Hozzászólás: Regények és antológiák

Melani írta:

Közben eszembe jutott, hogy még valamit akartam kérdezni smile Az Uwel nevében című könyvről tudna mondani valaki néhány sort, hogy mennyire jó, vagy mennyire nem az, érdemes-e elolvasni? Előre is köszönöm a segítséget! smile

Egész jó. Jobb, mint az első két könyve. Érződik rajta, hogy tényleg egy pyarroni lovagról szóló regénynek készült, nem csak egy random fentezinek egy random főhőssel, amit aztán kiadtak magus logóval. Ha így fejlődik tovább, a negyedik regénye már akár "határozottan jó" is lehet smile A Pyarron-képe az én ízlésemnek mondjuk egy kissé szürke.

Utoljára Noro szerkesztette (2010.11.05. 16:46:17)

Noro írta:

Egész jó. Jobb, mint az első két könyve.

Ez mind szép és jó, csak én nem olvastam azokat sem, így ahhoz nem tudok viszonyítani big_smile Esetleg tudnál a történetéről pár szót mondani? Érdekes, lendületes vagy unalmas? Érdemes-e belevágni és elolvasni? A válaszokat előre is köszönöm! big_smile

@András: Ez rendkívül örvendetes. smile Csak győzzem olvasni. big_smile

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Melani írta:

Ez mind szép és jó, csak én nem olvastam azokat sem, így ahhoz nem tudok viszonyítani big_smile Esetleg tudnál a történetéről pár szót mondani? Érdekes, lendületes vagy unalmas? Érdemes-e belevágni és elolvasni? A válaszokat előre is köszönöm! big_smile

A történetéről, több mint fél év után? smile Hajaj... Feltűnően unalmas biztosan nem volt, inkább olyan erős közepes. Asszem. Mondhatnám, hogy biztosan nem túl emlékezetes, hiszen nem emlékszem big_smile , de ehhez hozzátartozik, hogy nem is a sztorira szoktam elsősorban emlékezni, az nekem csak addig fontos, amíg a végére nem érek. A világ meg a karakterek azok, amik inkább megmaradnak, illetve amik újra előszedetnek velem egy könyvet.
Az biztos, hogy a sztori alapja nagyon kézenfekvő: egy Uwel-lovag nyomozni kezd, ami végül oda vezet, hogy szembeszáll a helyi hatalommal. (Melyik Uwel-lovag tenne másképp? big_smile ) A csavar az a dologban, hogy ez a "hely" az ő otthona, maga Új-Pyarron. Ezt persze rögtön az elején látod, így magában a történetben különösebb meglepetés valszeg nem ér. Mindenki teszi, amit tennie kell, így a végkifejlet sem különösebben meghökkentő.

Ui: kikerestem az rpg.hu-n a kritikát (http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5330) hátha segít, de sztem az se mond sokkal többet tongue

Utoljára Noro szerkesztette (2010.11.07. 07:49:15)

@Noro: Köszönöm szépen a segítséget!! Ezt a kritikát már olvastam róla, hát.. ez alapján soha nem venném meg ezt a könyvet az biztos big_smile Haverom mondta, hogy elég pozitív visszhangot kapott a könyv ezét gondoltam, hogy rákérdezek big_smile Mégegyszer köszönöm! smile

@melani

egy értékelés a regényről a moly.hu-n
http://moly.hu/konyvek/eric-van-dien-uwel-neveben

@vokod: Köszönöm szépen!! big_smile

Üdv!

M* tervekkel kapcsolatos kérdésem lenne. Kornya Zsolttól várható-e esetleg a jövőben olyan kötet, ami csokorba gyűjti az eddig megjelent kisregényeit és novelláit (Kráni krónika, Hideg karok ölelése stb.)?
Előre is köszönöm a választ! big_smile

Gondoltam próbát teszek ezzel a dologgal itt is, hátha. big_smile Egy olyan válasznak is nagyon örülnék, hogy egyenlőre nem tervezitek, vagy igen, csak még nem tudjátok, mikor. big_smile

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

No és a legújabb meglepetés: Mi lehet az Ifini éjszakák regény?

