Hozzászólás: Regények és antológiák

Üdv!

Melani: Hallgat az ég: gyenge novellák között egy közepes (Sherwood második írása; szvsz az első a kötet leggyengébbje) és két jó (Thomas Norm mindkettő). Cranta bukásának története némi elő- és utójátékkal. Összességében csalódás, különösen Renier novellája. Kihagyható.
Vihar Ibara felett: ez már összességében is jó, igaz a téma is közelebb áll hozzám. Különböző nézőpontokból mutatja be a Manifesztációs háború kezdetét.  Chapman és Renier novellái kiemelkedőek, de a többi is hoz egy stabilan jó színvonalat. Erre érdemes volt pénzt áldoznom.
Morgena könnyei: klasszikusnak számító alapmű. Fordulatos történet a szerzőre jellemző alapos, részletes (néhol kissé fárasztó) megvalósításban Morgena egyházának újraéledéséről. Kötelező olvasmány.
Persze ez nyilván szubjektív.

Csöcs,
vg

"Életében egy a cél, utód legyen amíg él.
Fészke villám, álma vér, mindig rabol sosem kér."

Hát, ha a "Hallgat az ég"-ben van valami, ami egyáltalán pozitív irányba mozdítja el, az Renier mester novellája.  hmm  Más kérdés, hogy inkább egyfajta cselekményvázlatnak hat, ami magában is megérne egy regény terjedelmű kifejtést. Tehát a novella (szerintem) nem rossz, hanem rövid, és a szerzőtől megszokott stílushoz képest ezért különböző.

A Vihar Ibara felett és a Morgena könnyei sokkal sanszosabb. Mindkettő határozottan megéri az árát. A Morgena könnyeit régebben olvastam, de megfogadtam, hogy addig nem olvasom el a folytatásul szolgáló Sogron lángjai 1-et, míg a második részt is el nem készül. Szóval hosszú várakozásnak nézek elébe.  smile A Vihar Ibara felett pedig szerintem van olyan jó, mint az átlag LE kötetek.

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

Üdv' Én is hozzászólnék.
Hallgat az ég: nekem hiányérzetem van az antológiával kapcsolatban. Az első fele mesés, mitikus történeteket tartalmaz, a második fele meg a bukás éveivel foglalkozik. Én hiányolom az érett Cranta idejéből (Nagy Crantai Birodalom, vagy Három világ korának) származó történeteket. Olyasmire gondolom, mint ami a Végzet masinériái c. antológiában volt a crantai-gnóm konfliktus.

Vihar Ibara felett: története az Ynev sorát meghatározó Manifesztációs Háború elejéből. Bár akad közte egy-két olyan novella, amely kevésbé sikerült, de alapműnek tekinthető.

Morgena könnyei: Toron szimpatizánsoknak alap, a romantikus nagyregények kedvelőinek erősen, és jó szívvel ajánlott.

Utoljára dragondark szerkesztette (2010.12.20. 15:12:37)

Köszönöm szépen! Akkor azt hiszem karácsonyra mindenképp beszerzem a Morgena könnyeit és a Vihar Ibara felettet. Mégegyszer köszönöm a véleményeket! smile

Ha bárkinek van hasonló kérdése, szívesen várjuk, bár bevallottan szubjektív élményanyagból dolgozom... smile

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

Üdv Mindenki!

Itt az új esztendő, és ismét itt rontom a levegőt! Szóval BÚJJÉK!
És ha már itt vagyok, rögtön fel is tennék egy arcpirító kérdést: a Hawkwood regényeket érdemes elolvasni? Mármint nem sok jót hallottam róluk, és eddig valahogy kimaradtak az életemből.(mondom, hogy arcpirító)
És most nem tudom, hogy sajnáljam , vagy örüljek neki?!
Illetve még egy: a Sárkányháború és társai mennyire kötődnek Ynevhez és a MAGUShoz?
Előre is köszönöm a szíves fővilágosítást!

Üdv,
vg

@a mongúz: Hawkwood regényei Beriquelen (Bórog) játszódnak, és nem sok szállal kötődnek a hetedkor történéseihez - lényegében a szerző saját világa kapott egy sarkot Yneven. Igényesen megírt, sok jó ötletet felvonultató trilógia az érzelmesebb, karakter-orientált fantasy kedvelőinek.

A Sárkányháború egy Hawkwoodnál lényegesen gyakorlatlanabb (anno elsőkönyves) szerző saját világán játszódik, csak a kerettörténete kapcsolja (a Beriquel-trilógiánál is lazábban) Ynevhez. Műfajára nézve akciósabb *szós-kardozós fantasy; lényegesen könnyebb olvasmány.

Én csak javasolni tudom a Hawkwood-regényeket, nekem nagyon tetszettek, bár a M*-tól elég idegen világ, inkább (nem véletlenül) a Codex-re emlékeztet. Yneven épp az a szép, hogy minden író megtalálja a maga szegletét.

