Téma: Gáspár Péter írói fóruma

Gáspár Péter - Jan van den Boomen néven - a Valhalla első alkotói nemzedékének meghatározó alakja, számos alapmű, köztük az epikus Toron világbemutató kötet szerzője, békepárti hadzsi és igaz barát.
Itt válaszol a hozzá intézett kérdésekre... mikor épp a Kárpát-medencében/netközelben tartózkodik.

Hozzászólás: Gáspár Péter írói fóruma

Üdv Péter!
Egy lapozgatós könyvet írok a kalandorkrónikák sorozatban, a Kígyófészek folytatását. Ebben a til smeddethi Parázsleányokat is felhasználtam. Arról érdeklődnék, mert kicsit homályos, hogy most boszorkányszektáról van szó vagy a Parázsleányok Sogron papnők? Esetleg mindkettő?
Raoul Renier Antera novellájában (Bíborgyöngyök 2.) Úgy tünnek boszorkányok: "Hogy a föld nyelné el az összes tűzimádó boszorkányt!", más forrásokban papnők, de nem egyértelmű.
Köszi az info-t!

Üdv!

boomen írta:

Így előfordulhat olyasmi is, hogy a Tharr hitén lévő Ikerszekták is Morgena irányítása alá kerülnek

A három renegát embervadász történetéből nekem úgy tűnt, hogy a Quars megismerése és alkalmazása egyértelmű - bár talán nem tudatos - elköteleződést jelent Morgena irányába. Rosszul értlemeztem a dolgot?

Üdv!
Grogrum, nem akarok illetéktelenül beleszólni, de a parázsleányok ügyében javaslom, hoyg nézd meg Alan O'Connor Aquir gyűrű című regényét. Arra nem esküszöm, hogy az ötlet eredetileg az övé, ám időrendileg ott jelentek meg elősör, és sokkal részleteseben tárgyalják őket, mint az általad említett félmondat. A könyvtől egyébként ne számíts sok jóra, ám ez az ötlet (is) remek benne szerintem.

Sogron nevében!

Üdv Gergő!
Az Aquir gyűrű nincs meg, és nem is fogom csak ezért megvenni. Azért Pétertől kérdeztem, mert úgy tudom van konkrét elképzelése a Parázsleányokról, és nem akarok belezavarni vele a könyvemmel, illetve átírni az egészet, ha nem hozható össze. Amúgy köszi az infót. Szívesen veszek bármit amit tudsz róluk.

Üdv!
Van róluk kigyűjtött anyagom, persze az író fejébe nem látok bele, így csupán a hivatalosan megjelentek alapján.
Ha írsz egy címet, elküldöm szívesen.
magyargergely kukac frímél pont hu

Sogron nevében!

Elküldtem a fríméledre a citromomat.  smile Arra küldheted.
Köszi!

Üdvözletem Mindenkinek Ezúttal is!

Megtisztelő, hogy van nekem egy ilyen fórumom, egyben ijesztő is, ismerve magamat, a hajlandóságomat és nethez való viszonyomat. Ahogy egy barátom mondaná, az a legkevesebb, hogy megígérem, hogy válaszolgatni fogok és jelen leszek, de ismerem  a fennforgásaimat. Naszóval, ennyi mentegetőzés után.
Parázsleányok - Valóban Imre ötlete volt, egy közös agyalás során jutottunk el hozzájuk, és pont azért jöttek létre, hogy találjunk mindenféle papnőket Toronba. Szóval így lettek ők Sogron szolgálói, és nem boszorkányok. Hogy Til Smedethben pontosan mi van, azt most neked megmondani kedves Bendegúz nem tudom. Hogy egy kívülálló boszorkányokként átkozza őket, az lehet csupán a figura tudatlansága is. Ha Magyar Gergely átküldte neked az anyagát, akkor már bőven beljebb vagy.
Ikrek és mágiájuk vs Tharr.
Valóban az Iker-mágia Morgenához közelíti őket, de ettől függetlenül (ill. emellett) akadnak bőven olyan szektáik, amelyek Tharr főségét ismerik el, és az ő nevével vonulnak küzdeni (még abban az esetben is, ha rendelkeznek valamiféle árnymágikus potenciállal - ami egyébként nyilván sokkal gyengébb, mint a Morgenához közeli klánoké). Mindez persze azért jöhetett így létre, mert az idők során hamarabb voltak Tharr hitű Ikrek, minthogy az egész koncepció végsőbb formáit elnyerte volna, és nem akartam még jobban összekavarni a képet. Mindazonáltal sikerült.

Tisztelt Péter!

