Hozzászólás: Regények és antológiák

Köszönjük választ, így már tisztább a kép.

Sziasztok!

Tud valaki olyan regényt/novellát amiben némi rálátást kaphatunk a crantai birodalomra? (Korona és kehely kivételével) Nem geofrámia szintű részletességre vagyok kíváncsi, csupán ami ad egy kis útmutatót ami segít kidolgozni saját Crantámat smile

Én azóta gyászolok, mióta Crantát ókori keleti kontextusba helyezték a kora középkori helyett. Szigorúan szubjektív lista következik tehát: mindenképp ajánlanám Boruzs Gergely Gábor: Végnapok című írását, A Végzet masinériáiból Csaba Tamás: Kõnek, tûznek és fémnek titkai c. novelláját, a Hallgat az égből Raoul Renier: Végórán c. novelláját. Az én Cranta-képembe ezek illettek.

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

Vihar Ibara felett antológia - véleményezés

http://www.fantasycentrum.hu/node/589

Utoljára Aldyr szerkesztette (2012.07.03. 14:15:04)

Kardok a ködben m.a.g.u.s. antológia - rövid kritika

http://www.fantasycentrum.hu/node/608

Aldyr írta:

Kardok a ködben m.a.g.u.s. antológia - rövid kritika

http://www.fantasycentrum.hu/node/608

Nagyon tárgyilagos és korrekt kritika, öröm ilyet olvasni szerzőként. A benne említett hibákat magam is észrevettem, többek között azt, hogy igazodnak az írások a chapmani örökséghez. Ha ez a kivitelezés minőségére vonatkozna, nem lenne gond, de ahogy újraolvassa az ember a saját írását - mert az is tud ütős felismerésekhez vezetni  smile - valóban lenne még hová fejlődni, az a bizonyos önálló hang elég messziről hallatszik. Nem mentegetőzni szeretnék, de az első szárnycsapásoknál a legtöbb fióka kihullik a fészekből, és ez is csak épp szárnyra kapott.  wink
A tényleges írás úgy zajlik, hogy a saját terjengősségemet kell baltával kifaragnom a szövegből (kb. 3 bekezdésből kettőt kihúzok), és ez még csak a formai része. A kulcsjelenetek szerkesztése egyébként is sokat dobott az eredeti szövegen. Több novellát valószínűleg nem fogok elkövetni az olvasók ellen, ebből adódóan hosszabb írásra sem vállalkoznék. Valahogy mintha a tintán kívül az ihlet is kifogyott volna, nincs olyan történet, amivel elő tudnék/mernék állni. Élménynek mindenesetre fantasztikus volt, főleg a személyes találkozás és beszélgetés Andrással.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

Van rengeteg MAGUS könyv. mégis milyen sorrendben kell olvasni? big_smile

@Palinko:
Talán legjobb a Gorduin ciklussal kezdeni:
Csepp és tenger, Halál Havában, Észak Lángjai, Karnevál
Vagy a Renegáttal.

Egyébként meg szerintem érdemes kiválasztanod egy-egy szegmenst a világból, ami jobban érdekel, és az azzal kapcsolatos műveket sorravenni:

Toron - Boomen művei ilyen sorrendben:
Morgena Könnyei, Fekete vizek, "Tűzön, Vízen, Árnyékban", Toron* (nagy világleíró könyv)

Krán:
Renegát, Pokol, Kráni Krónikák, Summárium* elfekről, aquirokról és Kránról szóló része

Quiron-tenger déli partja:
Acél és Oroszlán, Korona és Kehely, Bíborgyöngyök I-III., Ifini Éjszakák 1-2.

Északi Szövetség:
Északi Szövetség* (mily meglepő tongue ), Summárium* elfekre és törpékre vonatkozó része, Karr-Khazad kapui, Kardok a Ködben

Manifesztációs háború:
Renegát, Vihar Ibara Felett, Kos és Kobra éve

Shadon:
Garmacor címere, Garmacor vére

Dartoniták:
Sötét Zarándok, Sötét Térítő

Az itt leírtakat mind tudom ajánlani első- vagy másodkézből. (Értsd: nincs köztük rossz könyv.)
Jó olvasást! smile

A *-gal jelölt művek nem regények, hanem világleírások, viszont a regényekhez hasonlóan jó olvasmányok.

Részemről ennyi, de szerintem a többiek még ki fognak tudni egészíteni.