Üdv!
Én is csak ajánlani tudom Hawkwood regényeit.Mondjuk a harmadik rész már nem tetszett,de az első kettőt érdemes elolvasni.

Köszönöm mindenkinek a szíves fővilágosítást!
Akkor asszem Szalkai úr regényeit egyszer csak elolvasom, ha éppen nem lesz jobb dolgom, de a Sárkányháborús vonalat már inkább kihagyom. Mert az az igazság (és távol álljon tőlem, hogy bárkinek is [hízelegjek] Gáspár András tongue ), hogy az élet valamilyen furcsa fintora okán megrögzött MAGUS (Ynev) függő lettem, és ezen már nincs is szándékomban változtatni. Ráadásul ez a függőség annyira beteges szintet ért már el nálam, hogy ami nem magus, az nem is tud lekötni (kivéve persze a jó öreg Mersant bácsi meséit). Süldő koromban persze olvastam egyebet is (Tolkien összes magyarul megjelent művét; Drizt, egy idő után szenvedésbe átváltó, végenincs kalandjait; a Cormyr sagát; a magyarul megjelent diablo regényeket; a Rúnalovagokat; most ennyi jut eszembe), de a MAGUS megismerése óta nem érdekel más. Se játék, se irodalom terén.

Van egy cimborám, aki lelkes szerepjáték gyártó, minden évben indul az rpg versenyén. Tudja, hogy jó ideje foglalkoztat a regényírás gondolata, és mindig azzal [piszkál], hogy miért nem írok az ő valamelyik játékához, sokkal nagyobb lenne a szabadság, hogy nem vonz -e az újat alkotás lehetősége? Hát nem, mármint a más világon újat alkotás nem vonz. Nem hiszem, hogy a MAGUSban ne lehetne újat alkotni (egyszer meg is fogom próbálni), egyéb viszont nem érdekel.

Na ez elég hosszúra és unalmasra sikeredett. Elnézést érte! Sőt, igazság szerint nagyrészt nem is ebbe a topicba való, úgyhogy az illetékesek ne vonakodjanak kitörölni, vagy áttenni máshová. Csak gondoltam itt a fórumon nem egyedül vagyok így ezekkel a dolgokkal.

Üdv,
a mongúz

[moderálva] ügyeljünk a szalonképes szóhasználatra

Utoljára Gambit szerkesztette (2011.01.17. 08:44:26)

Üdv!

Nem vagy egyedül mongúz!!!

Szösszenet:

Nem rég fejeztem be a Világ közepe című antológiát!

Nagyon jó volt, tetszett, élvezettel olvastam minden sorát!

Kiemelkedő volt Urbán Tamás: Bor és Bosszúja!
Ezen felül Boruzs Gergely Gábor történetei! Szerintem neki érdemes lenne "tovább vinni" Ray O' Sullivan dartonita történeteit! Eltudnék tőle képzelni pl: egy dartonita antológiás kötetet! smile

Most pedig visszatértem az újonnan kiadott, újra kötött nagy művekhez. Pl: Karnevál! Kb. 4-5 éve olvastam anno, de most még jobban tetszik, így újra olvasva! ( Rengeteg összefüggés vált számomra világossá Ynev és annak történelmével kapcsolatban! Természetesen ez azzal is magyarázhtó, hogy mikor először olvastam kevesebb háttérismeretem volt, s azóta próbáltam ezen hiányosságomat pótolni! smile  )

Na, visszatérve a kezdő gondolatsorhoz:

Örülök, hogy az új nemzedékbeli írók is egyre színvonalasabb műveket vetnek papirra!

Természetesen a nagy öregek az etalonok, s az ő hőseik! Garmacor, Airun, Tier!

Jó egészséget, hatalmas írói kedvet kívánok minden írónak, ki Ynev fényét fennen tartja műveik lapjain keresztül!

Ynev élt, él, s élni fog! wink

Utoljára Joe Lyon szerkesztette (2011.01.06. 11:30:26)

“Vannak balga emberek, akik távcsővel fürkészik a messze jövő láthatárát és sopánkodnak az ott mutatkozó felhőkön, miközben figyelmen kívül hagyják a felettük ragyogó kék eget.” (C. H. Spurgeon)

sziasztok!

tudjátok mi az érdekes? hogy van valami a MAGUS-ban ami kiváltja ez olyan fokú rajongást, amit Mongúz is írt.
én magam is pontosan ugyanúgy vagyok vele! pedig hát valljuk be nem feltétlenül irodalmi mesterművek (tisztelet a kivételnek), és hát léteznek egyedibb, különlegesebb világok. és mégis, van valami benne ami ezt okozza. vajon mi lehet ez?

Mivel a Delta főoldalán nem lehet látni, gondoltam belinkelem ide. wink

http://www.deltavision.hu/cikk/meglepetes_kiadvany3/

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Üdv!