Mert hogy biztos M* és tuti regény (lásd a webáruház kategóriát).

Utoljára Mirage szerkesztette (2010.11.09. 19:22:30)

Sziasztok!

Az Ifini éjszakákon szereplő tornyos épület nekem valahonnan ismerős...

Szerintem egyébként új író lesz (legalábbis regény téren új).

Marcus

Marcus írta:

Az Ifini éjszakákon szereplő tornyos épület nekem valahonnan ismerős...

Gondolom az a Tűtorony, és van egy Boros-Szikszai kép, arra hasonlít. (Még nagyon rég valamelyik szerepjátékos találkozón "osztogatták"). De lehet hogy tévedek.

Üdv!
Markus:
Szerintem igazad lesz.Tuti,hogy új író.Mintha Gáspár András említett volna egy Ifini regényt a DV régi fórumán.
Most olvasom a Százháborút.A 70 oldalnál tartok,eddig nagyon tetszik.Néha kissé zavarosak a csatajelenetek,de az elfek ábrázolása,és maga a történet is tetszik.Persze még sok van hátra.

Utoljára leonidas szerkesztette (2010.11.09. 20:12:32)

Hali smile

Az Ifini Éjszakák közelebbről mit takar? Regény, novellás kötet ... stb?

Előre is köszi smile

PS. nagyon tetszik a borító smile

Hey!

Ha jól emlékszem novelláskötet idén nem lesz több...tehát remélem regény...de lehet még kalandorkrónika is...

A borító pedig tényleg jó smile

Szerintem sok jó regény van, de a jók közül nem emelnék ki egyet sem. Hogy mikor kinek melyik tetszik az olvasó és hangulat függő. Személy szerint azokat szeretem melyek a hetedkor előtt játszódnak.. Az Anyrok alkonya pl. szerintem nagyon jól sikerült.

Az első kiadások között is akadt rossz gyenge regény.  pl. a Renegátok:( Nem összekeverendő a Renegát-tal, vagy a Shadoni Krónikák:( De ha összegezzük az eddigi regényeket, akkor sokkal több a jó mint a rossz.

Ha a nagy összefoglalókat nézzük, azok közül legjobb szerintem a Summárium mely a regényeket a világleírásokat és a játszani szeretőket is megtalálta egyszerre.

A fajokkal kapcsolatban azt szeretem, hogy nincsenek egyértelmű rosszak vagy jók közöttük! Regényenként és nézőpontonként más-más a felállás és ez így helyes! Ez az egyik dolog ami szerintem a Magust sok más világ fölé emeli!

A százháborút én is beszerzem hamarosan:)

Idézet Gáspár Andrástól: ....Felsorolni is nehéz az összes olyan művet, amelyek 2010-es leadásáról idén egyeztettem az érintettekkel... Vannak köztük ismert szerzők régi adósságai...új nemzedékbeli írók művei...Legendák és enigmák kötetek...és nem, vagy alig ismert alkotók munkái is; ez utóbbiak közül számomra Boruzs Gergely Ifinben játszódó regénye tűnik a legígéretesebbnek.... (2009. december)
http://www.deltavision.hu/forum/archivu … 068#p12068

Lehet találgatni, hogy az Ifini éjszakák melyik. (szmájli)

Utoljára dragondark szerkesztette (2010.11.10. 08:19:49)

@Tremorlor: "Ha a nagy összefoglalókat nézzük, azok közül legjobb szerintem a Summárium mely a regényeket a világleírásokat és a játszani szeretőket is megtalálta egyszerre."