Utoljára Sötét Ezredes szerkesztette (2012.07.20. 10:15:55)

köszi szépen a gyors választ. eddig évszám szerint rendeztem ezt az aranybányát:
kérd privátban

de ezentúl betartom tanácsodat, köszi

Utoljára Palinko szerkesztette (2012.07.20. 17:04:43)

Üdv' Palinko ha elfogadsz egy jó tanácsot, töröld légy szíves az aranybányára vonatkozó linket, mert nem etikus itt reklámozni. Ha valakinek kell, majd megkeres privátban.

Sötét ezredes nagyon jól összefoglalta a lényeget, a magam részéről annyit tennék hozzá, hogy a Summarium beszerzése elég körülményes, és borsos. Öröm az ürömben, hogy a benne szereplő fajleírások nagy része különböző tematikus novellás kötetek mellékleteként újra megjelent.
Törpe: Karr Khazad kapui;
Elfek: Opálhajós
Krán és egyebek: Árnyak könyve
Ha már fajok
gnómokról: Végzet masinériái
kyrek: Kyr históriák, Toroni krónikák

Erről jut eszembe: megkérdezném az illetékeseket, hogy ezen nyomvonalon haladva nem tervezik a közeljövőben egy hivatalos orkos kötet megjelenését?

Utoljára dragondark szerkesztette (2012.07.20. 16:18:33)

Üdv!

Két kérdés merült fel bennem a most megjelent Raoul Renier kötettel, a Sötét Álmokkal kapcsolatban.
Az egyik, hogy mennyiben azonos ez a közel ugyanezt a címet viselő "Setét Álmok" című kötettel, ami majd 10 évvel ezelőtt jelent meg a Dolmen kiadó gondozásában.

A másik: Az asszony és ork novella - bár az egész kötet nem ynevre van szignálva - valamiért kísérteties hasonlóságokat mutat a Summáriumban megjelent ork világgal kapcsolatban. Ez szándékos, vagy csak én érzem hasonlónak?

Utoljára SzSzabi szerkesztette (2012.07.30. 12:23:14)

És ha már fajokról:

elfek - J.J. Sherwood: Hőseposz és Százhalál

lightningrider: melyik írást követted el? (bocs, lehet, csak számomra nem nyilvánvaló)

@Aldyr: A Sebhelyek címűt. Tudom, ezt még tanulni/gyakorolni kell. Sajnos az időm elég kevés, ennél sokkal többet kellene az elméleti és a gyakorlati írástechnikával foglalkozni ahhoz, hogy ez a szint legalábbis rosszabb ne legyen. Én Chapmanen, Boomenen és Renieren "nőttem", de ezeket a magasságokat nem tudom megugrani, viszont annyi önkritikával kell rendelkezni, hogy legalább vállalható írást adjon ki az ember a kezei közül. Ez egyszer talán sikerült, remélhetőleg legközelebb is, ennek eldöntésére nyilván nem én vagyok hivatott. smile

lightningrider: teljesen okés kis írás az, kétségkívül a jobbak között van!
>>>Több novellát valószínűleg nem fogok elkövetni az olvasók ellen<<<
Pont az ellenkezőjét gondolom: mindenképpen folytasd az alkotást!
Én pl. szívesen venném, ha írnál ide valamit: http://www.fantasycentrum.hu/node/583. A határidők nincsenek kőbe vésve; eldöntöd. Az ottani mailcímeken elérhetsz, ha kérdésed lenne.

@Aldyr: megtisztelő a felkérés, de be kell valljam, én csak a M* univerzumot, Martin Westerosát és Tolkien Középföldéjét ismerem a nemlétezve is létező világok közül. A szívem csücske viszont mindig is a legelső lesz, mert tizenéves korom óta ezen nőttem, átütő élmény volt Chapman, Boomen és Renier írásokat olvasni. Ettől semmi nem tudott eltántorítani, főként azzal együtt, hogy a barátaimmal azóta is játszunk Yneven. Az írásra azért ragadtattam magam, mert tetszett "A világ közepe", és gondoltam, veszítenivalóm nincs. Így egy év után viszont rá kellett döbbenjek, hogy túl sok időm sincs, a Sebhelyek főként éjszaka készült némi családi neheztelés és munkahelyi pihenés árán.
Már a legújabb M* korpusszal is le vagyok maradva (értsd: az újabb kötetek beszerzésével), alapos világismeret nélkül pedig nem szerencsés össze-vissza irkálni (úgy sem feltétlenül, hogy az ember nem sajátítja el az írás fogásait - az elméleti alapok esetemben sajnálatosan hiányoznak). Így is restelltem magam, hogy ott lapul a polcon a Toron, és arra nem tudtam időt szakítani, hogy a toroni környezetet kicsit élethűbbre faragjam. Azt nem merném bevállalni, hogy Yneven kívül még egy ismeretlen világot felfedezzek, sajnos (illetve mivel nemrég volt egyéves a kisfiam, e tekintetben szerencsére) az időm nagyon be van táblázva. Ha valaha írok még, az biztosan M* lesz.