Ha a Garmacor vére, akkor miért meglepetés kiadvány? Benne van a kiadó 2011. évi tervében.
Az igazság az, hogy engem az egész M* meglepetés "misztifikáció" kicsit már kezd zavarni. roll

Az ember nem mondja a gyerekének, hogy veszek neked ajándékot... ötöt is! De kis sz*ros, nem mondom meg mit és hogy mikor kapod meg. Vagy ha valaki mégis ezt teszi, ne csodálkozzon, ha az idősek otthonában köt ki és a gyerek rá sem nyitja az ajtót.  big_smile

Ez rossz PR szerintem.

@Mirage: Szerintem inkább a Garmacor címerének újra kiadása a M* Klasszikusok sorozat keretében... de ez csak egy tipp...

A megállapításoddal pedig nem értek egyet. smile

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

@Mirage: a "meglepetés" valóban nem a legszerencsésebb módja egy tervben szereplő mű felvezetésének. A DV viszont nem azért "lebegteti" a kérdést, mert így tartja kedve, hanem mert még mindig egyeztetünk arról, hol érjen véget a második kötet, és mi kerüljön át a harmadikba. A magam részéről szívesen maradnék a sorozathoz anno kitalált "folytköv" formátumnál, de legalább ilyen fontos szempont, hogy a "lezáratlanságra" se panaszkodhasson senki.

Ha a következő epizódra nem tíz évet, csak öt hónapot kell majd várni, legközelebb - remélhetőleg - a döntésnek sem lesz ekkora nyomatéka.

Ezzel együtt én is úgy érzem, túlreagáltad egy hangya*nyit. smile

@Konstantin: a fentiekből már kiderült, de jólesik elismételni: nem újranyomás lesz.

@András: Ebben az esetben még nagyobb az öröm. smile

Ettől függetlenül várható a jövőben a Garmacor címerének újra kiadása Sánta Kira borítójával?

Utoljára Konstantin szerkesztette (2011.01.09. 21:25:58)

Mirage írta:

Üdv!

Ha a Garmacor vére, akkor miért meglepetés kiadvány?

Ha Garmacor, akkor miért nincs a borítóképen macska?  big_smile

@Konstantin: mindenképpen.

@Baltazár: van az is. Rögtön jobbra, levendulában. smile

Örömmel jelenthetem, hogy elolvastam a Bíborgyöngyök című antológiát, szám szerint a harmadik, befejező kötetet. Méltó lezárása volt a történetnek, és jobbnál jobb novellák láttak benne napvilágot. Kifejezetten tetszett az osztó nem játszik, illetve az osztó mégis játszik című novellák, de azt hiszem nekem a legjobban Keith Alanson: Profit című alkotása tetszett a legjobban, igazán kiváló zárszó lett belőle big_smile

Viszont kérdésem is lenne: Heidel Dan: kétség sem fér hozzá című novellája nagyon jó volt, és igazi slussz poén lett volna, ha nem oda kerül ahol jelenleg van. Értem ez alatt azt, hogy még a fogadás végeredménye előtt olvashatjuk ezt a novellát, és hiába van az elején a felvezetőben, hogy "egy feltűnően sokat borozó, és még többet hencegő ripacs terjesztette el" mégis előrevetíti a végeredményt, ami szerintem nem szerencsés, még akkor sem, ha már előtte is sejteni lehetett a fogadás végkimenetelét. Így az lenne a kérdésem, hogy miért lett így meghatározva a novellák sorrendje, vagy aki érti az magyarázza el legyen szíves, hogy ez miért is volt így jó. Én úgy érzem sokkal nagyobbat ütött volna, ha mondjuk a kötet végére kerül ez a novella. big_smile

Ezt az apróságit leszámítva igazán kiváló kötetek lettek, és külön örülök neki, hogy hallgattam az ajánlásokra és beszereztem a köteteket big_smile

mongúz, Szalkai mester Beriquel trilógiáját én is ajánlom neked, igaz a befejezés kissé hiányérzetet hagyott bennem anno, de a mű nálam alap.

Jelenleg a Százháborút kezdeném el, de Luis Saul Boszorkányhadúra olyan mély benyomást tett rám, hogy pár napig nem hiszem hogy bele tudok kezdeni.

ízlések és pofonok... szerintem a Százháború finoman fogalmazva jobb regény. sokkal.
picit irigyellek is, hogy csak most kezded majd el olvasni smile

(P.S. az irónia értelmezésében soha nem voltam nagy király)

Utoljára Puma szerkesztette (2011.01.13. 10:31:35)

Kérlek benneteket, hogy a jogosítatlan kiadványokkal kapcsolatos eszmecserét privátban intézzétek.

Kár hogy az egyik, ha nem a legjobb toroni regény "jogosítatlan"

Üdv!
Ha már toroni regény,akkor inkább Gáspár Péter regényeire szavaznék.Szerintem a Morgena könnyei a legjobb toroni regény.
A Százháború tényleg nagyon jó,de az Ifini éjszakák  jobban tetszett.Csak ajánlani tudom mindenkinek,érdemes elolvasni.Remélem hamarosan jön a második rész. smile

Utoljára leonidas szerkesztette (2011.01.13. 14:33:18)