Téma: Kérdések, ötletek, észrevételek

Kérdések, ötletek, észrevételek

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Hozzászólás: Kérdések, ötletek, észrevételek

Szép lett smile Érdemes volt várni.

Tetszik, örülök, köszönöm utólag és előre is a befektetett munkát.
Két észrevételem lenne:
az apróbbik: rss vagy atom feed ugye lesz (vagy már van csak nem találom)?
a bátrabbik: egy a kiadványok szószedeteire támaszkodó ynev-wiki létrehozását nem tervezitek? lehet csak nekem vesszőparipám, de nagyon jó lenne együtt, egy (hivatalos) helyen megtalálni az ezernyi szócikket. És biztos vagyok benne, hogy egy wiki-motor beüzemelése után - az eredetihez hasonlóan - közösségi alapon nagyon gyorsan bő tartalommal telne meg. Persze a szószedetekből származó esetleges átemelések szerzői jogi vonatkozásával nem vagyok tisztában, de talán itt nem lenne aggályos az elhelyezésük.

Sokat vártam erre az oldalra. Az első alapkönyvvel kezdtem és mindent megvettem azóta is. Vannak jó és rossz kiadványok ebből a világból, de fenntartások nélkül imádom!

Ha már a szószedetnél tartunk, jó ötletnek tartom, hiszen sok könyv tartalmazza ezeket, néha átfedésekkel. Valóban jó lenne egy helyre tenni mindet.

Jó lenne egy történeti kronológiát is összeállítani, amire láttam már próbálkozást, de az sem volt teljes. Magam is próbálkoztam már vele, de sok volt benne az ellentmondás.
Sok helyen leírják, hogy nincs adat az elsőtől a negyed korig, pedig vannak utalások és adatok. Ezeket is időrendbe kellene szedni.

Külön korokként és Észak illetve Dél Ynevre kellene megcsinálni, ami elég heroikus munka, mert az összes eddigi anyagon - játékkönyv, regény, novella és még ki tudja mi mindenen kellene átrágni hozzá magát az ember, ork, elf, törpe stb. fiának:D

Utoljára Tremorlor szerkesztette (2010.11.08. 20:51:30)

vokod írta:

az apróbbik: rss vagy atom feed ugye lesz

Igen. Több más funkcióval együtt folyamatosan tervezzük bevezetni.

vokod írta:

a bátrabbik: egy a kiadványok szószedeteire támaszkodó ynev-wiki létrehozását nem tervezitek?

Már készül... smile

Tremorlor írta:

Jó lenne egy történeti kronológiát is összeállítan

Nagyon jó ötlet, ehhez hasonló tartalmakkal szeretnénk feltölteni a Tabernákulumot.

A letölthető Rúna magazinok ötlete rendkívül örvendetes. smile Egyébként az egykori számok teljes anyagát tartalmazni fogják, vagy csak a M*t érintő cikkeket, novellákat?

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

@Gambit: köszönöm a válaszokat. jó válaszok :-)

Angelpriest írta:

A letölthető Rúna magazinok ötlete rendkívül örvendetes. smile Egyébként az egykori számok teljes anyagát tartalmazni fogják, vagy csak a M*t érintő cikkeket, novellákat?

Csak a MAGUS-sal kapcsolatos anyagokat.

Végre, végre, végre!!!
Erre megérte várni!
Persze ettől függetlenül még a sima DV fórumot is fogom követni. tongue

Bye:
David R. Blake

U.i.: az azért jó dolog, hogy ide nem kell külön regisztrálni, hanem jó a "DV-s accountom" is.

"… soha nem lenne szabad arra gondolnom, hogy a győzelem képtelenség. Elég csak erre gondolni – és máris vesztettél."
"...A vodka a lélekhez szól. Akkor ha már nagyon, de nagyon fáj."
                                                             /Szergej Lukjanyenko:Éjszakai őrség/

Sziasztok!

Én is nagyon vártam ezt a honlapot és remélem rengeteg izgalmas dolog kerül majd ide fel.

Olyan kérdésem lenne, hogy lesz-e arra lehetőség, hogy Ynev nem kidolgozott részeit egy hétköznapi ember kidolgozza, és az esetleg ide felkerüljön, mint hivatalos anyag?
Természetesen az alkotók elképzelésének megfelelő anyag, amit ők lektorálnak.Itt pontosabban olyan anyagra gondoltam, mint az Ekbir-sivatag vagy a Caedon.

Választ előre is köszönöm szépen!

Sziasztok!

Nekem ilyen-olyan formába meg van sok Rúna, amennyiben kell szívesen küldöm.

Krán írta:

Nekem ilyen-olyan formába meg van sok Rúna, amennyiben kell szívesen küldöm.