@Palinko:

Ha már a Quiron déli partja akkor (szvsz) méltatlan lenne kihagyni az Abbitkirálynőt.  smile

lightningrider: köszönöm a válaszod! A "problémád" pedig... sajnos közelről ismerős sokunknak. Ha teheted, írj (mindegy, mit), van hozzá tehetséged.  smile A legjobbakat!

@Aldyr: Köszönöm a biztatást, remélem meg tudom szolgálni a bizalmat!  smile

Az lenne a kérdésem, hogy Raoul Reiner, Árnyak könyve olyan novellákat tartalmaz, ami már megjelent máshol, máskor?
Vagy van benne új is?

Utoljára Elar szerkesztette (2013.02.01. 11:19:35)

Ma szembesültem vele, hogy nem találok 21 db MAGUS könyvemet. Vmelyik költözésnél lemaradt egy doboz. (Ha jól sejtem a Battletech sorozat volt a doboz másik fele)
A legtöbb Legendák és enigmák meg 5-6 regény hibádzik.

Totál "kivagyok". Ha nem kerül az a doboz (amire nagy esély van) nagyon izgalmas (és zsebbenyúló) sztori lesz beszerezni ezeket újra.

Arra is jó volt ez a leltár, hogy rájöjjek. Szerintem nekem kimaradt a Síró fém. Hát ez tiszta ciki.....

Elar írta:

Az lenne a kérdésem, hogy Raoul Reiner, Árnyak könyve olyan novellákat tartalmaz, ami már megjelent máshol, máskor?Vagy van benne új is?

Üdv' Az Árnyak könyve a Summárium vonatkozó anyagát gyűjti egybe, valamint Raoul Renier korábbi nyomtatásban megjelent írásait. Egy új novella van benne (A Szerelmes madár)

Draquiss írta:

Mindenkinek:
Annak idején azt hiszem linkeltem be egy kronológiás lapot, de újra belinkelem: http://enrawell.uw.hu/Cikk%20%5BMAGUS%2 … aja%5D.pdf , innen egy kép kapható, hogy minek mi a folytatása és ki mit írt és hol található meg 2008ig.

Praise the Lord for his mightiness! Már vagy egy hónapja keresek egy hasnló listát. Tudom, hogy ez a net időszámításával nézve évszázadokkal ezelőtt lett kiposztolva, de azért remélem még látod

I want you to remember, Clark…in all the years to come…in your most private moments…I want you to remember…my hand…at your throat…I want…you to remember…the one man who beat you."
Batman

üdv!

Az elmúlt évek vérszegény termésének hála tegnap végre rávettem magam A korona árnyékában című regény elolvasására.

Az egyik fejezetben szerepel egy dús szavakat használó, "drágakő díszes kalapácsot forgató papféle", meg a törpe csapatot vezető Okrag nevű fazon. A kérdésem az lenne, hogy szerepeltek-e már korábban is a regényfolyamban? Őszintén szólva nekem az ifini törpékről egy borotvált állú, Ellena papnővel hentergő mesterkovács dereng egy jobb világból...

Valahogy nagyon nem jön össze a történet, hiszen elvileg dús szavakat csak Bul Ruurig papjai használnak, kövük az obszidián, és nem gondolnám, hogy Tarinon kívül, ilyen pitiáner ügyekben pazarolnák el hatalmukat.

Üdv!

Erősen szubjektív felhasználási javaslat a Bosszúangyal című kötethez:

A könyv jó! Ha az ötvenedik oldal tájékán legszívesebben kivágnád a kukába, hát bőven igazad van. Ha dobnád utána a teljes M* könyvtáradat, még akkor is. Ha viszont hajlandó vagy tovább olvasni, a befektetett türelmed busásan meg fog térüni!

Köszönet a szerzőnek és a kiadónak!