Megkaptam Gergő anyagát, amivel már beljebb vagyok.
Egyébként Zsófival értekeztünk, hogy melyik boszorkányszekta legyen a könyvben. Először Livina volt, aztán jutottunk el a Parázsleányokhoz. Elvileg megkérdezte, hogy mehetnek e, így nekem akkor egyértelmű volt, hogy boszik, de ha nem, hát nem. Akkor majd kerítek egy másik szektát, bár nekem boszorkányoknak jobban tetszettek a Parázsleányok. Na, mindegy.
Bendegúzként kíváncsian várom mi van Til Smeddethben.  smile  Remélem a Sogron lángjai folytatásából kiderül.

Üdv.

Üdv!
Til Smeddeth városa csupán Raol Renier cikkében, majd a Szürkecsuklyások térképén jelent meg, később a Bíborgyöngyökben volt róla egy fél mondat, miszerint sogronita városállam.
Én ennyit tudok róla:

Til Smeddeth (évár)
Sogronita városállam a Quironeia déli partvidékén, kivált konzervatív hitfelfogásáról és az Ordan iránt táplált engesztelhetetlen gyűlöletéről nevezetes. Bár a zászlóháborúkban többnyire Toron oldalán száll hadba, mégis hagyományosan baráti kapcsolatokat ápol a dorani magokráciával. Kormányzata oligarchikus köztársaság, a valódi hatalom azonban sokak szerint a Parázsleányok titkos rendjének kezében van, mely a vezető iparos- és kereskedőcsaládok hölgytagjai közül toborozza utánpótlását.
Innen származott Amman Rubendark is. (Alidax gyöngyei,310/1; RúnaVII/1,SzerafizmusII,47/1/1)

Ez az eddig megjelentek alapján. Persze lehetnek még régi, mögöttes koncepciók, illetve annak titulált friss ötletek, ebbe nem látok bele.

Sogron nevében!

@Magyargergely: részemről biztosan nincsenek.
A példány úton van. Még egyszer köszönöm. smile

Engem Magyargergely meggyőzött, újabb ötpontos gyakorlat. Újfent arról lehet szó, hogy egy néven két különféle dolog is szerepel, ami nem lep meg különösebben, az annál inkább, ha ez lenne az utolsó. Zsolt variációja szokás szerint elegáns és rafinált, ezek simán akár boszorkányok is lehetnek.
Nekem égegyadta ötletem nem volt Til Smeddeth-tel, szóval passz.

Akkor szerintem olyasmi is lehetne a Parázsleány, mint az Orwela papnő. A szakrális hatalma mellett használ boszorkánymágiát is. Meg ahogy sz Aquir gyűrűben le van írva, afféle vallási fanatikusok, de azért intrikáznak Ordan ellen, és jó kapcsolatban vannak Dorannal, de a Fekete hadurak oldalán harcolnak.  hmm Kicsit kesze-kusza. Persze, csak ha nem véletlen névegyezésről van szó. De jó is így. Így ki lehet hozni belőlük még paprikás krumplit is.  big_smile
Ezt azért jól kiveséztük.

Csak most olvasom a Regények és antológiák fórumon, hogy az Ifini éjszakákban is szerepel Parázsleány, aki szerafista, mellesleg niarei harcművész. lol Csak, hogy kavarjak még egyet a katyvaszon.

grogrum írta:

Csak most olvasom a Regények és antológiák fórumon, hogy az Ifini éjszakákban is szerepel Parázsleány, aki szerafista, mellesleg niarei harcművész. lol Csak, hogy kavarjak még egyet a katyvaszon.

A parázsanya egy csókkal magához kötött niarei harcművésztől tanult,akiből kisajtolt minden használható tudást.Egyébként az Ifini parázsleányoknak nem sok közük van Sogronhoz,mivel hatalmukat egy  varázsigék segitségével  fogvatartott morquor-tól nyerik.
Üdv!

Utoljára leonidas szerkesztette (2011.03.15. 12:51:48)

Értem! Köszi! Még nem olvastam azt a könyvet, csak a hozzászólásokból olvastam ki amit írtam.
Üdv!

grogrum:
Semmi gond.Szivesen.
Üdv!

Üdv Péter!

Ha már van saját topicod itt akkor feltennék neked egy kérdést,bár nem M.A.G.U.S.-os.Anno még a Tuan kidó égisze alatt kijött egy regényed,az Esőhozó.Lehet esetleg számítani a Deltánál a folytatásra,mert én igencsak hangulatos regénynek tartottam.
Válaszodat előre is köszönöm.

norm:
köszönöm a véleményt, mindig örülök, ha felbukkan valaki, akinek örömöt okozott az a történet. Van egy pár baja, és egy normális szerkesztéssel egészen pofássá lehetne verni, de még így is szeretem, sok mindent bele tudtam rakni, amit akartam.
Minekutána a teljes sztorija három különböző epizódban zárja magát kerekre, én magam szívesen foglalkoznék vele. Kérdés, hogy az első rész különféle okokra visszavezethető sikertelensége nem lenne-e alapból gátja a dolognak. Nagyon ne számíts a folytatásra, de el tudom képzelni, hogy egy-két éven belül megint nekilátok, mert nagyon sok dolog mocorog benne. És ezek időről-időre nem hagynak nyugodni.

