Téma: Letűnt korok, birodalmak

Letűnt korok, birodalmak

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Hozzászólás: Letűnt korok, birodalmak

Sziasztok!

Crantával kapcsolatban merült fel a következő dolog melyről érdekel véleményetek, régen olvastam róla, nézzétek el a sok pontatlanságot.
Emlékeim szerint crantai közép illetve késői korban 5 trónus létezett, asszem a mágiarendszerük mentén kialakulva a négy elemhez kötődő, és a vtah vagy votah (?) mely a korai földi kultúrák mintájára a túlvilági, vér alapú, lélekhez kötődő, stb. dolgokat fedte le. (Már itt sem tudok válaszolni honnan ez az infó, talán a Hallgat az ég egyik novellája, vagy valamilyen hivatalos fórumos anyagból…)
A kyr hódítás sorra döntötte meg a trónusokat, a vtahról azonban úgy rémlik, elkerülte a bukást és „illegalitásba vonult” lezárva a kapuit, megszüntetve kapcsolatát a materiális világgal simán „elköltözött”. Tehát tudtok-e erről közelebbit – egyáltalán olvastatok-e bármi ilyesmit és mi az ötletek a sorsáról, esetleg mint elvarratlan szál a negyedkor óta, miért nem gyűjtötte be az istenek nélküli kóbor lelkeket, stb.

A vtah igazából a mana volt, ha jól értelmeztem a Hallgat az ég-ben foglaltakat. Azt mondjuk már akkor sem értettem, hogyan képes egy kisebb hatalmú kyr elpusztítani egy halhatatlan istenkirályt. Persze, kifinomultabb a mágiája, de azért érdekesen néznék egy díszes rapírral hadonászó valakire, aki egy kétkezes csatabárdot markoló ogarat akar vele legyőzni. Nyilván van esélye, dehát...

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

azért érdekesen néznék egy díszes rapírral hadonászó valakire, aki egy kétkezes csatabárdot markoló ogarat akar vele legyőzni. Nyilván van esélye, dehát...

lightningrider;

nyilván nem egy hadonászó valakit kell a rapír másik végére képzelni...

"... A mohos szobor alapján a Bűvdudás nyakigláb alak lehetett különös szemekkel. ..."

Ynev jövője
"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Utoljára Aliraza2 szerkesztette (2014.09.20. 10:42:39)

Emlékeim szerint crantai közép illetve késői korban 5 trónus létezett, asszem a mágiarendszerük mentén kialakulva a négy elemhez kötődő, és a vtah vagy votah (?) mely a korai földi kultúrák mintájára a túlvilági, vér alapú, lélekhez kötődő, stb. dolgokat fedte le. (Már itt sem tudok válaszolni honnan ez az infó, talán a Hallgat az ég egyik novellája, vagy valamilyen hivatalos fórumos anyagból…)

Get 1z0-102 practice test demos for test king and SAP with Columbia University success guaranteed.

Hosszú hetek előkészületei után elkezdtünk otthon egy P.sz. 3720-as években induló kampányt. Ez önmagában nem volna izgalmas, de a kalandsorozat több célt is szolgál: az évek óta tervezett pontelosztásos, jellemekre és horoszkópokra épülő karakteralkotás tesztjét. Külön érdekes volt az "új" időszakban elkezdeni mesélni, amiről kevés kronológiai utalás van. Ez a pontelosztásos rendszer alapvetően az ETK-ra épül.

sara