Köszi, de szerencsére már megvannak.

Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy az amatőr írói babérokra törő rajongóknak lesz-e lehetőségük, hogy feltölthessék a novelláikat?
Természetesen ezt úgy gondoltam, hogy az oldal szerkesztői, esetleg a fórumon aktív írók (G.A.) szükség szerint szelektálnának a beküldött művek között és csak az általuk érdemesnek véltek kerülnének fel.
Ki tudja, lehet hogy így esetleg feltűnik egy új tehetség.
(Utóbbival nem feltétlenül magamra céloztam. Annyira azért én sem vagyok egoista smile, meg aztán még bőven van hova fejlődnöm, de ki tudja.)

Bye:
David R. Blake

"… soha nem lenne szabad arra gondolnom, hogy a győzelem képtelenség. Elég csak erre gondolni – és máris vesztettél."
"...A vodka a lélekhez szól. Akkor ha már nagyon, de nagyon fáj."
                                                             /Szergej Lukjanyenko:Éjszakai őrség/

Üdv!

A cikkek alatti kommentekről is jo lenne valami info, jelenleg nem lehet észrevenni hogyha valami ujdonság merül fel mint hozzászolás. Nemtom érthető volt-e mire gondolok ha nem akkor megprobálhatom hosszabban is elmagyarázni smile

David R. Blake írta:

Azt szeretném kérdezni, hogy az amatőr írói babérokra törő rajongóknak lesz-e lehetőségük, hogy feltölthessék a novelláikat?

Leginkább erre szolgál majd a scriptorium novellák menüpontja.

Smerto írta:

A cikkek alatti kommentekről is jo lenne valami info, jelenleg nem lehet észrevenni hogyha valami ujdonság merül fel mint hozzászolás.

Jogos, kitalálunk valamit.

Nagyon jó lett az oldal, gratulálok.
Az lenne a kérdésem, hogy lesznek-e majd illusztrációk is a bejegyzésekhez? Jelentősen feldobná az oldalt - szerintem.

Ahoy,

örömmel láttam, hogy tényleg időben elkezdődött az oldal a visszaszámlálás végén. A felkerülő anyagok is érdekesek, bár érdemes lenne valahogy elkülöníteni a hosszabb, tartalmas cikkeket a rövidebbektől ... akár valami illusztrációval vagy ilyesmi.

A cikkek lábjegyzetei hova mennek, amikor nincsenek ott?

Ugyanaz a gép, ugyanaz a böngésző, ugyanúgy be vagyok lépve, mégis egyik nap látom őket, másik nap meg nem

Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy az oldalon megjelenő cikkeket (mint például az Embervadászokról szólót) nem-e lehetne letölthető formátumban is feltenni(oké oké ctrl-c ctrl-v-vel meg lehet oldani, csak mégis pofásabb mondjuk egy pdf smile  )

Noro írta:

Ugyanaz a gép, ugyanaz a böngésző, ugyanúgy be vagyok lépve, mégis egyik nap látom őket, másik nap meg nem

Eredetileg a cikk végén szerepeltek, most ha az egeret a számok fölé húzod, akkor jelennek meg.

Valóban, a lábjegyzet már működik, csak egy idő után magától eltűnik. Függetlenül attól, hogy a végére értem-e egy adott esetben 5-6 soros megjegyzésnek big_smile

Más: a két fórum között valami oda-vissza váltó link?

Sziasztok!

A következő hiányaim vannak:

- Legyen ikonja az oldalnak.
- Legyen neve az oldalnak, mert most a főoldalon semmi nincs az ablak fejlécében, viszont egy cikkbe lépve a Delta Vision Kiadó - cikk címe formátum fogad.
- A főoldal bejegyzéseinel legyen kiírva a hozzászólások száma.

Marcus

Érdeklődnék a tabernákulum részben a bibliográfiák mikor fognak készülgetni?
Ha Gambit nincs rá időd én beírhatom, vagy valaki más hozzászólásokban, te meg beollózod. Igaz az eddig egyetlen kész író GA bibliógráfiájánál szerintem nemcsak én hiányolom a borítókat és minimum a fülszövegeket.
Olyasmire gondoltam hogy x író y könyve kiirva és rákatt és a kiadó oldalán levő könyvleírásokra jutnánk, igaz ez a régi, hátmég a tuan könyveivel nemtudom hogy férne bele az oldalba.

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Rúna M* cikkeit mikor lehet majd letölteni?

Üdv:

Mirage

Sziasztok!
Szerintem fel kéne rakni néhány térképet az oldalra. Persze nem tudom ez, hogy megy, de mindenesetre jó lenne.