Téma: Pyarroni pantheon

Pyarroni pantheon

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Hozzászólás: Pyarroni pantheon

Igaz-e, hogy Uwel réges rég, Kyria előtt a crantaiak egyik istene volt? Nem tudom hol hallottam csak egy rossz kis bogár ez a fülemben aki nem hagy nyugodni!
A választ előre is köszönöm!

Nagyuram!

Sajnálatos módon nem találtam választ kérdésedre, hiába kutattam át könyvtárunk minden zugát azért,hogy segíthessek neked. Mindazonáltal ne keseredj el, valami apróságot mégis felfedeztem az ódon kódexek egyikében. Reszketeg sorok ezek, öreg kezek írhatták a lap szélére...

"(...) ...emberközelibbé kívánta formálni a hívők istenekről alkotott képét. elég sok bizonyítékunk van ugyanis arról, hogy Uwel régebben jelen volt Yneven, mint a panteon halhatatlanjainak többsége, és arról is, hogy eredetileg ne mvolt tagja az istencsaládnak, de már oly régi a kapcsolatuk, hogy még rokoni szálak is szövődtek közöttük."

Tudom jól, keveset segíthettem, s csalódást okoztam. Mentségemre szolgáljon, hogy sietősen dolgoztam, szolgáid egyike ugyanis elkottyintotta, hogy valamely kórság támadott meg, s mintha apró bogarak kaparásznának füledben. Siettem hát elibéd, hogy megtudakoljam, jól vagy-é, és elmondjam, a gyógymód bizonyosan megérkezik hamarosan, egy nálam avatottam bölcselő segedelmével...

smile
Üdvözlettel: Glendower

Wyrd bið ful ãræd.

Mondaneved írta:

Igaz-e, hogy Uwel réges rég, Kyria előtt a crantaiak egyik istene volt? Nem tudom hol hallottam csak egy rossz kis bogár ez a fülemben aki nem hagy nyugodni!
A választ előre is köszönöm!

Hallgat az ég (antológia)
Malcolm J. Hunt: Istentelenek c. novellában szerepel Súr-Echran crantai fejedelem (Baál-Káin öccse) aki szeráfi (?) alkut köt egy entitással, akit később Manataru Uk-Tar néven emlegetnek

Függelék: Manataru Uk-Tar: bosszúállás atyjaként is ismert entitás...egyes historikusok szerint crantai gyökerekkel bír.

Az, hogy azonos e Uwellel, nos azt mindenkinek a fantáziájára van bízva. (Talán, ha erre jár, az író mond többet is erről)

.

Üdv!
@Glendower: Ez a komment szépirodalmi idézetnek is beillett volna!
Kérdésem: Szoktál esetleg novellákat is írni? Ha igen hát kíváncsi lennék egyre.

Bye:
David R. Blake

"… soha nem lenne szabad arra gondolnom, hogy a győzelem képtelenség. Elég csak erre gondolni – és máris vesztettél."
"...A vodka a lélekhez szól. Akkor ha már nagyon, de nagyon fáj."
                                                             /Szergej Lukjanyenko:Éjszakai őrség/

@David R. Blake: Hogy szoktam, az túlzás, de vannak terveim, próbálkozom. Jelenleg a tanulási fázisban járok, jelenleg egy-kettővel szolgálhatok, amit esetleg nyugodt szívvel mernék megmutatni. Dolgozom rajtuk folyamatosan, és egy nálam jóval okosabb embert nyaggatok vele, hogy segítsen. Akinek ezer a dolga, de nagy szíve van, és úgy fest, valóban ad tanácsokat. smile

Ha viszont M.A.G.U.S. témájú írást reméltél, ki kell ábrándítsalak, azzal nem szolgálhatok. sad

Ugyanis ott még nem tartok, hogy komoly "klasszikusokhoz fogható" írást nyújtsak be, amivel hozzátehetek valamit Ynevhez. Az oldalvízhez pedig ha lehetne, sem akarnék csatlakozni, a (sajnos) sokszor tapasztalható logo-vadászat nem szimpatikus.
Gondolok itt arra, hogy egyes M.A.G.U.S. könyvek úgy születnek, hogy az egyszeri író regénye a saját világával nem állja meg a helyét, így átnevez pár dolgot ynevire, és kész a M* könyv. Számomra Ynev se nem cél, se nem ugródeszka. smile Ha készen állok, írok róla, ha sosem jutok el addig, akkor bele kell törődnöm. De egy rossz írás többet árt, mint használ. smile

Persze, nem áll szándékomban senkit sem megsérteni, az esetek többségében biztosan nem ártó szándékkal teszik ezt, és a Delta sokat tett azért, hogy a tendencia megváltozzon. Tisztelem is a gárda munkásságát, nagy lépés volt, amit megléptek. Közeledünk a régi színvonalhoz, és ez jó dolog, én magam viszont az etalonként felírt címekhez képest még sehol sem vagyok. smile

Hogy melyik regények tartoznak a feketelistámra, nem közölném, tippelni mindenki tud. smile

Egyébiránt, Blake: ha a fentiek ellenére is érdeklődsz, szívesen megosztom veled, amim van. Ha mást nem, tanulok belőle, a reakcióid alapján megtudom, jó úton járok-e egyáltalán. Ha jól emlékszem, te is utaltál rá, hogy írsz. Nos, javaslom, dugjuk össze amink van (nanemúúúgy smile ) és ha benne vagy, csereberélhetünk. smile

(glendower@citromail.hu)

Wyrd bið ful ãræd.