Ez nem véletlen, hiszen az írók együtt dolgoztak a rendszerfejlesztőkkel. Ha lesz valaha a M* rpg-nek minőségi megújulása, csak ilyen módon képzelhető el. Lehet jó szabályrendszert fejleszteni enélkül, de az összhang hiányozni fog. Nem mellesleg az irodalmi Ynev alakította (ki) a szerepjátékos Ynevet, emiatt is szerencsés volt ez a megoldás. Nem véletlenül talán a legnépszerűbb M*-hoz íródott világleíró kiegészítő. Talán oldaná az írók és a szerepjátékosok Ynev-képe közötti inkonzisztenciákat is, új lendületet adhatna az öreg rókáknak. Szerintem.

A Toron egy ígéretes lépés ebbe az irányba, de az ÉSZ is elérte az elvárható szintet; remélem, nem hal meg az RPG vonal sem, a kettő együtt volt igazán ütőképes. Szvsz.

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

Felröppent egy pletyka, hogy a Százháborúnak lesz még további folytatása is.

Ha ez valóban így van, akkor egészen biztos, hogy volt értelme ezt a bruttó 200 oldalt külön kiadni?

Ha a hír valótlan, akkor a kifogásom tárgytalan

Sziasztok!

Noro írta:

Felröppent egy pletyka, hogy a Százháborúnak lesz még további folytatása is.

Ha ez valóban így van, akkor egészen biztos, hogy volt értelme ezt a bruttó 200 oldalt külön kiadni?

Ha a hír valótlan, akkor a kifogásom tárgytalan

Soha nem is volt titok, hogy lesz még elfes könyv Sherwood-tól, Sárkány és Unikornis címen. A Százháború túl nagyra nőtt, hogy elférjen az egyébként készülő könyvben, ezért lett külön kiadva. Bár ha a mostanában kijött 500+ oldalas könyveket nézzük, akkor kétszeresen is érthetetlen ennek a könyvnek a kiadása. (Még ha jó is, a füzet-formátum miatt eleve ellenszenvesebben áll hozzá az olvasó.)

Pont erre lenne jó az e-könyv, 500-1000 Ft körül megvehetnénk ezt a bónusz-kisregényt.

Marcus

Marcus írta:

Pont erre lenne jó az e-könyv, 500-1000 Ft körül megvehetnénk ezt a bónusz-kisregényt.

Ahogy korábban Yardain is megerősítette, tapogatózunk az e-book irányába.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Nekem bejön, hogy ilyen rövid a Százháború. Legalább hamar el lehet majd olvasni. big_smile

Elolvastam a Százháborút. Összességében tényleg ijesztő a rövidsége (maga történet is 170 oldal, maradék függelék)viszont kellemes kis regényecske. Ugyan nem hoz sok "újdonságot", ha lehet így fogalmazni, de mind a harc, mind a történet tetszik. smile Igazában kicsit a sokat vitatott Tolien: Szilmarillok hangulatát kelti,de azok nekem nagyon is tetszettek. Az utolsó oldalak eléggé zavaros képei olyan mintha szerkesztetlen lenne, de még többször át kell fussam.

-"Újdonság" alatt azt értem, hogy nagyon szoktam szeretni az olyasmi részeket mint pl. a Renegát-ban a fejvadászok közti stratégiai transceps szerepe; Airun csavarja a patkánnyal; Két Hold főszereplői kapcsolata; Acél-Oroszlán:Maladorina-részlet...
Remélem értitek. smile

Tehát érdemes egyszer elolvasni, a cselekményes részek igazán jók. A borító hihetetlenül tetszik az ember kezében, kölcsönöz egy hangulatot: a Százháborút...

"Lehet, hogy ez a világ egy másik bolygó pokla" Aldous Huxley

Különösebben nem értem a sirámokat a 208 oldal fölött. Az új kiadású Pokol is 236 vagy valami ilyesmi, és ettől még senki sem vonja kétségbe az értékeit. Persze tudom, mit kifogásoltok, de egy regényt nem kilóra mérünk szerintem, ahogy egy lemeznek vagy egy filmnek sem a hossza a lényege, a több ezekben az esetekben nem feltétlenül jelent mindig többet.

Sziasztok!

