toron) Calowynen az ősi időkben egy Fellegnek nevezett entitás. Ennek a szerepe, tevékenysége nagyon hasonlított Avida Doloréra és vélhetően ezért vonhattak párhuzamot közöttük. Kyria amúgy nem is biztos, hogy az Ötszázéves Háborúba rokkant bele, hanem inkább a Kígyóhajú Ynevről való távozásába.

A dinasztiák leromlását nem igazán tudom értelmezni, ugyanis bennem a Halál havában megénekelt Hatalmasok tanácskozása él, amikor a színen feltünő magasztos fenség, Shri-En Igron egyáltalán nem mutatta a romlás jeleit. Bár meglehet az elődje igen.  smile 
Viszont még mindig nem látom, hogy volt e és ha igen, milyen szerepe Jaeringnek abban, hogy a calowyniak egy része Crantára tört? Renier tollából Cranta idejéről csak két kyr seregvezér neve maradt meg; Yllath-Zhorbal nagyhercegé és Shahr-An Ouldar marsallé. Pedig ekkor talán már Jaering-Yd Garunnak is a színen kellett volna lennie.

Üdv!

Most olvasom újra az Opálhajós c. antológia novelláit. Remek csemege, helyenként igazán káprázatos költői képekkel. Igazán tetszik, gondoltam megírom.

Jéglovag

Sziasztok!

Ladyr árnyaiban milyen novellák jelennek meg és mennyire lesznek átdolgozva? Kicsi pontosítások vagy teljes átírások lesznek?

Abbo írta:

Sziasztok!

Ladyr árnyaiban milyen novellák jelennek meg és mennyire lesznek átdolgozva? Kicsi pontosítások vagy teljes átírások lesznek?

Tartalom:
Ködös völgyeken át (alaposan átdolgozva, lényegében új írás lesz)
Vizeket álmodni (minimális szöveggondozás)
Kyr krónika (karakterre nem lesz benne sok változás, de tartalmilag egy kikerekített, bővített verziónak felel meg)
Toroni krónika (karakterre itt is max. 10 % körüli a változás (mondjuk ez egy kisregény, tehát ez plusz tizenakárhány oldalt jelent), de új szállal, bővítéssel, jelentős hangsúlyáthelyezéssel)

Beleolvasási lehetőség a Ladyr árnyai kötetből!
http://kiadoiblog.deltavision.hu/cimkek/ladyr-arnyai/

Első részlet: a ködóriásokról (vadonatúj jelenet!)
Mai új részlet: Alyss az Elátkozott vidéken

Könyvheti interjú Jan van den Boomennel smile
http://kiadoiblog.deltavision.hu/konyvh … en-boomen/