Sziasztok!
Uwel témában Kornya Zsoltnak a szerafizmusról írott tanulmánya jutott eszembe, bár ő nem éppen Crantába teszi a Bosszúállás Atyjának eredetét smile

"Rhennel Azadyr, a híres szabadgondolkodó, aki Orcographia  című munkájával elindította a késő hetedkor történelmének átértékelését, néhány esztendeje közzétett e tárgyban egy rövid dolgozatot. Kiindulópontjául azok az ősrégi romok szolgáltak, amelyekről a Dúlás idején Lar-dort védő mágusok által kavart szökőár mosta el az évszázados földrétegeket. Ezek valószínűsíthetően az óbirodalom korából származnak, s Azadyr  mester több helyütt felismerni vélte rajtuk a páros ököl archaikus ábrázolását továbbá talált egy vésetírásos feliratot, amelyet “U-BAAL”-nak olvasott. (Más értelmezés szerint “UK-MAAT” ez esetleg a Káosz-angyalok egyikére utalhat, mielőtt Ranagol mellé szegődött volna.) Ebből szellemes érveléssel azt a következtetést vonta le, hogy a Rettenetes Uwel, a Bosszúállás Atyja eredetileg siyeraf  volt a démonikus óbirodalomban, aki szeráfi szövetség révén manifesztálódott a Kránnal vívott háborúban, s nem utolsósorban itt szerzett hatalmának köszönhette, hogy később a pyarroni pantheon oszlopos tagjai közé emelkedhetett. A reagálás nem késett: Rhennel Azadyrt azonnal kitiltották az Északi Szövetség összes tagállamából, Dorant, Ilanort és az Uniót kivéve. Figyelemreméltó azonban, hogy mind a mai napig él és jó egészségben van, pedig a Bosszúállás Atyja nem szokta megtorlatlanul hagyni az őt ért igaztalan sértéseket."

Üdv!
OFF:/

Glendower írta:

@David R. Blake: Hogy szoktam, az túlzás, de vannak terveim, próbálkozom. Jelenleg a tanulási fázisban járok, jelenleg egy-kettővel szolgálhatok, amit esetleg nyugodt szívvel mernék megmutatni. Dolgozom rajtuk folyamatosan, és egy nálam jóval okosabb embert nyaggatok vele, hogy segítsen. Akinek ezer a dolga, de nagy szíve van, és úgy fest, valóban ad tanácsokat. smile

[...]

Ami azt illeti én sem csak Yneven próbálok alkotni, vannak saját ötleteim is.
Ami a "csereberélélst"/"fejösszedugást" illeti benne vagyok, ha gondolod bármikor elküldheted nekem akármelyik művedet örömmel elolvasom (amúgy is egyes rosszindulatú vélemények szerint kritikát jobban írok, mint egyebet smile), de ami a saját műveimet illeti gondban vagyok (a saját gépem behalt, itt a kollégiumban ahol vagyok meg nem a legjobb a környezet az íráshoz), de amit tudok majd elküldök (ha gondolod).
Mellesleg az írásról szóló általános okosságokat is szívesen fogadom. /: ON
Bye:
David R. Blake

"… soha nem lenne szabad arra gondolnom, hogy a győzelem képtelenség. Elég csak erre gondolni – és máris vesztettél."

@David R. Blake: a fent taglalt címemre küldesz egy levelet? Akkor megtudom, hová küldjem a küldenivalót.. smile

Wyrd bið ful ãræd.

Glendower írta:

@David R. Blake: a fent taglalt címemre küldesz egy levelet? Akkor megtudom, hová küldjem a küldenivalót.. smile

Üdv!
Ok, levél megy.

Bye:
David R. Blake

Üdv!

Egy kéréssel, kérdéssel fordulnék hozzád, hozzátok:

- Tudnátok nekem segíteni!?

Ami érdekelne: a maremmita rend (Airun al Marem sötét seregének) kilakulásának körülményei, annak története, jelene, "jövője". Tökéletes kenne egy részletes kronológia.

Előre is köszi a segítségeteket!

“Vannak balga emberek, akik távcsővel fürkészik a messze jövő láthatárát és sopánkodnak az ott mutatkozó felhőkön, miközben figyelmen kívül hagyják a felettük ragyogó kék eget.” (C. H. Spurgeon)