Kiolvastam a Százháborút én is, és összességében tetszett. Az elfek gondolkodásmódjáról pedig sokkal több minden kiderül, mint mondjukk a Hőseposzban... bár néha az az érzésem volt, hogy szegény elfek nagyon kiszámíthatóak, mert annyira gúzsba köti őket a saját hagyományaik. A novellák is hangulatosak voltak, különösen az égi hajók építéséről szóló tetszett.

A kisregény zárása tényleg "zavaros" (kb. 3 oldal). Értem, hogy mit akart vele a szerző... de egyszerűen fárasztó a szemnek, hogy nics tagolva a szöveg több oldalon keresztül. Szerintem érdemes lett volna beiktatni 1-2 bekezdést, ahol az olvasó "megpihenhet", vagy rövidebbre venni ezt a szakaszt.

@Chevatas: szerintem ez amolyan vásárlói pszichológia tongue Az ember meggondolja, hogy mire ad ki pénzt. Akkor pedig már inkább olyasmire, ami "vaskosabb".

Üdv!

Előre bocsájtanám, hogy semmi bajom az ezer oldal körüli epikus fantasy regényekkel. Szívem csücskei. big_smile

Ám manapság engem kimondottan vonz, ha egy történetnek előreláthatólag hamar a végére érhet az ember. Lehet, hogy ez azért van, mert az utóbbi időben sok novellát és kisregényt olvastam, vagy csak egyszerűen fáraszt, hogy egy hosszabb regény esetében napok-hetek telhetnek el a könyv kétszeri felcsapása között (ez főleg a kiszámíthatatlan időbeosztásomból adódik, na meg a hülye olvasói szokásaimból big_smile), nem tudom. A lényeg, hogy az utóbbi pár évben szívesebben adok pénzt rövidebb könyvekért - ez nem szándékos dolog részemről, igazából csak most gondoltam bele, hogy így van). Sokszor kockáztatok ugyanis, és már szó szerint fáraszt, ha olyan több száz oldalas, ám semmitmondó vacakokba botlok, mint Salvatore legújabb regényei, ahol kb. minden ötvenedik oldalnak van értelme és jelentősége az események szempontjából - irodalmilag viszont egyáltalán nincs.
Ezzel szemben vegyük például Moorcock Örökkévaló Bajnok regényeit, amiket sokan kritizáltak füzet jellegük miatt. Gondolom nem lepődtök meg, ha azt mondom, hogy ez nekem bejött. smile És kétszáz oldalon többet tudott mondani és adni (számomra), mint mondjuk McCaffrey, vagy Gene Wolfe - egyikük művét sem volt türelmem befejezni, mert sajnáltam rápazarolni az időt, pedig ők tisztességes regényméretben gondolkodtak - ráadásul a minőségi fantasyhez sorolják őket... bár ezt inkább hagyjuk, mert nem ide tartozik.
Szóval (közhely), nem a méret a lényeg, és igazából nekem ár szempontjából is teljesen mindegy hogyan viszonyulnak egymáshoz az eltérő vastagságú művek, mivel egy évben nagyjából mindig ugyanannyi könyvet veszek, függetlenül attól, hogy milyen hosszúak - tehát, ha csak 200 oldal körülieket sikerül begyűjteni, azokból nem fogok kétszer annyit vásárolni, mint az 5-600 oldalas regényekből (és még nem volt olyan, hogy ne lett volna mit olvasnom smile). Mivel az irodalmat (legyen fantasy, vagy bármi más), nem az alapján próbálom nézni, hogy melyik könyvet "gazdaságos" megvenni és melyiket nem. Szomorú, hogy már a könyveken is spórolni akarnak egyesek és azt számolgatják, hogy x HUF/oldal vagy y HUF/oldal a kedvezőbb számukra. Én inkább figyelem az akciókat, leértékeléseket és így olcsóbban szerzem be azt, ami megtetszik (ha már spórolni akar valaki ez egy egész jó módszer wink).

Egyébként azt mondom, hogy egy pörgős, jól megírt fantasy 200-300 oldal terjedelemben is üthet nagyot - persze csak ideális esetben. big_smile