Péter,köszönöm a válaszod!

Én reménykedem,mert az hal meg utoljára! smile

Szép napot smile

Én nagyon örülnék, ha a történet folytatódna ... amikor megvettem a könyvet, nem hittem volna, hogy ennyire élvezni fogom. Szerintem más is ezt gondolná, ha nem félne az ismeretlentől ...
Remélem megélem a folytatást smile

Minden jót'

Üdvözletem!

Először is, elkötelezett Toron- rajongóként nagyon örülök, hogy Péter is kapott egy fórumot  smile
Először András részlegében kérdeztem, de aztán megláttam ezt, úgyhogy itt is megkérdezem:
Tervezel a Tűzön, vízen, árnyékban- hoz hasonló kötetet? Nekem személy szerint nagyon tetszett a Császár- sziget  big_smile
Még valami: milyen IRL nép, anyagi kultúra ihlette a Kyr Birodalmat? Így első tippre a rómaiak jutnak eszembe róluk...

Angithia

"Pulvis et umbra sumus"

@Angithia: Üdv a fedélzeten! a Tűzönvízen afféle szerelemgyerek volt és viszonylag hamar megszületett. Ha akadnak majd hasonló fejlövéseim, minden bizonnyal belevágok. Egyelőre a Manifesztes kötet novellájával birkózom, vadiúj regénytervem nincs, csak régi adósságaim.
A kyr birodalom nem az én fejlövésem volt, annak idején Csanád pátyolgatta őket, gyanítom neki is más elképzelései voltak, mint ami végül lett, noha próbáltam következetes maradni az elképzeléseihez. Ha jól tudom, annak idején nem feltétlenül valamely földi nép vagy kultúra volt a közvetlen ötletadó.
Amire válaszolni tudok, az már a kyr-toroni kultúrkör, mert azt már én polírozgattam, s csak menet közben vettem észre, hogy mennyi közös vonása van a középkori Japánnal. És persze rengeteg egyéb dolog is belekavart, de egyetlen párhuzamos, IRL brigádot nem tudnék megnevezni velük kapcsolatban egyértelmű ősként.

András fórumán elhangzott kérdés a homoki elfekkel kapcsolatban. Nos, ők valóban túlélik a Manifesztációt és némi ötletek is vannak a nyolcadkori ügyes-bajos dolgaikról (melyek nem feltétlenül az én fejemből pattantak ki, viszont legalább érdekesek). Ezt még át fogjuk rágni egy kicsit, de ígéretesnek tűnnek. Amit momentán tudni lehet róluk, hogy jelenleg két nagyobb??? szállásterületük van. Az egyik a Gyilokpuszta és környéke, a másik pedig jól bent a Mélysivatagban. Itten sunnyognak és tervezgetnek mindenféle bosszúkat amund és dzsenn állások ellen - szokásuk szerint. smile

Köszönöm szépen a választ smile

Biztosan hülye kérdésnek tűnhetett, de néha csak meglátok leleteket, és bevillan róluk egyik vagy másik bagázs  big_smile természetesen nem egy az egyben párhuzamra gondoltam, csak esetleg hasonló "víziókra".

Közben felötlött egy újabb kérdés: a kyr házasságkötési szokásokról tudnál nyilatkozni valamit? A Birodalom nagykönyvében csak annyit találtam, hogy a Háromfejű papjainak tiszte összeesketni a feleket különféle esküvői szertartásokon, aminek flancossága az ember rangjától függ (de talán csak figyelmetlen olvasó vagyok).
Remélem lesz még pár hasonló fejlövés, mert élvezet olvasni őket smile

Jó munkát a novellához!

"Pulvis et umbra sumus"

Hali!

boomen írta:

Amire válaszolni tudok, az már a kyr-toroni kultúrkör, mert azt már én polírozgattam, s csak menet közben vettem észre, hogy mennyi közös vonása van a középkori Japánnal. És persze rengeteg egyéb dolog is belekavart, de egyetlen párhuzamos, IRL brigádot nem tudnék megnevezni velük kapcsolatban egyértelmű ősként.

Érdekes, nekem már réges-rég Bizánc - a róla elnevezett politikával, ideértve a hátbaszúrás/méregkevés
alapú problémamegoldást, a hatalmas, lenyűgöző templomaikkal, a görögtüzet köpködő hajóikkal, a
katafrakt Vihargárdával és persze egy régi, nagyszerű, bukott ám máig ható birodalom elkeseredetten
küzdő, jócskán megfogyott örököse (ti. Kyria-Róma, Toron-Bizánc).

(No persze a bazileoszok nagyon nem Tharr nevében áldották
meg a császárt)

Japán pont nem.

Adios
KLM

Utoljára KLM szerkesztette (2011.04.20. 10:15:08)