Téma: Kyr vallás

Kyr vallás

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Hozzászólás: Kyr vallás

Üdv.
Egy Tharr vallását érintő kérdésem lenne. Tharr bosszúálló démona(Ultimator) Hogyan jelenik meg a szentélyben a szentelt vér hatására?-Ugyanis az általam eddig olvasott regények és források alapján két lehetőség van:
1-megidéződik(hogy pusztán a vér által öélt teste vagy a vér csak megidézi az megint más kérdés)
2-eleve ott van már, bizonyos írásokban az oltár alatt vagy a közelben egy kamrában.
Az első a valószínű(pl az ÉL alapján).
Emellett, mi számít "szentelt vérnek?-csak a papok, a sima hívők esetleg a torz szerzetesek is?(elvégre nem mindegy kinek a vérét ontják ott).

Üdv.
Én úgy tudom, hogy bármilyen vér folyik egy Tharr templomban, és eljut az oltár alatt "megbúvó" Ultimatorig, akkor az ki dugja a fejét, hogy kicsit megszimatolja az ebédjét.:)
Mondjuk azt is valószínűnek tartom, hogy nagyon magas rangú papok is meg tudják idézni, de erre konkrétan nem emlékszem leírásba, de lehet, hogy tévedek.

"Yankar a gyáváké. Az igaz toroniak meghalnak a Birodalomért."

Üdv!
A Hekkáknak merre lehet kicsit utánaolvasni, van róluk valamiféle leírás?

Üdv: Sagittarius

Sagittarius írta:

A Hekkáknak merre lehet kicsit utánaolvasni, van róluk valamiféle leírás?

A Toron kiegészítő 43-36. oldalán olvashatsz róluk részletesebben.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy sogronnak vannak-e papnői, vagy legalábbis női kegyeltjei?

Előre is köszönöm!

Antass írta:

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy sogronnak vannak-e papnői, vagy legalábbis női kegyeltjei?

Előre is köszönöm!

A Papok, Paplovagok II. kötetének 28-29. oldalán lévő rajzok alapján igen.

Utoljára Sötét Ezredes szerkesztette (2010.11.24. 17:06:27)

Tharr: Azt hiszem, pont a minap olvastam a Toron kiegben., hogy a Tharr szentélyekben, az oltár alatt van egy feneketlen kút ami Tharr síkjára vezet (Lindigass vagy valami ilyesmi a neve) és ha oda Tharr egy felkentjének vére kerül, akkor jön az Ultimator.
Bár én el tudnám képzelni, hogy magas rangú pap is megidézheti, bár legfeljebb akkor látom értelmét, ha a szentély a pusztulás szélén áll.

Sogron: Sogron papnő? Simán! Végül is, sehol nem láttam még csak utalást sem arra, hogy Sogronnak csak férfi felkentjei lennének.

NA de nekem is lenne kérdésem: Azt elég sok helyen írják, hogy Tharr egy felemelkedett kíndémon, és ilyen olyan utalások és éjszakába nyúló beszélgetések során arra jutottunk, hogy a kyrek Ynevre érkezése után vagy előtte nem sokkal kezdte felemelkedését és ez a Hatodkori káoszban teljesedett be. De kinek vehette át a helyét? (Nincs az az isten, hogy a kyrek csak 3+1 istennel jöttek volna ide.)
Mellesleg ha valakinek van összegyűjtött anyaga (vagy ötlete) Weila és Igere vallásaival kapcsolatban az érdekelne, mert ugyebár nem 100%ban tűntek el Ynevről tudtommal.

Utoljára Laki szerkesztette (2011.03.11. 18:32:42)

Hello

@Laki:
Igere, Weila, Sogron, Morgena és Avista volt az eredeti 5ös (plusz persze sok kisebb istenség ), amikor a kyrek hoditani érkeztek,majd miután Avista(szakterülete a gyógyítás ) lepaktált Orwellával/Avida Dolorral hite tilalmassá vált, és emlékét is eltörölték( falakrol kivésték stb), helyét peidg épp a számmisztika miatt Tharr kapta meg.

Köszke.
Később már sikerült Avista-ra rátalálni, de ötletem nem volt, hogy ezért bukott meg. Ezek szerint teljesen törölték őt? Hm... hát akkor marad Tharr. Eh...

@Smerto: Rövid és velős válasz volt az előző, de én annyira elképzeltem, amint levésik a falakról... wink ezer hála, tök elfilóztam rajta így kora reggel tizenegykor. big_smile

@Laki: Ha nincsen ló, jó lesz Tharr... big_smile

Utoljára Glendower szerkesztette (2011.04.14. 10:12:23)

Wyrd bið ful ãræd.

Hramról a Summáriumon kívűl még hol lehet olvasni?